Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Elméleti kérdés.a bántalmazók...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elméleti kérdés.a bántalmazók miért bántják a párjukat ha az érdekük az, hogy együtt maradjanak?

Figyelt kérdés

A párjukkal akarnak maradni, nem akarnak szakítani, ragaszkodók, kötődők, normális állapotukban szerelmesek, házasságot akarnak stb.

Ennek ellenére bántalmazzák a párjukat, így annak szakítania kell.

Miért vágják maguk alatt a fát?



2022. jún. 2. 08:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ember a személyiségén nagyon nehezen tud változtatni - ezzel persze nem mentegetni akarom a bántalmazókat. Például aki alkoholista, miért nem hagyja abba az ivást, amikor tudja, hogy így elveszítheti a munkáját, családját?


"Ennek ellenére bántalmazzák a párjukat, így annak szakítania kell."

Sokan sajnos nem teszik, vagy anyagi függőség miatt (3 gyerekkel az utcán egyedülálló szülőként...), vagy eleve lelki megfontolásból. Pl. gyerekkorukban is ezt a mintát látták, rettegnek az egyedülléttől, hajlamosak magukat hibáztatni.

2022. jún. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 FoxtrotLidérc ***** válasza:
90%
Voltam bántalmazó, sajnos. K-vára nem vagyok rá büszke, de van rálátásom a dologra a bántalmazói oldalról. A fő félelmem az volt, hogy nem vagyok szerethető ha nem látszom tökéletesnek. A tökéletesség - mint tudjuk - pusztán matematikai fogalom. Senki és semmi nem tökéletes. De a látszatát azzal fenn akartam tartani, és nem fogadtam el semmilyen kritikát (akkor sem, ha az építő jellegű volt). Plusz minden más férfit lehordtam, szimultán magamat az egekbe próbáltam emelni, akkori barátnőmet pedig kb... Ketrecbe zártam. Nem bíztam benne mert magamban sem bíztam. Nem ismertem fel, hogy amit teszek, az mennyire káros, és kontraproduktív... Sajnos a történteken már változtatni nem tudok (hacsak valakinek időgépe nincsen) - nagyjából egy évtizeddel később is szégyellem a pofámat elég rendesen - annak ellenére, hogy sokmindenen változtattam már. Annyit tudok tenni, hogy a jelenlegi kapcsolatomban nem követem el ugyanazokat a hibákat, mint a múltban...
2022. jún. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Azért bántalmazzák a párjukat, mert uralkodni akarnak felette. Egy diktátor miért sanyargatja a népét, mikor sokkal békésebb eszközökkel is fenn tudná tartani a hatalmát?

És nem, egyáltalán nem következik a bántalmazásból, hogy a bántalmazott elhagyja a bántalmazót. A legtöbb esetben mindkét fél súlyosan defektes, és tudat alatt pont ilyet keresnek: a bántalmazó olyat, aki eltűri a bántalmazást, a bántalmazott meg olyat, aki őt bántalmazza. Enyhébb defekt esetén a bántalmazott ki tud lépni, nagyon-nagyon jó esetben tanul az esetből, és következő partnere nem ilyen lesz. A bántalmazó enyhe defekt esetén megérti, hogy neki milyen felelőssége volt a kapcsolat tönkre menetelében, és legközelebbi partnerénél nem lesz elnyomó, ill. eleve nem olyan partnert talál meg, aki alárendelődne. Persze sokszor nem változik meg egyik fél sem, és újra meg újra defektes önmagukhoz illő defektes komplementer társat találnak meg.

2022. jún. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Mert fél hogy elveszíti, és úgy hiszi másképp nincs rá hatàssal
2022. jún. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Mert uralkodni akarnak rajtuk, mert önimádó, beteg szadiszták.
2022. jún. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%

Nem a bántalmazókkal van probléma, hanem a bántalmazottal. A bántalmazó egy normálatlan ember, magába kell hagyni, azt cső. Ha engem bántana valaki, azonnal otthagynám.


A bántalmazott viszont sok esetben nem ezt teszi, hanem a bántalmazottal. Nők védekezése szerint ez azért van, mert a bántalmazott nők nem merik otthagyni az erőszakos pasit, ezt azonban csak azért mondják, mert szégyenlik azt az ellentmondást, ami a nők állítólagos igényei és életmódja között fent áll. Hátborzongató belegondoluni, de a bántalmazott vonzódik a bántalmazóhoz. Erre talán magyarázat lehet a Stockholm-szindróma.


A velem való vita ebben a témában felesleges, és értelmetlen, mert többet láttam, mint az átlag ember.


Mikor kisfiú voltam, a szemem előtt történtek olyanok, hogy egy nő megvert egy férfit, vagy, hogy egy pasi megvert egy nőt.


Szóval volt elég forrásom elemezni ezt az elmebetegséget.

2022. jún. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

Mert nem tudnak mást tenni. Nincsenek előttük más referenciák, a belső működésükkel ellentétes lenne a nem bántalmazó attitűd. Az ilyen embereknek általában nincs egészséges önbizalmuk, szeretethiányosak, mindemellett borzasztóan egocentrikusak, frusztráltak vagy akár agresszívek tudnak lenni, ami miatt taszítóvá válnak a környezet számára. Ez még jobban felerősíti a fentieket és egy olyan spirálba kerülnek, ami csak húzza őket lefelé. A változás sok-sok törődés és empátia útján érhető el, csak a legtöbben erről lemondanak, hiszen ki akar együtt élni "a Ferivel, aki mindig lilára veri az arcomat"?


"A legtöbb esetben mindkét fél súlyosan defektes, és tudat alatt pont ilyet keresnek: a bántalmazó olyat, aki eltűri a bántalmazást, a bántalmazott meg olyat, aki őt bántalmazza" - igen, pont ezért nagyon nehéz "önerőből" kilépni egy ilyen narratívából. Egy egészséges ember (jobb esetben eleve nem is jön össze bántalmazásra hajlamos emberrel, hiszen képes kiszűrni az arra mutató jeleket, vagy ha mégis, akkor) felteszi a kérdést "szükségem van nekem egy olyan emberre, aki engem fizikailag/verbálisan bánt?"

2022. jún. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%
*A bántalmazott viszont sok esetben nem ezt teszi, hanem a bántalmazottal marad.
2022. jún. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mert tudják, hogy a bántalmazottak az ilyen ostobákból lesznek, mint te, és nem, soha nem hagyják el. Épp ellenkezőleg. Amikor épp nem bántalmaz azt hiszed, hogy valami szuperhős.(Nézd meg, hogy isteníted az összes kérdésedben). Azért mert nagy a kontraszt a bántalmazás, meg a nem bántalmazás között. Ha sose bántalmazna, nem értékelnéd, mert ez lenne a normális. (Mint nálunk, normális kapcsolatban élőknél, akiket folyton lehülyézel.)
2022. jún. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Talán azért, mert lényegében birtokolni akarják a másik felet csak, és ehhez alkalmazza az erőszakot, hogy megfélemlítse azt, mert úgy "hatásosabb" szerinte, a másik fél meg elveszti ezáltal az önbizalmát.
2022. jún. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!