Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebből lehet a későbbiekben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebből lehet a későbbiekben párkapcsolati probléma?

Figyelt kérdés

Én 25 éves vagyok, a párom 33. Már együtt vagyunk 7 éve. Nem tervezünk még 3-5 évig családot, de mindketten szeretnénk egyszer.


Eddig állandóan azt hajtogattam, hogy szeretnék 3-4 gyereket, egy szép nagy családot DE mostanában valahogy úgy érzem, hogy továbbra is szeretnék, de nem akarok szülni.


Sikerült egy nagyobb súlyt leadnom, ami mellett még mindig vannak problémáim, ami miatt nagyon egészségesen eszem és rendszersen sportolok.


Végre elértem azt, amivel már 10 éve szenvedek és félek, hogy ha egyszer odajutok, hogy szülnöm kell, újra meghízom 130 kilósra. Ezt nem szeretném, hogy előforduljon, akár feláldoznám azt, hogy (saját) gyerekem legyen.


Így arról is esett már szó, hogy ő mit szólna az örökbefogadáshoz. Sosem tiltakozott ellene és úgy tűnt, benne lenne, hogy csak ilyen módon lenne gyerekünk.


Előfordulhat, hogy 5 év múlva mégis meggondolja magát?



2021. aug. 16. 23:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet. Egyébként a terhesség alatt ugyanúgy lehet egészségesen enni, és sportolni, nem beszélve, hogy rengetegen terhességi cukorbetegség miatt 160g CH-os diétán vannak, tehát még megszorítóbb az étkezésük.

Ha 3-5 év múlva is csinálod a mostani életmódod, akkor nem kell tartanod attól, hogy nagyon meghízz, hiszen sokkal tudatosabban fogsz táplálkozni, mint 130kg-al. A helyedben legalább 1-et szülnék, a többit meg lehet örökbe fogadni, de ilyesmi évek kérdése, és hosszú procedúra.

2021. aug. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek az egyessel. Minden lehet, a jövőn spekulálni ilyen szinten eléggé felesleges. De a szülés nem jelenti automatikusan, hogy meg kell híznod, és úgy is kell maradnod. Ha csak ettől félsz, inkább nézz utána, milyen vizsgálatok, és életmód kell, hogy megtarthasd az alakod szülés után is. A vizsgálatok azért, hogy az esetleges hormonális változások ne érjenek váratlanul, és ha bekövetkeznek, a lehető leghamarabb lehessen kezelni, hogy ne okozzon gondot a fogyás. Ha kellően fel vagy készülve, akkor nem fog komoly gondot okozni a helyzet.

Megértelek egyébként, én sem szívesen adnám fel az alakomat, amiért küzdöttem, de tudom, hogy nem is kell, csak továbbra is figyelnem kell majd a megfelelő módon magamra. Viszont egy saját gyerek mégiscsak saját. De ehhez hozzátartozik az is, hogy nem vagyok túlzottan gyerek párti. Ha lesz egy saját, azt szeretni fogom, de nem olvadok el, random kisgyerekektől. Így nekem pusztán azért, hogy megfelelően kötődjek, nevelni tudjam a sajátomnak kell lennie. Így én inkább az alakomon való további dolgozásra kondícionálom az agyam, mint az örökbefogadásra. De mindkettő járható út, csak beszélgessetek sokat a témáról.

2021. aug. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ugye, most viccelsz?Elhiszem,hogy fontos az álomalak számodra, de azért mérlegre kell tenni a két dolog fontosságát. Ha egy nő vállalhatja a terhességet, nincs egészségügyi oka, teherbe esik, bármi módon (természetes-császár) szülhet hogy is dönthet az örökbefogadás mellett?A Te/Ti gyereketek csak a ti gyereketek. Szép dolog az örökbefogadás, értékelendő, de általában mindenki saját gyerekre vágyik.

A másik. Az örökbefogadásban mindig van rizikó, nem tudod milyen géneket hordoz. Igy is vállalnád csak azért,hogy ne legyen + kilód?Ami egyébként ettől függetlenül is lehet.

Ráadásul maga a terhesség/szülés egyáltalán nem hozza magával azt,hgoy Rajtad marad a fölösleg. Ugyanúgy leadhatod ahogy ezt a korábbiakban is tetted.

2021. aug. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!