Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem hiszi el a párom és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem hiszi el a párom és a környezetem, hogy soha nem akarok házasodni?

Figyelt kérdés
Párom mostanában egyre többször felhozza, hogy szeretne feleségül venni. De nekem eszemben sincs házasodni, és ezt már ismerkedésnél is elmondtam neki. Erre az volt a válasza, hogy azt hitte idővel kialakul, mert minden nőnek ez az álma és biztos nem vele tervezem a jövőmet. Holott ez nem igaz, nagyon szeretem és igenis tervezek vele, de nem akarok házasodni. Sosem vonzott a gondolat, kislányként sem. A családom és a barátaim nagy része tök hülyének néz, meg leszólnak, hogy más bezzeg örülne stb. Ezzel csak bűntudatot keltenek bennem, mert nem dacból mondom mindezt és rosszul esik, hogy mindenki rám akar erőltetni valamit, amit nem akarok. Ettől függtelenül nagyon szeretem a páromat, közös lakást tervezünk venni és gyerekeket is szeretnék tőle. Mit tegyek, hogy végre elfogadják ezt a dolgot? 22/N
2021. okt. 20. 22:35
1 2 3
 1/28 October15 ***** válasza:
41%

Várj most azon akad ki a pasid, hogy nem akarsz elmenni fenemód romantikus módon egy anyakönyvvezető elé és kiállíttatni egy papírt arról, hogy házasok vagytok? :D Vagy valami keresztény fundamentalista csávó aki csak akkor hajlandó ráhúzni ha előtte rádhúzza? Ha nincs vallási ok akkor konkrétan tök m1. Asszem 5 év után jogilag élettársi kapcsolatnak minősül, a közösen szerzett vagyon fogalma ugyanúgy él stb.


Jó-jó nyilván értem, hogy van érzelmi vonzata annak, hogy ha valak iazt mondja neked, hogy nem akar összeházasodni más részről totál fszság, hogy van neki érzelmi vonzata mikor a rühes papíron kívül a házasság minden egyéb atribútumára hajlandó.

2021. okt. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
A házat felesbe vesszük, egyikünknek sincs még jelentősebb vagyona, és vallásosak sem vagyunk. Nem tudom miért fontos neki, azt mondja ez így normális és ez az élet rendje. Ami nekem nem indok :D
2021. okt. 20. 22:45
 3/28 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem akkor tiplizzel. Ebbol a hazassagbol mindig csak a vita van, ezert is kene megszuntetni az intezmenyet. Bar engem a csajom pont azert hagyott el, mert nem akartam elvenni felesegul.
2021. okt. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
49%
és a CSOK? :D
2021. okt. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
85%

Mi az az indok/ok ami miatt teljesen elzárkózol tőle?

Lehetségesnek tartom, hogy neki ez fontos, és indoklás nélkül azt mondani, hogy nem, az nekem sem lenne elég oknak. Ha valami miatt nagyon szeretné és csak a vita van ezzel kapcsolatban, és neked mindegy, akkor azt mondanám elsőkörben, hogy kössetek kompromisszumot. Ami neked és neki is elfogadható. Az aranyközép utat csak ti tudjátok megtalálni.

Mivel ez a páromak nagyon fontos volt, így én belementem, mert semmi hátrányom nem származott belőle, sőt, otthon maradt a plusz szabadság miatt öt napot, és programokat csináltunk, amiket az utóbbi időben a sok munka miatt lehetetlen lett volna.

2021. okt. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

#4

Nem, semmi ilyesmi :D

#5 Az indokaim:

- lagzit kicsit sem szeretnék, mert nem szeretem a tömeget és nem szeretek a középpontban lenni

- a szüleim, és szinte mindenki körülöttem elvált, emiatt eléggé félek, hogy megromlik a mi házasságunk is

- túl nagy felelősségnek érzem

2021. okt. 20. 23:12
 7/28 anonim ***** válasza:
88%

5# vagyok

Mi két tanúval mentünk csak, szülők nélkül, pont azok miatt amit írtál. Szép volt ettől független, rendes menyasszonyi tuha, öltöny, utána egy kisebb ünneplés szűk családi körben. A családban sem akadékoskodtak.

Én is félek tőle, de azt gondolom, hogy ebben nem a papír fog dönteni, hanem a megfelelő kommunikáció hiánya többek között. Ettől független érthető a félelmed, szerintem.

Én is annak éreztem, de igazából mintha újra éltük volna egy kicsit a rózsaszín köd időszakot.

Megértelek ettől független teljesen. Akkor csak az maradt, hogy az értetlenkedőknek megpróbálod nyugodtan elmagyarázni az érveidet, vagy rájuk hagyod.

Sok boldogságot mindenesetre!

2021. okt. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 October15 ***** válasza:
78%

Az esküvő ellen az első nyomós érv, a házasság ellen annyira azért nem.


A másik kettő érzelmi hátterét értem és nyilván pasid helyében inkább tiszteletben tartanám minthogy ezen rinyáljak, más részről ha logikusan nézed akkor nem jelent plusz felelősséget, anélkül sem tervezed ott hagyni a szarban, nem tervezel mellé még 2-3 pasit, gyerek + közös ház amúgy is lesz. Akárhonnan nézem így is eléggé elköteleződsz, max kevésbé formálisan. A házasság megromlása meg igazából annyiban más, egy párkapcsoalt megromlásához képest, hogy mindenképpen van jogi vonzata így "látványosabb" és elhúzódik, nem lehet letudni egy veszekedéssel meg 2 bőrönddel de noha értem az érzelmi alapállásod [és amúgy osztom is, hasonló tapasztalatok okán] de attól még nem igazán legit az ettől való félelmed.

2021. okt. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
89%
Ha egy papír aláírását túl nagy felelősségnek érzed, akkor a gyerek vállalását a pároddal hogy hogy nem? A papírt vissza lehet csinálni, a gyereket nem, és ahhoz örökre köze lesz.
2021. okt. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
89%

Az ellenérvek amiket felsorolsz, kicsit erőltetettnek túnnek nekem.

Nem kötelező lagzi ha összeháasodtok.

A félelmeid meg alaptalanok, nem a házasság lététől vagy nem lététől függ, hogy együtt maradtok-e vagy sem. Gondolj bele, ha gyerekeitek lesznek és szétmentek az nem lesz ugyanolya rossz, ha nem vagytok hivatalosan összeházasodva? Hidd el az a papír nem ront smmit a helyzeten.

Én is azt tanácsolom, ha ennyire akarja a párod, legyen meg

ti ketten, anyakönyvvezető meg 2 tanu és annyi. Utána már nem fog kelleni ezzel többet foglalkoznod.

2021. okt. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!