Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha van egy határozott elképzel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha van egy határozott elképzelésed a párválasztással kapcsolatban, azt mennyire lehet rugalmasan kezelni?

Figyelt kérdés

Olyan dolgokra gondolok, hogy nem akartál soha esküvőt, gyereket de a másik kedvéért belementél, vagy bármi másban, külsőségekben voltak határozott, mondhatni bebetonozott dolgok, amiket aztán mégis feladtál. Vagy inkább szakítottál.


Csak konkrét megtörtént esetek érdekelnének, így olyanok létszi ne válaszoljanak akik a társkeresési problémájuk miatt bámit bevállalnának, csak végre nőhöz jussanak.


2021. szept. 18. 22:04
 1/6 A kérdező kommentje:
Én konkrétan se esküvöt se gyereket nem akarok, utóbbi egyébként van az előző kapcsolatomból. Most konkrétan ezért is szakítottam a mostani párommal, mert folyton hisztizet ezek miatt, hogy változtassam meg a hozáállásomat.
2021. szept. 18. 22:06
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Van amiben leeht kompromisszumot kötni, van amiben nem. Szerintem az esküvő és gyerek téma pont olyan, amiben nem leeht. Ezt nem leeht felülírni, pláne a gyerekvállalást. Kényszerből, a másik kedvéért ne vállaljon az ember gyereket, mert annak rossz vége lesz.

Külsőségek egy részét nálam simán felül tudott írni: nem ragaszkodtam se a szőke hajhoz, se a kék szemhez, pedig nagy átlagban ez az ideálom. De pl külsőben is van olyan ami nálam nem felülírható, pl elhízott vagy színes bőrű. Nem tudok hozzájuk vonzódni, ez van.

2021. szept. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ami még kimaradt a kérdésből az a háziállat.
2021. szept. 18. 22:14
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Házillat szerintem ugyanaz a kategória mint a gyerek, hiszen a háziállatért ugyanúgy felelős a gazdija. Ha én nem akarok lakásban háziállatot, az a minimum hogy olyan partnert keresek, akinek szintén nincs. Mert pl egy kutyásnak, macskásnak nem mondhatom hogy bocs szívem, nem akarok egy fedél alatt élni az állatoddal, mert - teljesen jogosan - kihajítana a fenébe. Mindenki keressen magához illőt.
2021. szept. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én koromban 50/F nem akarok gyereket. Ez mindenképpen egy elhatározás és ezt nem változtatnám meg egy nő kedvéért sem. Házasságot sem akarom, de ezt meghagyom kompromisszumnak.

Nos, nekem volt olyan barátnőm, aki nem akart gyereket, de az idő múlásával ez a véleménye megváltozott. Nem tudunk közös álláspontra helyezkedni ebben a témában.

Egy másik pedig mindenképpen külföldre szeretett volna költözni, szintén nem tudunk megegyezni.

Dohányzás az olyan, ami nem támogatok, de ebben a másik privát, személyes véleményét meghagyom.

Testalkatban pedig nem tudok mit kezdeni a molett hölgyekkel, mert nem vagyok én sem nagy darab, ezért inkább hozzám illő hölgyet keresek. Itt sem tudok kompromisszumot kötni.

Fentiek alapján vannak bebetonozott dolgaim és vannak, amelyek nem. Egy ismerkedés, társkeresés folyamán ezek a kompromisszumok, megegyezések kialakulnak. Azok is, amelyek nem fognak megváltozni.

2021. szept. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem mindegy, hogy esküvő vagy gyerek. Gyerekvállalásnál nem lehet kompromisszumot kötni, ha valaki nem akar gyereket, arra nem erőltetheted rá, mivel onnantól kezdve felelősséggel tartozik valaki iránt és a mindennapi életének a része lesz egy személy úgymond méghozzá szinte örökké, a hisztikkel nyafogásokkal és minden ezzel együtt járó negatívummal együtt. Viszont a házasság lényegében csak egy papír, ha ez a párom számára sokat jelent, számomra viszont semmit, akkor ezt meglehet oldani úgy, hogy pl. akkor nem tartunk lagzit, hanem családias környezetben, közeli családtagokat és barátokat elhívunk. Akkor ugye nem lesz templomi szertartás ha az már sok az egyik félnek. Csak egy laza esküvő.

A testvéremék esküvője kb. annyiból állt, hogy a házaspár szülei és testvérei. Ez összesen 7 ember volt. A szertartás után még átmentünk a testvéremékhez, ahol még 3 órát ott töltöttünk, volt egy torta meg rántott hús sült krumplival, illetve mindenki ivott egy pohár pezsgőt. Ettünk, beszélgettünk aztán mindenki szépen ment haza. Ennyi volt. Szóval ebben szerintem lehet azért kompromisszumot kötni azért jócskán. De egy gyereket semmiképpen nem lehet ráerőltetni valakire.

2021. szept. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!