Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Aránylag azt bánják meg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aránylag azt bánják meg többen, ha nem vállalnak gyereket vagy azt, ha igen?

Figyelt kérdés
Mindkét oldal elég hangosan képviseli a saját igazát és biztos vagyok benne, hogy ez nem fekete-fehér dolog, elég összetett függ a neveltetéstől, élethelyzettől, egészségi állapottól. Viszont én mintha idősebb emberektől többször hallottam volna, hogy azt bánja miért nem vállalt gyereket, mint azt hogy bár ne vállalt volna egyet sem. Persze az is lehet a legtöbben elégedettek a döntésükkel és nem merül fel ez a kérdés.

2021. dec. 21. 16:39
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Igen, emlékszem gyerekkoromban élt mellettünk egy idős házaspár, akik az unokájukat kellett neveljék, mert a lányuk ilyen elég kicsapongó életet élt, hol törődött a gyerekével, hol nem, szóval sokszotr lepasszolta a nagyszülőknek.

Egyszer az öregasszony mérgében azt találta mondani a kislánynak, hogy "vigyenek innen a fenébe", a szüleimmel meg pont az udvaron voltunk és hallottuk. Ők nagyon ki voltak akadva, hogy tud valaki ilyent mondani, pedig elvileg nem is a gyereke volt és nem is lett volna kötelessége gondozni.

2021. dec. 21. 18:54
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez attól is függ, mi alapján döntött akkor úgy, ahogy. Aki nem belső indíttatásból (nem) vállalt gyereket, hanem külső okokból (társadalmi nyomás, a párja vágyai, anyagi okok, stb), az nagyobb valószínűséggel fogja megbánni a döntést, akármi legyen is az, mint az, aki valóban őszintén (nem) akart gyereket.
2021. dec. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet teljes bizonyossággal kimondani azt, hogy megbánta valaki a gyermekvállalást vagy nem vállalást, mert nincs mihez viszonyítani. Aki nem vállalt, az nem tudja, hogy milyen lenne szülőként most az élete, és ugyanez fordítva.

Nem mondom, hogy nem volt olyan, hogy azt gondoljam magamban, mennyivel könnyebb lenne a gyerek nélkül, mégis tudom, hogy ha újrakezdhetném, újra megszülném. Az érzékenyektől előre elnézést az összehasonlítás miatt, de olyan ez, mint a kutyázás. Amikor meghalt a két kutyánk azt mondtuk soha többet, nagyon szerettük őket, de a rengeteg idő, pénz, energia miatt nem éri meg. Eltelt egy év, üres volt a ház, ha kimentünk az udvarra csak lestünk ki a fejünkből. Hiányoztak. Újra belevágtunk, pedig már tudjuk, hogy mennyi probléma van velük. Persze, aki nem szereti a kutyákat annak hiába mondhatnám, hogy igenis jó dolog, ő nem lesz kutyás soha, és bánni sem fogja.

2021. dec. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"Szerintem nem lehet teljes bizonyossággal kimondani azt, hogy megbánta valaki a gyermekvállalást vagy nem vállalást, mert nincs mihez viszonyítani. Aki nem vállalt, az nem tudja, hogy milyen lenne szülőként most az élete, és ugyanez fordítva."



De, azért szerintem ezt józan paraszti ésszel be lehet látni.


A gyerekesek is voltak független párok a gyerek előtt.

Kb ugyanez, csak hosszabban.


Igen, vannak olyanok akiknek az Anyaság kb az egyetlen személyiség jegy, ez az identitásuk, és ez felemészt minden mást, hobbit, érdeklődési kört, karriert, de egy idő után kirepülnek a gyerekek, és akkor ugyanúgy ki kell találni ki vagy te, és mitől teljes az élet.



És egy gyerek nélküli is nagyjából tudja milyen egy csecsemő, egy kisgyerek, egy kamasz.

És mondjuk a családfát elnézve meg lehet tippelni milyen genetikát örököl az utód, és szerintem mindenki ismeri a saját anyagi, mentális és párkapcsolati helyzetét.


Szerintem tökre racionális, ha valaki mondjuk eggyes típusú cukorbeteg, utánnajár, hogy hú basszus, ez örökletes, és saját tapasztalatból tudja milyen ezzel felnőni.


Vagy mondjuk ha valaki nárcisztikus személyiségzavarral él, amire nincs gyógymód, és úgy dönt ezt a traumát nem adja tovább.

2021. dec. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
En csak azt banom, hogy kivel vallaltam. (Ferfi vagyok).
2022. febr. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

A szülés mind testileg, mind lekileg tud könnyen maradandó trauma lenni.


Mondjuk ha egy nő egy várandósság miatt mondjuk elveszíti a haját vagy kihullanak a fogai, vagy pl maradandó idegkárosodása lesz az epidurális szuritól, azért az nagyon megváltoztatja a testét egy életre, és az ilyesmit sokan visszakívánják.


Azt, hogy valaki tudatosan nem vállalt gyereket (tehát nem az volt, hogy meddő vagy nem hagyták neki az örökbefogadást) általában máshogy szokták megbánni, inkább kicsit melankólikus, mintsem trauma.

2022. febr. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A két döntés közül az egyik sokkal inkább elsiethető, és permanensebb is



Olyat ritkán hallani, hogy jaj, véletlen részegen becsúszott a gyerektelenség. "Elcsúsztam a fürdőszobában, és rá esett a farkamra a koton, pedig mi tulajdonképpen akartunk gyereket..." 🤔🤭


Általában az aki nem akar gyereket, az napról napra tudatosan védekezik, évtizedeken át. De ha X év után meggondolja magát, még mindig összehozhat egy gyereket, akár saját erőből, akár örökbefogadva vagy mesterségesen.


Aki várandós lesz véletlen, annak van egy meghatározott időszaka arra, hogy elvetesse, vagy esetleg örökbe adja. Ha pasi az illető, akkor még ennyi kontollja sincs, ha a nő megtartja, akkor max lemondani tud róla, visszacsinálni nem.

Innentől kezdve ha meg is bánta, az szomorú, de bukta, a gyerek ott van, fel kell nevelni.


A szociális stigma is erősebb, egy abortusz klinikán eléggé máshogy bánnak az emberrel, mint egy mesterséges megtermékenyítésre várva.

Elköttetni magad mint gyerektelen baromi nehéz.



És nyilván ha valaki megbánta a gyerekvállalást, arról sem illik beszélni, mert egyrészt traumatizálod vele a gyereket, másrészt társadalmilag is meg leszel nézve érte rendesen.



De szal ja, szerintem a gyerekvállalást, mert abban sokkal könnyebb meggondolatlanul esetleg véletlen belerángatódni, és ez egy egyszeri döntés.


A nem vállalás egyszeri döntések sorozata, és általában aktívan tenni is kell érte.

2022. febr. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!