Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim miatt kerülök...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szüleim miatt kerülök mindig ilyen bántalmazó kapcsolatokba?

Figyelt kérdés
Egyszer mikor elmondtam nekik, hogy milyen kapcsolatban voltam, azóta még nagyobb hülyének néznek, mint előtte. Bár lelki bántalmazásról volt szó, de már megbántam hogy elmondtam nekik. Ha kiderülne, hogy most is olyan kapcsolatban vagyok, biztos mindennek lehordanának, így el sem mondom inkább. De gyerekként sem tartottak túl sokra engem. A mai napig vágyok arra, hogy szeressenek engem is.
2021. okt. 22. 10:58
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Felnőttként már nem okolhatod a szüleidet. A gyerekkorod miatt váltál ilyenné, igen. Én is ilyen vagyok. De mostmár felnőtt ember vagy, aki fel is ismerte a problémát, így innentől a te felelősséged elkerülni/minél hamarabb lezárni ezeket a kapcsolatokat.
2021. okt. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Pont, ahogy az első mondja. A szüleid lelkileg bántalmaztak, azért lettél olyan, amilyen. És emiatt a minta miatt választasz így párt. Viszont már felnőtt ember vagy, nem foghatod a szüleidre a sikertelenséged, hanem el kell kezdened dolgozni saját magadon akár szakember bevonásával.
2021. okt. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkor, sőt csecsemő kor kihatással van a felnőtt személyiségedre. Az akkor tanult minta alapján viselkedsz, választasz párt. Ugyanakkor ezen túl lehet lépni. Egyszerűen amikor látod a bántalmazás első jeleit, le kell zárni és új partnert keresni, amíg nem találsz jót.
2021. okt. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
nem is beszélnék a szüleimmel ha ekkora tahók lennének ..
2021. okt. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid bántalmazásának áldozata voltál, tehát igenis ők a hibásak. Lehet, hogy azt szoktad meg akaratlanul, hogy veled így kell bánni. Nem mindenki tudja ezen magát hip-hop túltenni, mint az 1-es válaszoló sugallja. Ez nem jó érzés, terápia segíthetne. Van a Mérgező szülők című köynv, meg a Szavakkal verve, esetleg nézz bele ezekbe. De inkább terápia, ha módodban áll! Én is voltam háromnál, jobb lett tőle az életem. 48f
2021. okt. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%

Bocsánat, 1-es vagyok.

Nem akartam azt sugallni, hogy pikk-pakk túl lehet ezen lépni, sőt. Egyetlen egy párom volt/van, aki szintén egy bántalmazó, mégis mindig visszaengedem magamhoz, pedig kínkeservesen majd' 1 évre már kivágtam az életemből. Viszont nem okolom emiatt a családomat, mert onnantól, hogy tisztában vagyok azzal, hogy amiben vagyok, az nem egészséges, onnantól ez 100%-ig csakis az ÉN saját felelősségem (de nem is mutogatok a saját döntéseim miatt másra).

Az, hogy nem becsülöm magam eléggé, nem megfelelő az önértékelésem, az a gyerekkorom hibája. Az, hogy nem tudok/akarok kilépni a kapcsolatomból, az viszont az én hibám.

Egyébként igazad van, valóban szakember lenne a megoldás. Az pedig szintén csakis rajtam múlik, hogy nem kérek segítséget.

2021. okt. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
OK, legyen boldog mindenki! #5 voltam
2021. okt. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
próbálj meg ezen változtatni, vagy legalább igyekezz önmagadért kiállni, mert senki nem érdemel egy rossz kapcsolatot.
2021. okt. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!