Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha egy kapcsolatban mindkét...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy kapcsolatban mindkét fél dolgozik és "csak" párkapcsolat van közöttük, nem házas stb. Nincs közös gyerek... A pénz kérdést, hogyan oldjátok meg? Külön kassza vagy együtt?

Figyelt kérdés

5 éve van párom. 2 éve együtt élünk. Nekem van két gyerek, akik velem élnek. Neki van egy, aki anyukával él.

Mikor össze költöztünk, lett egy egészségügyi problémája, ami miatt nem tudott dolgozni 2 évig. Kapott pénzt, ami olyan 160 ezer körül mozog.

Én dolgozok, van egy lakásom, abban lakunk. Mióta együtt élünk (is) én fizetem a rezsit, hitelt. Én vásároltam, stb. Tehát minden az én pénzemből ment. Amit ő kapott elment gytartás, a saját hitelére, meg segítette szüleit. Apró bevásárlásokat csinált vagy éppen 1-1 csekket befizetett. Sose szóltam érte, hogy több anyagi segítség kell. Most két hónapja dolgozik és most kapott először rendes fizetést. Összesen 320 ezret. Tudtam, hogy még pár honap nehézség lesz, mert a 2 év alatt felgyűlt neki is és nekem is. De nem vészes szerencsére.

Azt gondoltam, hogy most legalább a csekkeket befizeti, ami összesen 50 ezer, a többit már befizettem, de ennyi maradt amot már nem tudok kiegyenlíteni. Mondtam neki, azt mondta rengeteg fizetni valója van. Adott 20 ezer ftot. Azóta nem térek magamhoz. 320 bolt ennyi jár nekem? 2 évig én "tartottam" el. Én vásárolok, főzök (ráadásul nagyon válogat), csinálok itthon mindent, logisztikázok a gyerekekkel, mert ő a munkarend miatt se elvinni, se haza hozni nem tudja őket. Mindenre ugyanúgy egyedül maradok, de megoldom egy szó nélkül és akkor "kiszúrja" a szemem egy 20assal? Nagyon csalódott vagyok. Inkább azért, mert tudja, hogy jól jönne egy kia segítség, és nem törődik ezzel. Ne értsétek félre, nem a pénz a lényeg, mert ha az lenne akkor két évig nem szenvedtem volna végig így. Hanem magana tény, hogy nem ezel el van intézve úgy gondolja.

Nagyon elfáradtam már lelkileg az egészbe. Azt hittem, ha dolgozik újra mehetünk felfelé, de nem úgy tűnik. Ő el van majd a közel 300ezres fizetésével egyedül. Én meg a 250ből tartsak el egy egész családot, hitelt, rezsit stb. Amiből kb 50 ezer marad, mire mindent kifizetek.

Tanácstalan vagyok nagyon.


2021. szept. 5. 06:49
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de nálatok ez nem a közös és külön kassza a kérdés, mivelhogy egy közös pont mind a kettőben van: a közös terheket (kaja, rezsi, stb.) KÖZÖSEN állják. Tehát nálatok az van, hogy te eltartod a pasit, kinyalod a hátsóját és kész. Ennyi.

Szóval nyugodtan megmondhatod neki legközelebb, hogy ennyi és ennyi a költség a hitelen kívül (a ház a tied egyedül, nem?), ezentúl perkálja le a felét, és a házimunka fele is az övé. Persze lehet másban megállapodni, pl. te több házimunkát csinálsz továbbra is, viszont adjon több pénzt a közösbe.

2021. szept. 5. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

A 160-ból is fizetnie kellett volna a rá eső rezsit, tisztítószereket és ételt, de még a lakás karbantartásához is hozzá kellett volna járulnia, mert ez élősködés úgy is, ha csak a napi fogyasztását fizeti, de közben ingyen lakik nálad, hiszen te letettél x tízmilliót és dolgoztál a berendezésével is éveket ahhoz, hogy az legyen .

Nem illik beleülni a készbe, de neked sem szabadott volna hagyni, hogy így viselkedjenek veled (és a gyerekeiddel!) és a vagyonoddal szemben.

2021. szept. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
De mégis mennyi lenne a reális? Nem tudom azt megtenni, hogy x összeget kérek tőle. Nekem elég lenne, ha az összes számlát befizeti. De amúgy nálam van a baj, mert én nem akarom, hogy bárki azt mondja, hogy a "pénz miatt". A gyerkeke apjuk mindig azt mondja, hogy nekem csak a pénz a lényeg, mert mindig kérek a gy. tartáson felül is pénzt. Pedig a 40 gy. tartás rá megy a kajára bérletükre. Azon kívül ha nagyobb kiadás van, akkor felezzünk. De a gyerekek akkor mehetnek mikor akarnak, bár nem akarnak. És apjuk azt hiszi, én nevelem ellenne őket. Na a lényeg, hogy mindig a fejemhez vágja, hogy anyagias vagyok és annyira bennem maradt, hogy már bármi anyagi segítséget vissza utasítok, mert nem akarom hogy azt higgyék, csak a pénz számít. Ezért nem is nagyon mondom a páromnak se, hogy segítsen. Ez nagy baj nálam. :(
2021. szept. 5. 07:48
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Akkor legyen így, ahogy mondod: mivel eddig mindent álltál helyette, ezentúl fizesse ő az összes számlát és a kaja és háztartási fogyóeszközök ráeső részét (nem tudom, mennyi idősek a gyerekek és mennyit esznek, de mondjuk harmadolod a költséget és az egyharmad az övé). És vegye ki a részét a házimunkából, mert nem vagy cseléd.


Amúgy egyetlen szempontból van igaza a volt párodnak: te lényegében eltartottál egy másik pasast, akit így részben neki kellett finanszíroznia, mert neked nem maradt pénzed. Mert igen, az igaz, hogy a 40e forint gyerektartás lókuki, de azt is írod, hogy a nagy költségek felét állja. Ergo azért kiveszi a részét anyagilag. De vele is megbeszélhetnéd, hogy akkor nem pénzt kérsz, hanem fizessen ő X dolgot a gyerekeknek, pl. különórák vagy ilyesmi. Vagy menjen el ő a gyerekekért heti kétszer, egyenek nála, stb., hátha javul a kapcsolatuk is.

2021. szept. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

És úgy mégis mi fizetni valója van?

Azon kívül hogy a nyakadon élősködik?

Csapj az asztalra amíg nem késő.

Én biztos rendet tennék itt anyagilag, mert nem fair ahogy kihasznál.

Igen, eddig is rohadtul kihasznált, megszokta a valaga a jólétet, azért szúrja ki a szemed, alamizsna 20 ronggyal.


Oké, értem hogy beteg volt. Én is ápoltam volna, gondoztam volna, nyilván eltartom amíg helyre nem jön.

De most dolgozik! És tartozik neked annyival, hogy az elmúlt két év ingyenélést kifizesse, és ki is tudja fizetni.

Egyezzetek meg, hogy most 2 évig ő fizeti azt, amit eddig nem tudott és te fizetted helyette.

320 ból legyen már pofája odaadni 200 at! Ennyi minimum illet téged. Végülis abból eteted, eltartod. A többi megy neki gyt, meg a saját hitele.

Legyél észnél, mert ez a parazita most melletted akarja megszedni magát, hogy továbbra is eltartatja magát veled, ingyen és bérmentve.

Ezzel nagyon nagy teher hárulna rád.

Kérdés: Kell ez neked?

2021. szept. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Mikor egyedül voltam se segített apuka. Mindig én futok a pénzem után. Ezt is mondtam már, hogy ne adjon pénzt, de vegyen neki pl egy cipőt. De nem... Szóval a gyerekeknek nem jut kevesebb, a jelenlegi párom miatt, mert nekem ok az elsők. Viszont azt se kérem a mostani páromtól, hogy költsön az én gyerekeimre. Ők teljesen az én feladataim.
2021. szept. 5. 08:05
 7/26 anonim ***** válasza:

"De mégis mennyi lenne a reális? Nem tudom azt megtenni, hogy x összeget kérek tőle. Nekem elég lenne, ha az összes számlát befizeti."


Hát akkor meg is van!

Ő fizesse az összes számlát az ottlakás fejében. És persze az étkezését, tisztálkodószereket, ami rá jut (szappan, mosópor, mosogatószer, stb.).


A Portfólió szerint fél piaci lakbért kellene fizetnie.

[link]

2021. szept. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
5ös. Sokszor felteszem ezt a kérdést magamnak. De szeretem, mert amúgy nem volt ilyen. Régen 400ezres fizuja volt, rengeteget segített anyagilag. Akkor még nem laktunk együtt. Úgy gondoltam, hogy ha már beáll nála is a meló, akkor változik a helyzet. De lehet tényleg fog, de ez az első fizuja. A következőre vagyok kíváncsi. Mert addigra kifizette a tartozásait és akkor mennyit vág hozzám :/
2021. szept. 5. 08:08
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne, ha nem megvárnád, hanem egyből megmondanád, mit szeretnél? Ne legyél már ennyire széplelkű mimóza, állj a sarkadra, felnőtt ember vagy! Mondd el, hogy ez és ez van, ezt és ezt szeretnéd.
2021. szept. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Mert ilyen szar a felfogásom :/ annyira belém nyomták régen, hogy egyedül ugyse tudod megoldani... Hogy megmutattam DE IGEN, TUDOM. és ez bennem maradt. Két gyerekkel maradtam egyedül 250 fizuval amiből az összes (csak a) hitel volt 140. Mégis talpon maradtam, nyaralni jártunk k, mindenük meg volt a gyerekeknek. Meg mutattam, hogy igen is egyedül is képes vagyok meg állni. Most meg nem fogadok el segítséget. Bár tudom hogy ez nem segítség lenne, hanem alap ha már együtt élünk. De ez egy borzasztó nyomasztó érzés hogy NEKEM KELL kérnem a páromtól
2021. szept. 5. 08:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!