Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről? Lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok erről? Lehet benne igazság?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömmel beszélgettünk nemrég szerelemről meg párkapcsolatokról és hasonlókról és szöget ütött a fejemben valami amit mondott illetve azóta is gondolkodom ezen és kíváncsi vagyok mások véleményére.


Szóval nagyjából olyasmi volt a téma, hogy van két ember akik már ismerik egymást, jól kijönnek, jól elbeszélgetnek, vannak közös poénok, szóval jó ismerősök. És mondjuk az egyik elkezdi azt érezni, hogy van köztük valamiféle "kötődés". Az angol erre a connection szót használná ami talán kifejezőbb. Nem barátságra gondolok, nem is szerelemre. Hanem, hogy annyira megvan köztük az összhang mintha már ezer éve ismernék egymást, van szinkron, jó a dinamika. De nem barátok.


Szóval az egyik fél érzi ezt a nagyon jó összhangot és erre mondta az ismerősöm, hogy ilyenkor ezt a másik fél is érzi, lehet nem pont ugyanígy, nem pont ugyanúgy megfogalmazva, de valahogy érzi, hogy van kettejük közt egy afféle "kapcsolat", merthogy vele volt már ilyen. Vagy így érzett és végül kiderült, hogy a másik is hasonlóképp vélekedett és időközben vonzalom is kialakult köztük.


Én meg akkor erre nem mondtam semmit, mert először elég furcsának tartottam meg kicsit ezoterikusnak is, de azóta egyre többet gondolkodtam ezen és, hogy mennyi minden van amit az ember ösztönösen érez, mégsem tudja sokszor megmagyarázni miért. Ugyanakkor azt is gondolom, hogy az nagyon könnyen betudja magát csapni az ember ilyesmivel és nagyon könnyen elhitetni magával, hogy több van ott ahol nincs.


Mi a véleményetek? Létezhet olyan fajta kimondatlan kötődés két ember között, (amire nincs is talán társadalmilag elfogadott kifejezés), amit mindketten éreznek, mindig visszatalálnak egymáshoz valamilyen módon? Ami nem szerelem vagy nem szerelmen alapszik.


2022. jan. 13. 14:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen, valamilyen formában a másik fél is érzi. Hiszen ha X azt érzi, hogy mennyire egy hullámhosszon vannak, mennyire szórakoztató Y társasága és olyan, mint ha milyen régóta ismernék egymást, akkor kizártnak tartom, hogy Y ne érezne legalább valami hasonlót. Hiszen ha ő nem reagálna pozitívan ezekre, nem lenne benne ugyanúgy, akkor X se érezné ezt az összhangot. Ehhez mindkét fél kell, egy kevés hozzá. Akkor az inkább csak illúzió, rajongás lenne, nem valódi kötődés.

Az persze lehet, hogy X beleszeret idővel, Y meg csak egy jó barátságnak tartja, de attól még a kötődést ő is érzi szerintem, csak benne máshogy csapódik le, esetleg más a mértéke. A vonzalomhoz meg bár fontos a személyiség és a kötődés is, de a külső és a biolgiai tényezők nem teljesen elhagyhatók.

Lehet csak én vagyok túl racionális, de én nem hiszek abban, hogy lenne egy másik feled és egy ilyen kötődésnél ezt ismered fel és ezért olyan érzés, mint ha már évek óta ismernétek egymást. Ha ez így lenne, akkor pl. csak egyetlen emberrel tapasztalhatnád meg ezt életed során. Meg irreális is lenne a több milliárd ember között megtalálni azt az egyet.

A kötődésnél szerintem inkább csak arról van szó, hogy nagyon passzol a személyiségetek, vannak közös pontok és jókor találkoztatok jó helyen (hogy meg is ismerd és ez kiderüljön). Ritka, de nem csak egyszer történhet meg és azonos neműekkel is lehet ilyen, amiből meg sima barátság lesz.

2022. jan. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ha 2 ember hasonlo lelki baju, vagy hasonlo vérmérsékletu stb es automatikus köztuk az összhang az nem euforia, hanem csak passzolnak egymashoz
2022. jan. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
*nem ezoteria
2022. jan. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem létezhet. Ami valóban nem szerelem, nem barátság, semmi megfogalmazható, egyszerűen valami a kettő ember között.

És ami a legérdekesebb, mikor olyan emberrel szemben érzed ezt, akivel tulajdonképpen nincs is meg köztetek a békesség, nézeteltérés van köztetek. De mégis vonz, valami miatt mégis valami vonz hozzá. És most itt nem mint vonzalomra gondolok, hogy vonz hozzá valami.

2022. jan. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!