Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt hogyan lehetne visszautasí...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezt hogyan lehetne visszautasítani?

Figyelt kérdés

Barátom nemrég mutatott be a családjának, nyilván kérdezősködtek a szülei és többek között azt is megtudták, hogy idén nem tanultam tovább és hogy jól beszélek angolul. 3-4. találkozáson szóba került, hogy mivel nem járok egyetemre és "nincs semmi dolgom" ezért korrepetálhatnék gyerekeket angolból és hát ha már azt csinálnom, akkor segíthetnék a barátom öccsének, mert neki sem megy túl jól. Akkor is mondtam, hogy 1, nem vagyok tanár, attól, mert jól beszélem, nem tudok tanítani és egyébként sem igazán érzem ezt az én terepemnek. Azóta azt hajtogatják, hogy az nem baj, hogy nem vagyok tanár, egy kisgyereknek mindegy, és különben is ne unatkozzak, mert hát nem járok egyetemre és nincs semmi dolgom. Tegnap mikor átmentem hozzájuk, konkrétan megmondták, hogy melyik nap, hány órakor ér rá a kisfiú és mennyi ideig tartsam az órát. Köpni-nyelni nem tudtam.

Nagyon utálom, mikor valaki így rám akar erőltetni valamit, és azt is tudom, hogy ha visszautasítom, akkor megharagszanak, de inkább, minthogy magamra erőltessek valamit, amit nem akarok. Nem mellesleg pedig még itthon a családi vállalkozásban dolgozok, de remélhetőleg most kapok máshol is munkát, már megvolt az állásinterjú is és mostanában sokat kell sajnos kórházba járnom, tehát nem épp igaz, hogy nem lenne semmi dolgom, de ha még valóban nem csinálnék semmit, akkor sem akarnám, hogy kihasználjanak.

Hogyan utasítsam ezt az egészet vissza, úgy, hogy a legkisebb kárt okozzam?


2021. okt. 21. 12:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérdés! Feltételezem, azért szeretnének Téged, mert ingyé' tanítanád a gyereket és nekik ez a lényeg.


Ha megmondták az időpontokat, akkor Te válaszold azt, hogy bocsánat, de közben elhelezkedtem és úgy nem jó vagy ez és ez az elfoglaltságod. További okot ne adj erre a témára nézve és próbáld meg húzni az időt.

Sajnos, neked kellemetlen az egész pedig neked van ebben a legkisebb kanalad. Az igazság az, hogy a barátodnak kellett volna beszélni velük, hogy bocsánat, de ő nem fog tudni itt tanítani.

2021. okt. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
kérj érte pénzt, pont azért, mert neked is éned kell vmiből.
2021. okt. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod kerek-perec, hogy mert nem tanulsz azért dolgozol is , ha nem is mindig, plusz a kórházba járogatás.Amúgy a párodnak ezt rég el kellett volna mondani a szüleinek.
2021. okt. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyire komoly a kapcsolatotok, de vigyázz, nehogy túl komolyra forduljon. Ha már most ilyenek a szülei, sejtheted mire számíthatnál ha már anyós-apósként lennének.
2021. okt. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

jó lehetőség közelebb kerülni a családjához, de nem szükséges élni vele

megmondod, hogy nem értesz hozzá és munka miatt szabadidőd sem lenne készülni az órákra

2021. okt. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

Én napi szinten chatelek angolul, és az emeltszintű érettségim is 5-ös lett. Szóval egész jó vagyok benne.


De tanítani nem tudnám - nekem csak úgy "jön", hogy mikor melyik alakot, szerkezetet kell alkalmazni, de már fogalmam sincs a nevére vagy hogy miért pont az kell (present perfect és társai)


Plusz ha tudnám is, akkor sem tűrném ezt a pofátlanságot - amilyen hebrencs vagyok, ezt el is mondanám. Bocsi, ne osztogassák be az időmet, akkor se ha történetesen épp lustálkodom otthon. Magánügyem.


Ingyen végképp nem, hiszen ez kemény meló, sok figyelmet és türelmet igényel.

2021. okt. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy hogy megmondod, hogy ne haragudjanak, de nem, van elég dolgod és nem tartozik rájuk, hogy mi.

Könyörgöm felnőtt ember vagy. Ha megharagszanak... haragudjanak. Majd túlteszik magukat rajta.

2021. okt. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

én tanítottam egyetemistaként, azon a nyáron rengeteg pénzt kerestem, több százezret.


ki sem kellett mennem a kapunk, nálunk voltak az órák, a szülők autóval hozták a gyerekeket.


gazdag kölykök voltak, én szerettem csinálni, magam ura voltam.


nyelvvizsgára és pótvizsgára is jól felkészítettem őket, pedig nem nyelvszakos voltam.


de aki nem akarja, ne csinálja.


az is fura lenne, ha a kvázi kis sógorodtól pénzt kérnél ezért.


én egy bnőmet is tanítottam, ingyen.

2021. okt. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!