Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A férfiak tényleg szeretik a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férfiak tényleg szeretik a buta nőket?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem szép dolog az általánosítás, de ez mennyire igaz?


Ha megengeditek megosztok egy saját sztorit.

Fél éve randizgattam egy férfival, de nem lett belőle semmi. Később visszahallottam valakitől, hogy okoskodónak tart. Nem vagyok okoskodó. Egyetemista vagyok, így sok témát illetően széles a látóköröm. Szeretek új dolgokról tanulni, új dolgokat olvasni. Egyáltalán nem tartom magam butának és csúnyának se. Mikor randizgattunk én elég sok mindenről kifejtettem a véleményem neki, de ugyan mit csináljon 2 ember az ismerkedési fázisban, ha nem beszélgetést? És igen, szerintem akkor jó egy beszélgetés ha tovább jut a mindennapi témáknál.

Egyébként a srác is tanult, jól szituált. Úgy gondolom hasonló a hasonlóhoz illik?

Mindegy. Már letettem róla. Van ezer más pasi.

Viszont a minap megláttam őt egy régi osztálytársammal. Nem tudom, hogy mit láthatott benne, amit bennem nem. A lány elég egyszerű, sosem volt a legélesebb kés a fiókban. Nem tanult és nem is túl változatos az érdeklődési köre. Én nőként megunnám ha egy ilyen pasival kéne lennem. Az öltözködése sem túl ízléses. Kíváncsiságból körülkukkoltam a face profiljukat. A srác viszi jobbnál jobb helyekre....

Komolyan. Az ilyen nők hogyan érhetnek el mindent? Igaz, hogy a buta, egyszerű nők vonzók?

Anyukámnak elpanaszoltam ( Ejnye, mit árulkodsz anyunak? Nagy lány vagy már!) és ő mondta, hogy a pasik szeretik az ilyen csajokat, mert könnyen kihasználják és irányítják őket. Ez szerintetek igaz? Ezzel a részével én is egyet értek, de akkor sem hiszem el, hogyan képes valaki meglenni egy más intelligencia szinttel bíró emberrel.


23/nő


2021. nov. 29. 00:23
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem amúgy nem a buta nőket szeretik, hanem a szépeket, akiknek hajlamosak elnézni, hogy síkhülyék.
2021. nov. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
100%

29# Ezt fejtegettem én is. Az okoskodó az, aki mindentisjobbantud.

Na az ilyet epszilon sugaró körben kerülöm én is.

2021. nov. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
32%

Én nem tudom az melyik kategóriába esik, de az összeesküvés-elmélet kutató nőknél nincs rosszabb, kicsavarodott gondolkodásmóddal.

Na meg a "papíros" nők, azokra mondom, akik már az elején bekönyvelik, miből milyen és mennyi papírod van.

Onnantól kezdve úgy kezel.

Egyszer egy ilyen felajánlott egy takarítói! állást a cégüknél, gondolta ráharapok majd a grafikusi, tördelő/szerkesztői melóm mellett, amire kicsit panaszkodtam, hogy sok.

2021. nov. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
23%

33# És tudod: ezt úgy szokták előadni, mint "okos, talpraesett, jéghátán is megélő" meg "felnőtt nők" és ezek mondják azt, ha nem értesz egyet vagy másként gondolkozol, hogy "nőjjmárfeeel"


Kerülendő...

2021. nov. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
69%

Valami oka van, hogy a másik nő jobban kellett, es hiába mented a saját egódat azzal, hogy biztos azért, mert te valamiben jobb voltál (okosabb).


Lépj túl rajta nem a te embered volt és ennyi. Es lehet, hogy semmi köze ennek az okosságodnak, csak szimplán vele jobban megtalálta a közös hangot. Nem vesztettél..

2021. nov. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
71%

"Aki ezt nem hiszi, vagy szexista, soviniszta, avítt felfogásnak gondolja, annak elmondanám, hogy maga a nő igényli, hogy felnézhessen a férfire. "


Pedig pont, hogy beteges, szexista, soviniszta felfogás.

Először is, én nőként nem igénylek ilyesmit. Azt igénylem, hogy egyenrangú felek legyünk és SZERESSÜK, tiszteljük egymást. A párom kb. egyforma okos velem, nem tartom magamnál okosabbnak, intelligensebbnek. Nem nézek fel rá olyan értelemben, hogy többnek tartanám őt saját magamnál. Pont ugyanott tartunk az életben, és a nyers IQ is ugyanabban a sávban mozog mindkettőnknél. Ettől még van, amihez ő ért jobban, de olyan is, amihez én. Maximálisan tisztelem, elismerem őt, és ő is engem. A tisztelethez nem kell az, hogy többre tartsd a másikat, mint saját magadat.

8,5 éve együtt vagyunk, és még mindig nem vagyok "fejfájós" és neki sincsenek merevedési problémái.

2021. nov. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
32%

36# A "felnézés" nem valamiféle hierarchikus dolgot jelent, hanem azt, hogy tiszteled a párodat. Attól, hogy felnézel a férfire, mint férfi, azt nem jelenti azt, hogy ő magasabb rendű lenne, attól még bánhattok egymással egyenlő félként.

Nem, nem beteges felfogás. Csak újbeszél nyelven nem szabad így fogalmazni, de már a régi öregek pontosan tudták, hogy így működik egy egészséges kapcsolat.

2021. nov. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
41%

Nem, nem működik így minden egészséges kapcsolat.

Össze-vissza habizol, mert ha nem jelent hierarchikus dolgot, akkor ugyanúgy felnézhet a férfi is a nőre. Vagy az nem szükséges az egészséges kapcsolathoz? :)


Azt meg értelmes ember nem tudja értelmezni, hogy "felnézel a férfire, mint férfi". Én a páromat nem olyan dolgok miatt tisztelem, amik nemhez kötődőek lennének, hanem személyiségbeli kvalitások miatt. De ezek meglehetnek egy nőben is. Szóval nincs ilyen.

Azért tisztelem, mert tiszteletre méltó. Értelmes, okos, becsületes ember, aki nem agyatlan törtetéssel, másokon való taposással jut előre, hanem valós teljesítménnyel. De ezek ugyanúgy igazak rám is. Tisztelem benne pl. azt is, hogy nyugodt és szelíd, én pedig nem vagyok az. De ennek sincs köze ahhoz, hogy férfi.


Szóval bocs, de számomra gusztustalan és valós tartalomtól mentes az általad lefestett hozzállás, és igen, szexista.

De én elfogadom, hogy ha más így gondolkodik, és másnak a kapcsolata lehet jó attól, hogy nekem nem tetsző dinamikája van.

Ha te ezt nem tudod megtenni, akkor magadat minősíted.

2021. nov. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
0%
38# Nem állítottam, hogy azért nézel fel rá, MERT férfi, hanem MINT férfi. Ez olyan szófordulat, mint tudod szokták mondani, hogy úgy néz valakire, MINT NŐRE. Ez nem tartalommentes mondás, hiszen ez alatt az illető nőiességét értjük. Ugyanígy ha valaki a férfira férfiként tekint, az annyit tesz, hogy férfiasnak tartja, látja benne a férfias jegyeket. Egy kicsit valóban régimódi, sőt szexista ez a megközelítés, de szerintem minden kifinomultságunk ellenére - ami egyébként tetszik a hozzáállásosban - nem vitathatjuk el egy ember nemiségét.
2021. nov. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
90%

Én is (többdiplomás) nő vagyok, de az írasképed meg a cuki szalonrasszizmusod alapján nem vagy szimpi, tényleg okoskodónak és modoroskodónak tűnsz enyhe felsőbbrendűség tudattal.

Ami nem baj, nem lehet mindenki szimpi mindenkinek. Csak akkor ebből nem kell tovább szőni a mesét, hogy akkor a férfiak biztos a buta nőket szeretik. Mert ez nem igaz. Max a buta férfiak, de ez logikus is. Nem tetszettél neki, és pont.

Általános ökölszabály, hogy ha valaki visszautasít, akkor az nem azért lesz, mert túl jó vagy valamiben (túl okos, túl szép, túl kedves, túl gondoskodó), ezzel csak szeretik magukat áltatni az emberek, hogy helyre rakják a sérült egójukat.

2021. nov. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!