Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan érhetném el, hogy ne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan érhetném el, hogy ne foglalkozzon ezzel?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt, én 41N, párom 45F. Ő nagyon rosszul jött ki a válásából pár éve, szinte semmi nem maradt az ő nevén, a váláskor inkább az exével közös gyerekeket nézte, hogy nekik maradjon minden, ne járjanak még rosszabbul, mint magával a válással, azt is elég nehéz volt feldolgozniuk.

Válás után albérletbe költözött, majd amikor mi megismerkedtünk, pár hónap után összeköltöztünk, az én lakásomba. Ez nem albérlet, saját lakás. A kapcsolatunk nagyon jó, mégis van egy dolog, ami őt borzasztóan zavarja: mégpedig az, hogy én vagyok a "tehetősebb" ebben a kapcsolatban. Nem kell nagy dolgokra gondolni, egy kis garzonlakásom van Pesten, amit felújítgattam, normális átlagkeresetem van normális munkával, autóm nincs, ahogy neki sem. Minden költséget felesben fizetünk, ugyanúgy belead a rezsibe, mint a kajába, vásárlásokba, szórakozásba, kb. ugyanannyit is keresünk. Az utóbbi időben kezdte el mondogatni, hogy vállalna másodállást, vagy egyéb plusz munkákat fizetés kiegészítésként, hogy többet tudjon adni. Hiába mondom neki, hogy nincs rá szükség, ezzel a kettőnk közös idejéből venne el, mi értelme lenne? Jól megélünk a kettőnk fizetéséből, gyereket nem tervezünk már. De köti az ebet a karóhoz, hogy mégiscsak a férfinak kellene megteremteni az anyagi biztonságot, és úgy érzi, a fizetése nem elég arra, hogy eleget tudjon félretenni belőle, miután kifizeti a gyerektartást, és a lakás költségeinek felét. Kisebb felújításokat tervezek a lakásban, nem nagy dolgok, pl. festés, vagy egy mosogatógép vásárlás, mindig mondja, hogy ezeket ő szeretné fizetni, hadd spórolja rá össze a pénzt.

Ti mit tennétek? Szerintem nincs szükség másodállásra, de hogyan tudnám ezt a szerinte "férfiatlanság" érzését elfeledtetni vele? Valami jó tanács?


2022. jún. 7. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez az ő kisebbségi komplexusából adódik.

Én azt javasolnám, ha már a lakás-kérdés így alakult és őt ez ennyire zavarja, hogy akkor viszont ő fizesse a mozit, éttermet, színházat, vigyen el egy hétvégére Balatonra pl, amit csak ő áll. Hátha segít a férfi egoján ezen túllépni.

2022. jún. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Bár ritkán mozdulunk ki, de ezeket általában ő fizeti, nagy ritkán engedi, hogy én fizessek, vagy felesben.

Tervezzük a költözést nagyobb lakásba, azért is mondta még a plusz munkákat, hogy ha kell felvenni minimális hitelt a vásárláshoz, akkor oda is jól jön a plusz jövedelem.

2022. jún. 7. 15:57
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt már úgyis együtt fogjátok törleszteni. Remélhetőleg ez fog javítani a lelkiállapotán.
2022. jún. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem plusz munka kéne hanem jobban fizeto állás.

Tipikus szegenységi go dolkodasa van.

Nem az oraszám fog több bevételt hozni, hanem hogy kevesebb idővel keresel többet.


Inkább képzésre járna, vagy lépne fentebb cégen belul stb.


Ez mellett joszivű lehúzhatu habitusú is ahogy látom. Az sem a legjobb tulajdonság a mai világban.

2022. jún. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!