Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » 30 felettiek, akiknek még...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

30 felettiek, akiknek még nincs családjuk: hogyan élitek meg?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok keseredve, mióta betöltöttem a 30-at (1,5 éve). Van barátom, együtt vagyunk 3 éve jó kapcsolatban, de ő egyelőre nem szeretne gyereket, és a házassággal is várna még. Az ismerőseim között mindenhol azt látom, hogy velem egykorúak/tőlem fiatalabbak kisgyerekes képeket raknak ki, eljegyzés, esküvő, minden hű de nagy a boldogság, hű de minden fasza.

Ellenben én nem értem el semmit. Amire utoljára büszke voltam, az a mesterdiplomám volt. Elgondolkodtam, hogyha most nekiállnánk a babaprojektnek, akkor is sok idő lehet, mire összejön, akkor még 9 hónap terhesség, főleg úgy hogy a párom még nem akar. 35 felett meg már veszélyeztetett terhes lennék…Rokonok, kollégák is folyton b@szogatnak, hogy mikor házasodunk már, mikor lesz gyerek? Kérlek mondjátok, hogy nem csak én vagyok így kiakadva ezen!



2022. jan. 5. 15:44
1 2 3 4
 1/33 anonim válasza:
47%
Nem csak én vagyok így kiakadva ezen.
2022. jan. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
87%
Csak azért akarsz gyereket, mert másnak már van? Miért az a fontos mit csinál a másik? Teljesen felesleges hasonlítgatni a te életedet a többiekéhez.
2022. jan. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
97%
"minden hű de nagy a boldogság, hű de minden fasza" - na ez az amiben nagyon tévedsz.
2022. jan. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
87%

Engem csak idegesít a rokonok, ismerősök b@szogatása, mert nem fogják fel hogy nem lesz gyerekünk, nem akarunk.

Ezen kívül élvezem az életet, jól éljük meg, jó a kapcsolatunk, boldogok vagyunk.

2022. jan. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
#2: én szeretném ha megkérné a kezem, összeházasodnánk és lenne gyermekünk, de ő még nem áll készen rá. Nem akarom siettetni, csak mindenhol ezzel szembesülök és elszomorít.
2022. jan. 5. 15:51
 6/33 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem nem jó úgy gondolni a gyerekvállalásra, mint kötelezően teljesítendő mérföldő, mert az csak kárt okoz a gyereknek. Ha akarsz vállani, vállalj, de ne a társadalom vagy a család nyomásábak hatására, ha em azért, mert TE szeretnél egy gyereket vállalni és felnevelni.


Most nyomasztó érzés lehet ezeket az irritáló megjegyzéseket hallgatni tőlük, de az emberek ezt csakúgy mondják, ők nem lennének ott, ha mondjuk jön a gyerek foga, vöröslő fejjel ordít, a férjed külföldön és valakinek be kéne vinni titeket az ügyeletre... Akkor azt hallgatnád, hogy "még gondoskodni sem tud róla?" stb. Szóval ezeknek a hozzászólásoknak ne tulajdonsíts nagy jelentőséget, leginkább semmit.


Azon viszont érdemes elgondolkozni, hogy szeretnél-e TE gyereket. Én nem akartam, de ha akartam volna, akkor nem várakoztam volna másra.

2022. jan. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
60%
Akkor te nem is a párodat szereted, mert akkor leszarnád ezeket a kamu társadalmi elvárásokat.
2022. jan. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

1. Ők jól választottak, Te meg nem! Annyi nőtől hallom a panaszáradatot, hogy nem akarja őket elvenni a pasijuk, meg családot sem akar a pasi. De valahogy mégis velük maradtok évekig. Én ezt nem értem!


2. Nem kell ám mindent elhinni amit a közösségi oldalakon a képeken látsz.

2022. jan. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
16%

Jól

37 vagyok férfi nem is akarok gyereket jelenleg szingli vagyok.

2022. jan. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
85%

31 vagyok, férfi, barátnőm se volt még lényegében soha. Hogy élem meg?


Nem igazán van kedvem élni, csak úgy elvagyok, igazából az se nagyon érdekelne ha holnap meghalnék.


Nem érdekel semmi, nem motivál semmi, stb.


Rengeteg időt töltök netes fórumokon, így próbálván pótolni az akut szeretethiányom.

2022. jan. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!