Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezelendő az, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kezelendő az, ha ismerősünk paranoiás, velünk kapcsolatban súlyos tévképzetei vannak?

Figyelt kérdés

2021. okt. 11. 09:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A kapcsolat megszakításával.


(Ha pl. szülőd, gyermeked az, akkor ez nem opció, de mivel felnőtt párkapcsolatok kategóriában szerepel...)

2021. okt. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétabban?
2021. okt. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

pontosabban mi?

ha lehet, megszakitani vele minden kapcsolatot, mindenhol.

2021. okt. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Ezt utálom , pont a lényeg és az érdekes rész marad le
2021. okt. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Tehát mást hisz rólad mint aki vagy? Vagy ilyesmi?
2021. okt. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Elnézést a félrevezető kategorizért, de nem találtam jobbat.

Munkatársól van szó.

Pl. úgy gondolja, hogy megtettem valamit, amit valójában nem tettem meg, illetve a cselekedeteim mögött olyan ok(oka)t vél tudni, amik nem igazak.

2021. okt. 11. 14:25
 7/13 anonim ***** válasza:
92%
Akkor vezetőnek kell jelezni, és amit lehet, írásban dokumentálva kommunikálni. Csak veled ilyen, vagy mással is...? Nem irigyellek. Egy normális munkahelyet nem könnyű találni, így nem pattan fel az ember minden szíre-szóra, ha jó helye van.
2021. okt. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 kriszpo ***** válasza:
58%

Először is az a kérdés, hogy valóban paranoiás-e az a bizonyos munkatárs vagy netán a kérdező az, mert azt hiszi, hogy a munkatársa paranoiás.

Ha ezt sikerül tisztázni, akkor a következő lépés az, hogy négyszemközt meg kell vele beszélni a problémáját. Esetlegesen - ha lehet - valamilyen úton-módon bizonyítani, hogy nincs igaza, csak téveszméi vannak. Ha ez sem vezet eredményre, akkor a többi munkatárs segítségét kérni:

Velük is így viselkedik?

Tanúja volt-e valaki a paranoiás téveszméinek?

Tudnak-e segíteni bebizonyítani, hogy a munkatárs paranoiás?


De az is lehet, hogy csak rá kell hagyni az egészet és egy idő után elfelejti a dolgot.

2021. okt. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Bár megadtam hogy munkatárs, de ez részletkérdés - a probléma lényegét nem érinti: a probléma felvetését általánosabban értettem.

Másokkal szemben is vannak tévképzetei. A tévképzetek bizonyítottak, objektíven, számára is.

Belátás, illetve javuló tendencia (a tévképzetek ritkulása) azonban nincs: a bizonyítást (t.i. hogy hogy egy ADOTT esetben tévképzetei voltak) ugyan elfogadja, de ettől meg nem változik a hozzáállása az emberekhez, ugyanúgy "gyártja" a tévképzeteket.

2021. okt. 17. 12:29
 10/13 anonim válasza:

Az a jó, hogy (még) belátja. De el kellene jutnia pszichiáterhez, aki ad neki bogyókat, amik elnyomják ezt. Később persze a szent akarat legyűri a bogyókat is.

Ne hagyjátok annyiban, mert a tévképzetekhez elkezd megoldásokat gyártani, amik (számára) tök logikusak - ti meg ott álltok egy emberrel, aki nem vonható felelősségre.

Főnöknél jelezd, ő küldje dokihoz.

2021. okt. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!