Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Közös kassza vagy külön kassza?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös kassza vagy külön kassza?

Figyelt kérdés

Külön kasszán voltunk az első 10 hónapban.

Jól működött, így áttértünk a közös kasszára. 2 hónap után ismét külön kasszán lettünk, mert nálunk ez vált be.

De nem értem, a közös kasszánál mit csináltunk rosszul. :(


Számoltuk, írtuk füzetbe de nem jött ki a matek.


2022. jan. 20. 16:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát azt mi sem fogjuk tudni, hogy hol csúszhatott el.
2022. jan. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Milyen matek nem jött ki?
2022. jan. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
De mi volt pontosan a gond? Mi történt?
2022. jan. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk közös kassza van. Évekig külön kasszán voltunk, még a házasság után is, és tök sok feszültség volt belőle. Mióta közös kasszán vagyunk és én kezelem a pénzt, ezek nagyrészt megszűntek. Nyilván a nagyobb döntéseket (kocsi, lakás, utazás stb) együtt hozzuk meg, és azt is együtt döntöttük/döntjük el hogy egy hónapban mennyi pénzt szánunk magunkra, a hobbira, ruhákra stb. A férjem hajlamos volt túl könnyen bánni a pénzzel, ez néha csak a hónap végén derült ki, azóta ilyen gond nincs. Így is csak minden 3. kütyüre mondok nemet, amit meg akar venni, még én havi szinten sokkal kevesebbet költök ruhára meg egyebekre mint ő. Valahol meg kell húzni a határt, és így könnyebb. Persze még így is akadnak apróbb feszültségek pl. szóvá teszi h ha elmegyek körmöshöz ilyenkor csak megmutatom neki hogy ki mennyit költött az előző hónapban és kiderül hogy ő ennek a 10-szeresét költötte el olyan dolgokra amit még ki se csomagolt...
2022. jan. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom, hogy nalunk kb, hogy mukodik. Kulfoldon elunk.

Lakas+ rezsi - 50-50%ban fizetjuk.

Elelem, tisztalkodasi szerek: 200-200 eurot teszunk bele egy pleh dobozba es onnan veszunk el, ha vasarolni szeretnenk. A szamlakat is ide tesszuk. Ha marad, azt atvisszuk a kovi honapra.

A fizetesbol mindketten xx osszeget teszunk felre a kozos hazunkra.

100-100 eurot teszunk felre a nyugdijas evekre (az meg messze van, de addigra szepen ossze fog gyulni a penz).

Havi 200 eurot teszunk felre nyaralasra/telelesre.

Ami marad fejenkent: par szaz euro, azzal mindketten azt csinalunk amit akarunk, a madiknak nincs beleszolasa. Ha a parom 500 euros kabatot akar, akkor felolem szive joga megvenni. A szuleinek is kuldhet belole.

Nem kotelezo elkolteni, de szerintem ugy egeszseges, ha mindket felnek van penze, amit csak magara (vagy ajandekozasra) kolt.Persze sok minden fugg a kapcsolattol is. Mivel mi egyutt tervezzuk leelni az eletunket, nem kerdeses, hogy az anyagiakat maximalis bizalommal kezeljuk.

2022. jan. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#4 Hat en ferfikent biztos nem biznam az asszinyra a penz kezeleset, meg ugy altalaban senki masra. Meg mielott jonnek a sok feminista, a csajom penzet sem szeretnem kezelni. Mindenki felnott ember el tudja donteni mire kolt.


#5 Szerintem ez eleg korrekt.

2022. jan. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

4-es nekem vegyes érzéseim voltak a válaszodat olvasva. Milyen konstrukció az, ami csak úgy működőképes, hogy te kezeled az egészet? Magyarul nálad van a felelősség, mert a férjed szereti elb.aszni a pénzt. Rád hárul a munka nagy része és még van képe beszólni, mert elmész megcsináltatni a körmödet? :D Nevetséges.

A kisiskolás gyerekem képes felfogni, mennyi pénzt költhet még, hogy maradjon későbbre is, más meg átveszi ezt a felnőtt házastársától, aztán még megy a vita egy 5000 forintos körömfestésen.

2022. jan. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6: attól hogy én kezelem el a pénzt még nem én döntöm el hogy ki mire költi. Mindenki megkérdezi a másikat hogy xy dologra költhet-e és közösen döntünk. Nyilván nem apróságokról beszélek. Arról nem tehetek hogy a férjem 10-szer annyi pénzt szeretne elkölteni mint én, és néha bizony meg kell vétóznom. Felnőtt ember meg ugyanúgy lehet könnyelmű a pénzzel sajnos.
2022. jan. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
"Mindenki megkérdezi a másikat hogy xy dologra költhet-e és közösen döntünk" - " Így is csak minden 3. kütyüre mondok nemet" - jól van akkor.
2022. jan. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!