Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindig újra belémszeret. Ez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindig újra belémszeret. Ez még betudható normális "fejlődésnek"?

Figyelt kérdés

Amikor összejöttünk kezdetben a hirtelen love bombing(1) volt csak. Ami csak illúzió, köd.

De nem is igazán értette, nemigen értékelt, megesett olyan is hogy lejáratott a haverjai előtt, mert azt hitte az a vagány menő, hogy engem kibeszél.(miközben 35 felett van)

Ebből akkora jelenetet rendeztem és kidobtam, hogy akkor belenyillalt valamiféle hatalmas megbánás, teljesen összetört, és mintha ekkor jött volna rá, hogy valóban szeret és nem csak szex oxitocin kémia van.(2)

Ezután féltékenységi fóbiái lettek, de olyan szinten átfordult a negatívba, rosszindulatba, hogy még kiábrándulást is vont maga után, hatalmas mélyzuhanás jött, folyamatosan márcsak gyűlölködött, veszekedett velem. Ismét el kellett őt engednem. (Amúgy mindenről mindig beszélünk, folyamatosan mutatom neki hogy lássa magát, hogyan alakulnak benne irántam az érzelmei, a tisztelet, vagy mindezek csökkenése, majd hiánya)

Rengeteget jelenetett neki, hogy én a veszekedések és arroganciája, lekezelések után én mégis kibékültem vele, valahol helyreállt a bizalma felém, ettől megint nőttem a szemében, és értékeli a kitartásom kötődésem, szerelmem.újra megnyílt érzeomileg a sok korábbi rosszindulat mellett, ujra pislákolni kezdett benne a jóindulat, a szeretet, újra elkezdett engem észrevenni, "felfedezni", és biztosabb lenni abban, hogy ez a nő igenis neki kell, és szereti szívből(3)

Már tudatosan figyel arra, hogy ne a féltékenységre, rosszindulatra fókuszáljon, hanem pozitív legyen, a jó élményeket és pillanatokat gyűjtse és raktározza magában, mert a rosszindulat, bizalmatlanság tudja már hova vezet el. És a kapcsolat szépségére kell ügyelni és azt életben tartani.

Erre ilyen olyan pillanatoknál megint bevillan neki, hogy ő szerelmes belém. Ajándékozgat, caillogó szemek, szerelemvallomások, mint aki már megint rájött arra, hogy szerelmes belém(4)


Mivel én viszont az első naptól kezdve stabilan szeretem őt, bennem soha nem voltak ilyen "hullámzások" sem, én a love bombing alatt is valóban is szerettem őt, nem csupán ködből, es soha nem voltak bennem kiábrándulások vagy elhidegülések sem, es olyan sem hogy elfelejtsem értékelni a saját páromat, és olyan sem, hogy arra fókuszáljak mit tesz mond rosszul mivel rombolja a bizalmam és kritizáljam, és utálattal nézzek rá, ezért magamból kiindulva NEM tartom normálisnak azt hogy valaki ilyen "instabil", vagy ujra és ujra rá kell jönnie arra hogy vkit szeret, vagy a love bombing alatt vki valójában nem is szereti a másikat, csak köd van.


Viszont mentségére váljon hogy számtalan kapcsolat megy tönkre a love bombing elmúlásával, tehát rengeteg ember keveri a lángolást a valódi szeretéssel, és rengetegen vannak, akikben a köd múltával nem marad semmi.


Tehát most nekem örülnöm kellene annak tulajdonképpen hogy benne kezd elmélyülni illetve tudatos lenni a szerelem irántam, amire külön vigyáz (nekem magamban nem kell vigyáznom és figyelnem a szerelemre mert magától VAN, de ezt is rengeteg helyről hallom hogy egy kaocsolaton dolgozni kell, és erősíteni, mert elmúlik magától..:(), vagy épp fordítva? Azaz vegyem sajnálatosnak azt, hogy ilyen párom van?


És mindez csupán 1 élven belül:(



#tudatos szerelem
2022. máj. 10. 11:04
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Ez egy nagyon érdekes helyzet, és példaértékű az önbecsülésed, mely biztosítja, hogy el tudd engedni a méltatlan helyzetet, de az empátiád is ezzel párhuzamosan, amivel a szereteten keresztül folyamatosan reflektív helyzetben tartod, hogy tudjon fejlődni, és nem fordultál el tőle mint embertől.


Erre nagyon kevesen képesek, kell hozzá egy extra adag szeretetteljesség, és jóindulat. Értékes ember vagy.


Gyakorlatilag "normális" abból a szempontból, hogy egészen a kisgyermek, vagy akár a magzati létből( prenatális pszichológia) hozott blokkjai oldódnak, amivel majdnem mindenkinek kellene dolgozni, és mint folyamat normálisnak mondható, igen. Hogy a viselkedése a blokkjai miatt milyen instabil, az természetesen nem az egészségesen fejlődött személyiségre jellemző.

2022. máj. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Noren1989 ***** válasza:
100%
Amúgy gyógyszeresen kezelik az ürgét?
2022. máj. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szó sincs arról, hogy újra beléd szeret, vagy fejlődtök!

Ha 1 éven belül már többször szakítottatok, legfeljebb 1x kellett volna megpróbálni, de leginkább az sem, tudomásul kellene venni, hogy nem illetek össze.

Ez olyan mint egy túldrámázott tini kapcsolat, én semmi tudatosságot nem vélek benne felfedezni, csak azt, hogy rossz a párkapcsolati dinamikátok, persze, ha szakítasz vele, és kibékülsz, nyilván dúl a láv, udvarol, odafigyel, és ezt következő alkalommal is eljátszátok, és 100. alkalommal is, de ettől ez csak egy rossz kapcsolatban lévő vergődés, ami nem visz előre. Igen a kapcsolaton dolgozni kell, de nem egy olyanon, ami sosem működött. Nehogy már egy 35+ pasit tanítgatni kelljen, hogy ne beszéljen ki mások előtt, vagy kezelni tudja a féltékenységét, ami ráadásul agresszióval párosul.

Az meg önbecsapás, hogy mindig szeretted, ha csalódtál, és még a tiszteletedet is elvesztette sokszor. Ne tedd ezt magaddal, nem éri meg! (Kíváncsi lennék hány évesen vagy ilyen naív.)

2022. máj. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagyon szép irodalmi alkotás lett gratulálok.
2022. máj. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Veszekszik, agresszív, lejárat, féltékeny....hmm.. kell neked egy ilyen pasi? Mert férfinak még úgy véletlenül sem nevezném, ők tudják, akit szeretünk, azt nem bántjuk, védjük, óvjuk. Na, ő ettől messze van.

Szereted? ugyan, mit is szeretnél benne?

2022. máj. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!