Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Gyermekkorában bántalmazott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermekkorában bántalmazott társsal együtt a párkapcsolatban?!

Figyelt kérdés
Van-e valakinek ilyennel tapasztalata? Első sorban, hölgyek véleménye érdekelne a férfi partnerükről. Arra lennék kíváncsi, hogy mik azok a dolgok amik problémássá teszik egy ilyen személlyel a párkapcsolatot. Mi az ami nehezen elviselhető el egy ilyen férfitől, mi az ami nehézzé teszi az együtt élést vele bármilyen szempontból? Mik azok a tulajdonságai, személyiségjegyei vagy viselkedése amik nehézséget okoznak a kapcsolatban?

2019. aug. 11. 10:24
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Minden ember más és más. Nem lesz ugyanolyan két ember csak azért, mert gyerekkorukban bántalmazták őket. Van olyan akit jobban, van akit kevésbé visel meg.
2019. aug. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A bantalmazás módjatól függ. Párom anyja alkoholista volt elhanyagoltak, enni se kapott rendesen mert minden penz elment cigire meg piára.

Vele mem volt semmi gond párkapcsolatban, neki extra fontos volt a stabil biztonsagos kapcsolat, kötődés.

2019. aug. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

Nem vagyok hölgy, de pl nem mindegy, ki volt a bántalmazó, ki volt az elnyomó gyermekkorban.

Magamból indulok ki, nekem volt egy agresszív apám, illetve egy agresszív nővérem.

Na most pont erre a két embertípusra ugrok, ha 500m-en belül kerülnek hozzám.

A normál, visszahúzódó emberek állnak közel hozzám, őértük bármit megtennék. És én is ilyen lettem, valószínű okkal.

2019. aug. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én barátom ilyen, sajnos az a viselkedésforma alakult ki nála, hogy magát sokszor inkább háttérbe szorítja, és mindenkit kiszolgál maga körül, így végül magára nem marad pénze, ideje, energiája. Ez azért is van, mert tudat alatt meg mindig fél azoktól, akiknél elvárásai vannak vele szemben, meg gondolom hozzászokott, hogy ő nem teheti azt, amit akar, nem lehet saját véleménye, stb. Nem tud német mondani, ha valaki akar tőle valamit kérni, sőt, még keresi is az ilyen alkalmakat, mert azt hiszti, hogy amire mondjuk van egy év, hogy megoldjuk, azt is 2 nap alatt kell, bepánikol, ha mondjuk 1 hét alatt nem gyűlik össze a pénz arra, amit egy év múlva kell kifizetni. Azért már van fejlődés, de csak beszélgetéssel összeségében véve nem fog megoldódni teljesen a probléma, szerencsére úgy néz ki, találtunk rá más módszert is.
2019. aug. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves 4. megkérdezhetném, hogy mi volt az a "más módszer" ami segített a probléma javulásában.
2019. aug. 11. 17:27
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Családállítás, egyéni meditációk, és hasonló módszerek, jobb, mintha a pszichológus/pszichiáter gyógyszert írna fel, attól hosszú távon csak rosszabbul érzi magát az ember.
2019. aug. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg eleve ha azt érzi az ember, hogy szeretik, és végre megbízhat valakiben, akkor lehet vele beszélni, és felfogja, amin szeretné ez az ember, ha ő változtatna, viszont nem biztos, hogy csak emiatt egyből menni fog neki. Viszont az akaraterejét ez is tudja erősíteni, meg nem fogja csak úgy elengedi a füle mellett amit mondasz neki, hogy tegyen meg magáért.
2019. aug. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%

"jobb, mintha a pszichológus/pszichiáter gyógyszert írna fel"


Ezért nem mennek az emberek pszichológushoz, mert ez van elterjesztve, vagy ha megy is, eltitkolja.

A pszichológus nem ír fel gyógyszert! Ezt a tévhitet mikor törlik már az emberek magukból? A barátodnak pedig egy pszichoterápia kellett volna, amit pszichoterapeuta végzettséggel IS rendelkező pszichológus csinálja.

Mondjuk meg sem lepődök... családállítás... Azért sajnálom a barátod, hogy IGAZI segítséget nem kapott.

2019. aug. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Már bocsi 8. de én a pszichiáter írhat fel gyógyszer mivel orvosi végzettsége van.
2019. aug. 12. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!