Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki tud, segítsen nekem....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki tud, segítsen nekem. Érdekelnének személyes tapasztalatok, tanácsok. (? )

Figyelt kérdés
Egy 16 éves lány vagyok. Vannak barátaim, akikre bármikor számíthatok, mégis nagyon gyakran egyedül érzem magam. Nincs semmi önbizalmam, mindig van valami kivetnivalóm a külsőmmel kapcsolatban. Gyakran szorongok, alig várom, hogy hazaérjek a suliból, mert itthon nem lát senki. Még nem volt barátom. Ha volt aki érdeklődött irántam mindegyiküket elutasítottam, nem akartam elhinni, hogy nekik tényleg én kellenék, mikor annyival szebb lányok is vannak a környezetemben. Eddig 2 nagyobb csalódás ért. Mindkettő srácba fülig belezúgtam, de az egyik csak barátként tekintett rám, a másik meg nagyon csúnyán átvert, amit még azóta is próbálok kiheverni. Kevesebbnek érzem magam másoknál, kb. mindenkinél, mintha én nem érnék semmit, másokhoz hasonlítom magam. Ha valaki mellett nincs önbizalmam (kb. mindenkivel szemben) úgy érzem ő többet ér, akkor nem is vagyok képes vele normális elbeszélgetni, magamat adni, mert mindenáron meg akarok felelni, jó benyomást tenni rá. Túlságosan adok mások véleményére, ha valaki rosszat mond, lehet egy ismeretlen is akkor is képes vagyok rosszul érezni magam, miközben tudom, hogy nem lehet mindenkinek megfelelni. Nem tudom miért érzek így, miért alakult ez így ki bennem. A családi hátterem elég bonyolult, évekig tartó válás, folyton vitatkozó szülők. Próbálok ezen változtatni, de nem tudom mit kéne tennem.
2012. okt. 16. 20:35
 1/3 mirror06 ***** válasza:

Változtass. Először is próbálj meg felelősséget vállalni önmagadért, nézz szembe a hibáiddal majd próbálj rajtuk túllépni. Első lépésként ez a legfontosabb, a tükörbe nézés és a mások hibáztatásából való kilépés.

Jelenleg az elméd rabszolgája vagy. Olvass könyveket, nézz meg egy-két jó filmet (Mátrix 1, Pillangóhatás, A békésharcos útja, A harcosok klubja - hirtelen ezek a "mondanivalós" filmek jutottak eszembe), keress valami hobbit, amivel megvalósítod önmagad (rajzolás, festés, edzés, stb). A sikerélmény nagyszerű önbizalmat tud adni.

Minden akaraterő és elhatározás kérdése.

Lehetek boldog, ha teszek érte. Ha nem teszek érte, akkor lehetek egy csöves és siránkozhatok, hogy meg kellett volna mozdulnom magamért.

Járj többet társaságba, nézz szembe a félelmeiddel. A meneküléstől aztán nem lesz semmi jobb. Ideiglenesen lehet, de hosszútávon belefogsz őrülni és pszichológusnál vagy valami szektánál kötsz ki.

Csinálj valami olyat, amiért megtapsolnak, amiért megtudod tapsolni önmagad. A sok munka megszüli a gyümölcsét.

2012. okt. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Gyakori Ferenc ***** válasza:
100%
Ha elég súlyosnak érzed, vannak pszihomókusok, el lehet hozzájuk menni. Én véleményem? Napi 3x 1 leszaromtabletta és egy idő múlva rájösz, hogy senki sem több nálad.
2012. okt. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Jaj! Már a lányok is beálltak a sorba. Ne nyávogj! Semmivel sem vagy kevesebb, mint más. Ezt az is bizonyítja, hogy volt már két kapcsolatod. A csalódás pedig benne van a pakliban.
2012. okt. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!