Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » "Az ellentétek vonzzák egymást...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"Az ellentétek vonzzák egymást." Szerintem ez nem igaz, nektek mi a személyes tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
Én úgy vettem érszre, hogy a hasonló személyiségű emberek jönnek ki jól hosszú távon, ha túl sok az ellentét, akkor az egyik vagy nagyon megalkuszik vagy pedig két mentálisan beteg emberről van szó akik így kiegészítik egymást, pl. nárcisztikus-kodependens.
2021. okt. 14. 14:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
Valamilyen szinten kell az ellentét,de a közös felfogás is fontos.
2021. okt. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Vonzani vonzzák sok esetben, viszont hosszútávon nemigen működik.
2021. okt. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem nem vonzzák, csak az elején újdonságnak hat a másik és egy ideig izgalmasnak tűnik. Aztán a mindennapokban már marhára nem az.
2021. okt. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

A 2-es válaszát félig hasznosnak akartam jelezni. Nem értek egyet azzal, hogy vonzák egymást.


Maximum abban, ha külsőre vonzza, de aztán rájön,hogy egészen különbözők.


Egy frappáns példa:


piromániás-tűzoltó


Szerinted?

2021. okt. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem bizonyos mértékben rövid és hosszú távon is fontos a különbözőség: ez kell ahhoz, hogy hosszú távon is érdekes legyen a másik, gazdagítson, gyarapítson téged emberileg a párkapcsolat (ne csak valami langyos víz legyen, amiben elvagy mint egy mackóalsóban), másrészt így egyesített erővel jobban oldjátok meg a felmerülő kihívásokat, mintha ugyanaz lenne mindkettőtöknek az erőssége és a gyengesége is. Ugyanakkor nem mindegy, miben vannak különbségek és mekkorák. Alapvető értékek terén mindenképp az egyetértés a jó.
2021. okt. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem igaz, mert mindig kell egy domináns fél,és egy megalkuvóbb

jellemű,pont azért hogy működni tudjon a kapcsolat.

Minden kapcsolatban van ilyen felállás, csak maximum nem annyira

szembetűnően, de attól még van.Elég ha csak az ismerőseinkre

gondolunk, rögtön tudjuk hogy zajlanak ezek a belső dolgok,

ki az aki dönt, vagy irányít, ki mondja ki a végső szót.

Gond akkor van,ha ezt túl dominánsan teszik, ott már

borul az egyensúly.

2021. okt. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
37%
Szóval a frappáns példa párnál, tuti biztos, hogy nem működne. Egy ízig vérig becsületes tűzoltó már az első találkozáskor rájönne.
2021. okt. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Valakiben igaz, pl. vannak irányító és követő beállítottságú emberek. De ugyanakkor szükséges a sok közös pont is
2021. okt. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Van az az ellentét, ami felpezsdíti az életed és van az, ami tönkretesz.


Például én megölném magam, ha rendmániás párom lenne. Nem vagyok egy koszos ember, de nekem nem fontos, hogy mindig minden a helyén legyen. Utálnám ha valaki folyamatosan ezzel foglalkozna körülöttem.


Szintén nem lenne jó kapcsolatom azzal sem, aki nálam szabadabb elvű. Én nem bírok nyitott kapcsolatban létezni, csak összetörnék teljesen, ha a párom a "mással szórakozok, de este mindig hozzád térek vissza" életvitelt követné.


De például annak örültem, hogy a párom imád vezetni, én meg gyűlölök. Nincs vita belőle soha, mindenki boldog.


Annak is örülök, hogy ő a halkabb, én a hangosabb. Én kimozdítottam őt, ő lecsillapított engem kicsit.


Ezek jó dolgok. De van, amiben nincs kompromisszum vagy csak szar lesz mindenkinek.

2021. okt. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
95%

Az ellentétek vonzzák egymást, a hasonlók meg is maradnak egymás mellett.


Nekem ez a tapasztalatom.

2021. okt. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!