Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A fogyasztói társadalomban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fogyasztói társadalomban tulajdonképpen kódolva van, hogy az emberek elégedetlenek a parkapcsolataikkal?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen ma minden a fogyasztás körül forog, hogy kellemes legyen az élet. Finom legyen az étel, amit megeszek, télen-nyáron nekem tetsző hőfok legyen a lakásomban, az autómba kényelmesen üljek, ha nyaralni megyek mindennel ki legyek szolgálva, stb. Én nem azt mondom, hogy ez rossz, csak valahol kelt egy olyan illúziót az emberekben, hogy a fájdalom és nehézségek nélküli életre vágyjanak, de olyan nem létezik. A gyerekekbe is azt neveljük, hogy valósítsd meg önmagad", "a te boldogságod a legfontosabb", stb. A családi élet, a házasság ugye meg pont azt jelentené, hogy alkalmazkodni, áldozatot hozni, a saját akaratomból engedni egy közös cél érdekében, de ez valahogy nehéz, ha egész életemben másra szocializálódtam.

A túlzottan idealizált vágyképek pedig nagyon megemelik a párkapcsolatakkal szemben támasztott igényeket és automatikus következmény, hogy sokan az elején lelkesek a párjuk iránt, aztán majd elégedtlenkednek, szakítanak, keresnek újat, azzal is lemegy ugyanez a forgatókönyv. Az ilyen mértékű intolerancia a nehézségekkel szemben és az erőfeszítésmentességre való törekvés talán nem volt ennyire erős régen. Persze tudom a másik oldalról lúzernek meg szolgalelkűnek tekintik azokat, akik nem törekednek akkora elvárásokra és ebben is van valami, mert igényesnek kell lenni és mindig törekedni, hogy jobb legyen a kapcsolat minősége, de az igazság valószínű a kettő közt van valahol.



2022. máj. 13. 14:50
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
14%
A tarsas osszehasonlitas miatt es mert igenyesebbek lettunk. Meg fiatalon azt mondom oke, de egy 40es gazdag es szegeny no kozott oriasi a kulonbseg kinezetben. Most pedig ez szamit a leginkabb. A filtert, retust, photoshopot be kene tiltani es a reklamokban, szineszetben kvotakat kelllebe kiirni milyen koru, nemu, kulseju emberek lehetnek vegyesen. Sot melohelyen is.
2022. máj. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem forog minden a fogyasztás körül, sőt az általad említett "valósítsd meg önmagad" gyakran pont hogy kemény munkával jár. Amúgy meg ha hülyére vásárlod magad, akkor is lesz egy csomó dolog az életben, ahol nem fogod tudni megúszni az áldozatot, vagy a nem mindig kellemes érzésekkel járó fejlődést, illetve szerelmet (barátságot, stb) nem lehet vásárolni, a legtöbb ember hamar megtanulja.

A túlzott énközpontúság szerintem részben független a fogyasztástól, gyakran egészen csekély anyagi igényű emberek is lehetnek teljesen kompromisszumképtelenek és egocentrikusak.

2022. máj. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem az lett belénk táplálva, hogy mint a tárgyakat úgy kezeljük egymást, ha megromlik valami akkor rögtön szakíts, találsz jobbat. De garancia nincs rá hogy folyton találsz jobbat, szebbet. Csak az emberek azt hiszik. A kapcsolaton dolgozni számít ma igazán erénynek.
2022. máj. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
96%
Érdekes felvetés. Elégedettek vele - egy darabig, aztán kuka. Szerintem ez a megfejtés. Plusz önmagukkal kapcsolatban is rengeteg frusztrációjuk van.
2022. máj. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
80%

Ez egy nagyon érdekes gondolat!

Én eddig csak azon gondolkodtam, hogy a jelenlegi társadalom hogyan zilálja szét a családokat micro családokra, hogyan jutottunk el a törzsektől és a nagycsaládoktól odáig, hogy már-már az ember tulajdon anyja is egy idegen lett.


Amit te állítasz, a párkeresést kvaélet, hogy megnehezíti, de hogy magát a párkapcsolatot is? Lehet, ,majd figyelem az erre utaló jeleket, még nem gondoltam rá! :D

2022. máj. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Most nem azért, de kötelező párkapcsolatban élni?
2022. máj. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
80%

A jelenlegiben szinte egész biztosan. Valahogy mindenbe belekúszik a "ha nem jó, dobd el, majd lesz másik" megközelítés.


Elég a gyk-t megnézni: "Sokat veszekszünk mostanában, és nem kívánom vele a szexet". "hát ez kuka, majd rájössz te is".

2022. máj. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
72%
De akár fel lehet hozni a lovagregények világát is az eszményített női és férfi ideállal kapcsolatban, ami egyenesen vezet a modern hollywood-i “az igazi” eszményig. A kulturális térben Móriczon keresztül Flaubertig, vagy akár az ókori görögökig sem az a jellemző, hogy egy hús-vér emberalakot emelnének piedesztálra, hanem ilyen félisteni lényeket. Ennek a lerohasztott verziója az, amikor a barátnő egy Jason Momoát, a barát pedig egy Kim Kardashiant akarna maga mellé.
2022. máj. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
95%

A modern ember az erőfeszítések, fájdalom és nehézségek nélküli világ illúziójába ringatva magát mindent eldob, semmiért sem akar megküzdeni, ezért amit megkapott, azt sem tudja igazán értékelni.

Pedig minden erőfeszítésből születik, ezt sosem fogjuk tudni megspórolni.

2022. máj. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
83%

#7:


Vagy amikor az aggszüzek arra az élethazugságra fogják a pszichoszexuális megakadásukat, hogy “még nem találták meg az igazit”.


Az is érdekes, ahogy torzít az ember. Tehát a másiknak kell az igazinak lennie, saját magának sosem kell törekedni arra, hogy jobbat hozzon ki önmagából, hiszen őt a hibáival kell elfogadni.

2022. máj. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!