Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Honnan tudom megállapítani,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Honnan tudom megállapítani, hogy homoszexuális egy férfi?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kérdésem nem tudom mennyire lesz hétöznapi, igyekszem felvázolni.

Ismerkedek egy férfival, aki elég helyes és hihetetlen figyelmes. Mondhatni tökéletes randikat szervez és ajándékokkal halmoz el, emellett pedig nagyon intelligens, céltudatos.Tud nagyon bókolni. A lényeg, hogy az egész lénye elvarázsolt.

A probléma az, hogy a mozdulataiban vélek felfedezni nőies vonásokat és a hangjában. Szereti a haját rendezgetni. Emllett viszont nagyon közeledik, órákig tud csókolgatni és a testemmel játszani. A kémia eléggé műödik.

Igazából nem is lenne probléma ha ez a gyanúm nem lenne. Sőt beleszerettem az emberbe.Egyébként mindketten már felnőttek vagyunk. Ő 34 éves.

Innen jön a kérdés, hogy esetleg tudtok tanácsot adni hogyan lehetne felismerni, hogy meleg-e?


Köszönöm.

27/N



2021. aug. 10. 08:38
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
50%

(Nagyon hosszú lett, bocsi!)

Ezek az ismert sztereotípiák egyes melegekre jellemzőek lehetnek, más melegekre meg egyáltalán nem. (Hangszín, hanghordozás, lágyabb, finomabb mozdulatok, kifinomultabb ízlés, öltözködés, viselkedés, figyelmesség, előzékenység, udvariasság stb.) De ezek a sztereotípiák félrevezetőek is lehetnek, mert vannak olyan heteró pasik is, akik magukon viselik ezeknek a jeleknek egyikét-másikát, mégsem melegek. Sőt, egyáltalán nem azok. Ráadásul ha egy meleg ember nem akarja nyíltan felvállalni a melegségét, akkor meg lehet tanulni ezeket a jeleket szándékosan elfedni, eltakarni, pl. tudatosabban odafigyel a mozdulataira, gesztusaira (amennyiben vannak ilyen mozdulatai, gesztusai), vagy jobban odafigyel a hanglejtésére, a beszédstílusára, hogy heterósabbnak tűnjön a viselkedése. (De mondjuk egy csomó meleg alapból férfias, nem mindenkin "látszik" első blikkre a preferenciája.)

Viszont szerintem van egy icipici apró jel, ami ösztönös és épp ezért nagyon nehezen kontrollálható, nehezen elrejthető, ez pedig a SZEM. A pillantás, a tekintet. Amikor "felcsillan" valakinek a szeme valami láttán. A tanult viselkedésformák könnyen kontrollálhatóak, pl. a testtartás, lábtartás ülés közben, a járás, a mozdulatok, mimika, hanghordozás, megjelenés, öltözködés stb., ezeket nem nehéz szándékosan megváltoztatni vagy visszafogni magunkban, de ami ösztönösen jön belőlünk, azt a legnehezebb elrejteni. Ilyen a szemkontaktus. A tekintet, a pillantás.

Ha belépek egy emberekkel teli helyre, pl. egy étterembe, pizzériába, moziba vagy csak felszállok a metróra vagy a villamosra, 2-3 másodperc alatt felmérem a terepet (nem csak én, minden ember), gyorsan körülnézek, hogy kik vannak körülöttem, milyen emberek társaságába, közegébe léptem be. Ez a villámgyors körbepillantás nem lesz feltűnő, viszont az ember szemét vonzza a neki tetsző személy. Jó érzés rápillantani olyan emberekre, akiket szexuálisan vonzónak találunk. Egyrészt szép esztétikai látvány a szemünknek, másrészt jóleső érzés a lelkünknek vonzó emberekre nézni. Próbáljuk nem feltűnően tenni, palástolni, takargatni, de a szemünk legtöbbször arra a személyre fog odapillantani, aki leginkább bejön nekünk. Önmagunkat jutalmazzuk azzal, hogy folyton visszanézünk rá.

Ha felszállok a metróra, buszra, 3 másodperc alatt körbepásztázom a terepet, és ha van valaki a tömegben aki tetszik nekem, akit vonzónak találok, akkor szinte egészen biztos, hogy egy hajszálnyival tovább fogom őt nézni, mint a többi embert. Ez csak egy századmásodperccel fog továbbtartani, de ha valaki alapos megfigyelő, akkor észreveszi ezeket a jeleket.

Próbáld ki a módszert. Figyeld meg a srácot, hogy hogyan viselkedik tömegben, emberek között. Pl. ha elmentek egy étterembe, óvatosan figyeld meg a tekintetét, hogy az étterembe belépő új vendégek közül kiken (melyik nemen) akad meg gyakrabban a pillantása egy századmásodperccel hosszabban, mint a másik nemen. A nőket nézi meg gyakrabban a belépő vendégek közül vagy a férfiakra kapja fel a tekintetét?

Vagy menjetek sétálni forgalmas utcára, terekre, emberek közé. Séta közben beszélgessetek, kösd le a figyelmét és közben nagyon óvatosan figyeld meg a reakcióit. Milyen nemű emberekre pillant fel a szembejövők közül gyakrabban? Férfiakra vagy nőkre?

Ugyanígy megfigyelheted tömegközlekedési eszközökön is. Kiket néz meg először / gyakrabban /tovább?

De ne legyen feltűnő a viselkedésed, ne vegye észre rajtad, hogy megfigyeled őt és bámulsz bele az arcába, mert abban a pillanatban tudatosabban fog odafigyelni önmagára és a viselkedésére, jobban kontrollálni fogja magát. Csak a szemed sarkából figyelj, óvatosan.

Olyan ez, mint amikor a legjobb barátnőiddel elmentek mondjuk egy kávézóba, kiültök a teraszra csak csajok mondjuk 5-en, és észreveszed, hogy az egyik barátnőd néha kizökken a témából, máshol jár egy-egy pillanatra, mert a szomszéd asztalnál ülő sráccal valami elkezdődött kettőjük között. :) Még nem történt köztük semmi konkrét, de érzik egymás között a rezgést, és egyedül te vetted észre ezt a csapatból, rajtad kívül a másik 3 lánynak fel sem tűnt semmi, beszélgetnek, nevetgélnek tovább, de te érzed, hogy itt valami van a levegőben a 4. barátnőd meg a szomszéd asztalnál ülő srác között. Ismerős a szitu, nem? :) Szerintem mindenkinek volt már hasonló tapasztalata, amikor csak úgy ráérez az ember az ilyen dolgokra.

Most a neked udvarló, neked tetsző srácnál is ezeket a nagyon apró nüansznyi kis jeleket figyeld meg, hogy kikre néz rá egy hajszálnyival tovább vagy többször, mint a többi körülötte lévő emberre. Szerintem ez árulkodó jel lehet. Viszont ettől nem feltétlenül meleg az illető, biszex is lehet. (Vagy önmagát kereső, önmagát másokhoz méregető, másokhoz hasonlítgató önbizalomhiányos ember.)

Mi melegek is a szemkontaktusból jövünk rá szerintem a leggyakrabban (nem a sztereotípiákból, mert azok sokszor tévesek), hogy szabad az út vagy a tilosban járunk. Ha egy heteró pasira ránézek, a heteró pasi nem bírja elviselni annyi ideig egy meleg szemkontaktusát, zavarba jön, rögtön elkapja a tekintetét (vagy beszól és jól elküld valahová). Viszont ha egy utcán szembejövő vagy buszon velem szemben utazó meleg srácra nézek, tovább tart a szemkontaktus egy hajszálnyival. És akkor mindketten levágjuk, hogy "helló kolléga, igen, mindketten ugyanabban a csapatban játszunk". :)

Én ezen a vonalon indulnék el a helyedben. Nézd meg, kiket néz. :)

2021. aug. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat. Tényleg nagyon sok hasznos információt gyűjtöttem tőletek.

Kedves utolsó, nagyon jó ötletet adtál. Megfigyelem akkor ezeket a pillantásokat.

Amúgy ez a srác mindig mélyen a szemembe néz és őszintének tűnik a rámvetett pillantása.

Az érdekes az, hogy amikor társaságban vagyunk férfias. Nem igazán lenne semmi kifogásom. Amikor viszont kettesben vagyunk, akkor nyálas és a mozdulatai is nőiesebbek lesznek.Ezért van a kettősség bennem.

2021. aug. 16. 18:36
 23/25 anonim ***** válasza:
48%
Én is szoktam nő létemre nőket nézni mégsem vonzódom hozzájuk ez picit hülyeség 😃
2021. aug. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
51%
23, de nem mindegy, hogy ránézel vagy "úgy" nézel rá. :)
2021. aug. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Igen ha úgy szemezel vele az már talán jelent mást is
2021. aug. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!