Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiként mi a véleményed az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiként mi a véleményed az abortusról?

Figyelt kérdés
Elítéled vagy támogatod. Ha a párod elmenne, tudtad nélkül akkor mi lenne a reakciód.

2022. márc. 24. 11:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/83 anonim ***** válasza:
79%
Elítélem, DE nem tiltanám semmiképp, inkább az a bajom, hogy abortuszról beszélgetünk és nem megelőzésről. Szóval igen, zavar, hogy sokan felelőtlenül kapartatják ki magukat, de a megoldást nem az abortusztilalomban látom, hanem például abban, hogy olcsóbb és elérhetőbb legyen a fogamzásgátlás, széleskörűen lehessen választani férfinek és nőnek egyaránt, illetve a sterilizáló műtéteket se kössék olyan hülyeségekhez, mint most (40+ év, 3 gyerek), hanem bárki megcsináltathassa magán, aki elmúlt 18...
2022. márc. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/83 anonim ***** válasza:
46%

Azt odáig értem hogy az ő teste,ő döntése, alá is írom. De! Milyen kapcsolat az,ahol egy ekkora volumenű dolgot nem beszél meg a 2 fél? Azért csak érinti a férfit is a dolog, akárhogy is.

Másrészt a személyes véleményem az,ha már sikerült összehozni egy gyereket,ne futamodjunk meg a felelősség elől se. Ha annyira okádék egzisztenciális problémákkal küzdünk, amibe az egész gyerekkora végig szenvedése borítékolva van,abban az esetben el tudom fogadni az abortuszt még ha alapvetően ellene is vagyok. Vagy ha már magzat korban kiderül valami súlyos gebasz ami el lehetetleníti a normális életet.

2022. márc. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/83 anonim ***** válasza:
89%
12, és ezzel bizonyítottad is, miért ne akarná egy gyerekkel hozzád kötni magát.
2022. márc. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/83 anonim ***** válasza:
89%
#12 Hát talán meg is van az oka, hogy miért nem akarna tőled gyereket egy nő.Valószínűleg azért, mert egy nőket állatnak tartó gyilkos vagy.Az abortusz nem gyilkosság, teljesen legális.Neked meg nem osztottak ebben lapot, kizárólag a nő döntése.
2022. márc. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/83 anonim ***** válasza:
100%
Azért elég rossz indok a gyerekvállalásra, hogy "ha már bekaptad a legyet..."
2022. márc. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/83 anonim ***** válasza:
100%

Nem ítélem el, amíg nem túl fejlett a magzat.

Ha tudtam nélkül tenné a párom, az gáz.

2022. márc. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/83 anonim ***** válasza:
83%

Az a baj ezzel a beszéljük meg dologgal, hogy ha az egyik akarja a gyereket, a másik meg nem, akkor ezt nem lehet megbeszélni. Itt nincs kompromisszum, nincs félmegoldás, nem lehet kicsit megtartani vagy kicsit elvetetni a babát. És logikus, hogy ilyenkor a nő mondja ki a végszót, mivel akárhogy dönt, a testi-lelki következmények 99,9%-át ő viseli.

Személyes véleményem egyébként, hogy védekezni kell. Én elfogadom az abortuszt akkor, ha valaki nagyon szarul van anyagilag, és kb. az alapokat se tudja biztosítani, ha az egészségét veszélyezteti a terhesség, ha megerőszakolták, vagy ha soha, egyáltalán nem akart volna gyereket, és védekezett is. Normálisan, nem kiszállunk Hatvannál módszerrel pl. De ha valaki nem védekezett normálisan, és amúgy nincs ellenére a gyerekvállalás, csak nem teljesen így tervezte, ott nálam nem opció az abortusz. Szerencsére ebben a feleségemmel teljesen egyetértünk. Van már 2 gyerekünk, nem akarunk többet, de ha becsúszna, mindenképp maradna. Anyagi akadálya amúgy nincs, ugyanúgy szeretnénk, mint a másik kettőt.

2022. márc. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/83 anonim ***** válasza:
100%

Elég nehezen tudok elképzelni egy ilyen szituációt, ha van egy párom, akivel megvan a bizalom (feltételezem megvan, ha már a párja és szeretkeznek is…), akkor ezt meg lehet beszélni, miért menne el „titokba”?

Továbbá nem hinném, hogy váratlanul érne egy ilyen döntése, hiszen a párom, ergo egy ilyen fontos témában ismerem a véleményét.

Amúgy a döntését tiszteletben tartanám és elfogadnám, viszont a titkolózással már lenne bajom.

2022. márc. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/83 anonim ***** válasza:
100%
Sok olyan hírt hallani, hogy megölte a nő az újszülött csecsemőjét. Inkább ment volna abortuszra! Emiatt támogatom főként.
2022. márc. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/83 FoxtrotLidérc ***** válasza:
69%

Én férfiként inkább ellene vagyok az abortusznak, mint mellette - nagyon veszélyes, nagyon megviseli a nőket (testileg-lelkileg egyaránt), nagyon sok járulékos probléma származhat belőle.

Amiért azt mondom, hogy mégis van létjogosultsága: Ha nincsen más megoldás, akkor jobb, ha a műtétet képzett orvos, normális körülmények között végzi minthogy valami kontár nekilásson kétes tisztaságú eszközökkel matatni olyan helyen, ami K-va gyorsan el tud fertőződni, és napok leforgása alatt megöli a nőt. Ez az objektív véleményem.

2022. márc. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!