Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » El tudnál képzelni párkapcsola...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

El tudnál képzelni párkapcsolatot olyan emberrel, aki egészen másképp szocializálódott, mint te?

Figyelt kérdés
2022. márc. 2. 23:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire máshogy? Attól függ.

Pl az én családomban lejátszók a vitákat, és beszélünk a dolgokról.

Pároméban nem beszél ek meg semmit. A feszkót meg azzal vezeték le, hogy búnkon beszólogatnak egymásnak, aztán "csak vicceltem".

Nevetgélnek rajta, ugy tesznek mintha nem lenne semmi.

Borzasztó nehéz volt összecsiszolódni ezért a kommunikációban. Még.most sem sikerült teljesen, de legalább túl vagyunk a nehezén így másfél év után.

2022. márc. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Akár. Mert elég simulekony vagyok.
2022. márc. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Persze. Kérdés, hogy ez mit jelent a hétköznapok tekintetében.
2022. márc. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Igen, lehet.

Leirnad, hogy pontosan milyen?

2022. márc. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Igen.
2022. márc. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mi az a "más".
2022. márc. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem áthidalhatatlan, de jogosan nem működik sokszor.
2022. márc. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%

Nem hinném. Elég toleráns vagyok más kultúrákkal, szerintem a világ attól szép, hogy különbözőek vagyunk.

De egy párkapcsolat más, ott szerintem nagyon nehezen áthidalhatók a nagy különbségek.

2022. márc. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

De mi az a más???


Meg miért más kultúra? Egy kultúrán belül is hatalmas eltérések vannak.

Lehet, hogy közelebb érzem magam egy dél-amerikai indiánnal, mint a szomszéd Balázskával.

2022. márc. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem létezik a világon egységes definíció a kultúra kifejezésre, különböző társadalomtudósok más meghatározásokat használnak. Az én szóhasználatomban az ember kultúrája az a közeg, amiben szocializálódott (kulturálódott). Így nem csak egy adott országnak lehet kultúrája, hanem egyes társadalmi rétegeknek, csoportoknak, vagy olyan kis társadalmi egységeknek, mint a család is. Épp ezért fogalmaztam így. Egy alacsony iskolázottságú, ötgyermekes családból származó, roma identitású szabolcsi ember pl egészen más kulturális közegben nő fel, mint egy értelmiségi, budapesti orvosházaspár egyke, többségi identitású gyereke. Pedig mindketten magyarok. Mégis a kulturális szakadék hatalmas. Egyik sem feltétlen jobb a másiknál, de más.
2022. márc. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!