Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Más szülei mennyire szólnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más szülei mennyire szólnak bele a párkapcsolatokba?

Figyelt kérdés

Mennyire általános jelenség az, hogy a szülők(főleg anyák) szeretnek beleszólni és kommentálni akár az induló kapcsolatot, vagy a már régebb óta tartót?

Nem nagyon tolerálom ha édesanyám a magánéletemben vájkál, mindenről tudni akar, amikor még frissen randizgatok. Lassan előbb akarja megismerni a másikat, mint én. Hogy lehet finoman jelezni ilyenkor, hogy szeretném megtartani magamnak a szerelmi életem? (A komoly, hónapok óta tartó kapcsolataim eddig is bemutattam.)


2022. jan. 26. 15:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Anyám is ilyen volt régebben, de én határozottan a tudtára adtam, hogy bőven elég annyit tudnia, amennyit én el szeretnék mondani :)
2022. jan. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Addig szólnak bele, ameddig engeded! Felnőtt korban nincs miért finomkodni, állítsd le, ha kellemetlen az érdeklődése.
2022. jan. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Leállítanám én, de ha jelzem hogy valamit egyenlőre még nem akarok megosztani, megsértődik, és akkor felhúzza az orrát.
2022. jan. 26. 15:25
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
És az miért baj, ha megsértődik? Majd kiengesztelődik. Ha mindig csak azért mondasz el neki dolgokat, hogy utána ne sértődjön meg, azt manipulációnak hívják (részéről).
2022. jan. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én azzal oldottam meg a kérdezősködéses problémát, hogy egyszerűen nem is beszéltem arról, hogy van kiszemeltem, hogy randizom, ameddig nem volt értékelhető mennyiségű dolog, amiről beszélni akartam. Tehát azt sem mondtam el, hogy randizok. Majd ha párkapcsolatban leszünk, bemutatom.
2022. jan. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor szólok a szüleimnek a kapcsolatomról, amikor már komoly.
2022. jan. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Inike válasza:

Én csak arról tudok nyilatkozni, milyen egy "ilyen" vagy még rosszabb anyós. Az én szüleim nem ilyenek, hála Istennek, de rosszabb, ha az anyósod gáz, mert neki nem úgy szólsz, vagy nem is szólsz...

Egyetlen dolgot tehetsz, leültök és elmondod, hogy önálló döntéseket tudsz hozni, nem kéred a véleményét és a segítségét. Ha mégis kérninfogod, akkor szólsz neki. Ha elérkezettnek látod az időt, úgy majd bemutatod a párodat, de ameddig te sem tudod mi lesz az ismerkedésből, kár pazarolni az időt. Remélhetőleg megérti. Ha nem, akkor pedig kénytelen leszel szimplán nem megosztani vele a dolgokat. Haragudhat, de a gyereke vagy, igazán úgysem fog megharagudni, mert szeret. Majd túllendül rajta. A szülők nem mumusok, csak tudni kell kezelni őket. Vannak olyanok is, akik sajnos nem értenek meg, hiába vagy egyenes. Na... arra nincs megoldás, tényleg csak az, ha "bezárkózol" aztán vagy kapcsol, vagy nem.

2022. jan. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy srác, akivel csak nagyon rövid ideig jártam, mivel ő szűz volt és az édesanyja szerint erkölcstelen vagyok, amiért én már szexeltem életemben (23 évesen). A srác meg szakított, hogy anyucinak a kedvére tegyen :)
2022. jan. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

állj ki a felnőtt önmagadért.

ha azon agyalsz, hogyan kéne finoman a tudtára adni, hogy a szerelmi életedet leginkább megtartanád magadnak, akkor elég nehezen tudom elképzelni, hogy az életed többi dolgában nem a neki való megfelelés irányít

2022. jan. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát!


#9 Van egy ilyen aspektusa a dolognak, ezt felismertem már én is. Nehezen tudok mit kezdeni ezzel, mert ha nem azt csinálom amit elvár akkor szeretet megvonás volt gyerekkoromban, és folyamatosan nyomasztott a megjegyzésekkel, visszautalásokkal. Ezt ma már jobban kezelem, de nem nagyon tudtam eldönteni hogy valóban az én elvárásom jogtalan-e arra nézve, hogy megtartanám magamnak a párkapcsolati életem.

2022. jan. 26. 16:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!