Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak ti üzenetben használto...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak ti üzenetben használtok ilyen szavakat, hogy sziaa, oksi? Van ennek valami jelentősége, hiszen egy tanult, intelligens ember, tud helyesen írni...

Figyelt kérdés

Munkával kapcsolatban írtam neki, és így köszönt vissza, hogy sziaa, a végén meg oksi.

Barátnőim írnak így, férfiaknál még nem tapasztaltam.


2021. nov. 22. 17:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
45%

A sziaaa az amolyan " szia cicamicaaa" jelentéssel bír, próbálna közvetlenkedni, hogy ne csak a "rideg" munkahelyi kapcsolattartás legyen hanem vmi személyesebb, barátibb.

Vannak esetek amikor szabályosan nyomulásnak tudhato be. Az ilyebek személyesen is nyomulnak viszont.



Az oksi az meg azt jelentheti hogy el van tévedve, esetleg öreg és laza fiatalosnak akart tűnni es nem ismeri a "szlengeket", hogy ez valoban inkabb női, de próbálna a "modern online chat" íratlan szabályaival élni.

2021. nov. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Lehet, csak nagyon lazának akarta mutatni magát.


Nem szoktam használni ezeket a szavakat, kivéve talán akkor, ha kifejezetten hülyeskedni akarok.


Az a fajta ember vagyok, aki a helyesírást az interneten sem felejti el.


Tény azonban: az internetes szleng egy beszélt nyelv, és a helyesírás romlásával jár. Ez benne van az emelt szintű érettségi tételelben is. Tehát, az ilyen megnyilatkozás valahol természetes...

2021. nov. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Jo buták.

Ez nem a nyelv romlása, hanem a nyelv fejlődése egy gyorsabb praktikusabb íráskép felé.


Talán ahhoz hasonlítható amikor régen egy számítógép egy egész szobát elfoglalt es tudott 5 műveletet ma meg szinte mikro mérete van ahhoz képest.

Ez nem "romlás" ha valami redukálódik.

2021. nov. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha valakivel már mélyebb a viszonyom, nála már sokszor írok úgy, ahogy kiejtem a szavakat (nem helyesírási hibákra kell gondolni, mint pl. "szabaccság"), pl. kiírom így, hogy "tyíha", vagy "Ééééééértem!"


Emellett persze szépen fogalmazok - amennyire tőlem jelenleg telik - így ezek inkább hangulat-kifejezések a részemről.


Viszont aki így indít és az írásképe is szörnyű, az elég nagy baj. Ami engem kikészített régen az "XD-zés", rendkívül primitív dolog - mármint 13 éves kor felett.

2021. nov. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Oksii, bocsi ez is duplán van
2021. nov. 22. 17:47
 6/24 anonim ***** válasza:
Nincs jelentősége...
2021. nov. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

#3


Fejlődésnek semmiképpen sem mondanám, hiszen olyan alapvető helyesírási hibák vannak benne, amik alapján az illető elméletben már megüti a műveletlen szintet. Viszont az információ gyors áramlásával szinkronban van, így van haszna is.


Ugyanakkor szerintem a szavak megváltoztatása, leegyszerűsítése egy komplett új nyelvet is létrehozhatna.


Van úgy, hogy a magyar nyelvet annyira kifacsarják, hogy szó szerint evolúciónak vetetik alá, és egy kívülálló már nem igazán értheti, mit akar mondani.


Példák:


Szeretlek > szerizlek > cejetlek > ceje.


Haver így köszönt nekem: cs (cső)


Más azt mondta, hogy megy a "cukiba" (cukrászdába).


500 év múlva szerintem simán kialakulhatna egy komplett nyelv is, ha a nyelvtani szabályokon is változtatnak.

2021. nov. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Akkor nem ért az online chathez. Biztos idős, de laza jofejnek akar tűnni, szerencsétlenül bénázva.
2021. nov. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
94%

3.


Na, innen már csak pár lépés az 1984-ben olvasott nyelvrombolás.


"Duplaplusz jó!"

2021. nov. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
*vetik alá
2021. nov. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!