Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a barátom nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha a barátom nem akar talákozni a szüleimmal?

Figyelt kérdés
Négy hónapja vagyunk együtt, nagyon rendes srác, minden szuper. Csakhogy nemrég szóba került, hogy bemutatnám a szüleimnek, aminek ő is örült, de megkértem, hogy ne a megismerkedéskor árulja el, hogy motorozik. Nincs ezzel különösebb probléma, csak apukám nem kedveli a motorosokat és nem örülne neki ha megtudná, hogy néha én is vele motorozok. Mikor ezt mondtam a barátomnak már hirtelen lemondta a programot, hogy hétvégen elmenjünk a szüleimhez, mert nem akar ilyen előitéletes emberekkel találkozni. Később mondtam, hogy nem lesz gond, mert apu biztos kedvelni fogja, de akkorsem hajlandó eljönni. Magát nem veszi észre, hogy ezúttal ő az előitéletes.

2021. jún. 23. 16:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztos szeretne majd találkozni a szüleiddel, de ennek fényében még nem érzi magát késznek rá. Egyébként pedig megértem. Nekem is az lenne az első gondolatom, hogy ha olyan szinten utálja a motorosokat, hogy nekem titkolnom kell előtte, hogy motorozok, akkor vajon mi minden lesz még, amiről hallgatnom kéne?
2021. jún. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg neked sem ártana vállalni a felnőtt, autonóm önmagadat, nem pedig játszani apuci szeme fényét.
2021. jún. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Barátodnak van igaza...
2021. jún. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Fú de utálom az ilyen apuci szeme fénye hercegnőket...
2021. jún. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
13%

Soha nem fogom megérteni a mai nőket... Nektek csak a bunkó motorosok, zenészek és sportolók kellenek. Persze végül mindegyikőtöket átverik és kihasználják, de még akkor sem veszitek észre a több millió normális srácot.

Inkább gondolkozz el azon, hogy apukád miért is akar távol tartani az ilyen alakoktól.

2021. jún. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút nem előítéletes a barátod (emiatt legalábbis nem). Az apukád viszont az, ha "nem szereti a motorosokat". A motorral közlekedők is emberek, ugyanúgy, mint bárki más, pusztán ettől sem többek, sem kevesebbek nem lesznek. Az már alapból érdekes szerintem, hogy ennyire nincs meg köztetek (szüleid meg közted) a bizalom, hogy még nem tudják ezt, főleg ha esetleg ez egy fontos része a barátod személyiségének. Én sem akarnék úgy találkozni a barátnőm szüleivel, ha az egyik hobbimat titkolnom kéne, mivel egy szűklátókörű, nem elfogadó ember az apuka. Arra is gondolnék, hogy ez a tulajdonság még a későbbiekben más formában is akadály lehet, és nincs kedvem hazudozni, titkolózni a barátnőm szülei előtt, hiszen szeretnék velük jó kapcsolatban lenni. Számomra kölcsönös bizalom nélkül a párkapcsolat is megnehezedne, mivel a barátnőmnek fontos része a szülei, rengeteg konfliktus lehet abból, ha én nem tudok jó kapcsolatot kiépíteni a szülőkkel. Nem akarnám azt se, hogy ő kerüljön a mi viszályunk közé, hiszen valószínűleg engem is szeret, meg a szüleit is, nincs annál rosszabb, amikor ilyen helyzetben valakinek a pártjára "kell" állni, abból csak bántódások, sértettségek lesznek vagy itt, vagy ott.


Ennyi alapján úgy látom, apukádnak kéne alkalmazkodnia, kicsit levetkőznie az előítéleteit, ostobaságát és szűklátókörös attitűdjeit. Ha ezen nem tud hamar változtatni, nem jósolok hosszú kapcsolatot, vagy pedig szenvedés lesz sok része, ha együtt maradtok, összeházasodtok, gyereket vállaltok. Ha apukád valóban olyan, mint amilyennek leírod és nem tud változtatni ezen, akkor nagyon-nagyon nehéz lesz ezt kezelni és sokszor lesz veszekedés ebből fakadóan.

2021. jún. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
En se mennek. Minek?
2021. jún. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem a barátoddal van a gond, hanem veled meg apáddal. Nem lesz valami hosszú ez a kapcsolat.
2021. jún. 24. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
44%
Én mondjuk szakítanék veled. Apuci kislánya vagy, ráadásul már most szégyelled a pasidat meg titkolnád a motorozást a szüleid előtt.
2021. jún. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!