Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A jövőben mindenképp a mozaikc...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A jövőben mindenképp a mozaikcsalád válik a legelterjedtebb együttélési formává?

Figyelt kérdés

Az elmúlt évtizedekben sokat változott a társadalom és a régen nagyon erősnek hitt családi struktúrák meggyengültek.

Az az igazság, hogy sok változás következett be az emberek életében, hisz a nők is emancipálódtak, gazdaságilag nem függnek annyira a férfiaktól, a fogyasztói gondolkodásmód áthatja az emberek párkapcsolathoz való hozzáállását és a vallás is egyre inkább teret vesztett a nyugati társadalmakban. A közösségek meggyengültek és az egyéni boldogság keresése került a fókuszba ennek minden pozitív és negatív hozadékával együtt.

Az élethosszig tartó, monogám szexualitáson alapuló házasság is úgy tűnik, hogy válságba került, mert sokkal vonzóbb opciónak tűnik új partnert keresni, ha már nem működik a kapcsolat és ennek egyenes következménye, hogy a gyermekek mozaikcsaládokban nőnek fel. Valahol olvastam, hogy már lassan 60-65% az ilyen gyerekek aránya, ami azért elég sok és nekem úgy tűnik ez nem is fog változni, mert nincs semmi olyan folyamat, ami ezzel ellentétes irányba menne.

Német tankönyvben már azt is láttam, hogy régen úgy tanították van apa, anya, gyerekek. Ma meg úgy van, hogy van apa, az ő gyerekei, anya, az ő gyerekei, közös gyerekek és ez tényleg nem vicc. Szóval bármit is gondolunk róla erkölcsileg, tényleg ez lesz az új norma?



2022. jún. 13. 21:28
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
Ez már eddig is folyamatban van, így kész szégyen, ahogy Viktorta még mindig papol a "szent család" kötelékéről...
2022. jún. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Off lesz de épp a minap gondolkodtam el azon, hogy nekem, a tesómnak és sok más barátomnak, ismerősömnek tök normális és bevett dolog volt a nagyszülőknél lenni. Sokat vigyáztak rám/ránk, sokat voltunk náluk, sokat tanultunk tőlük stb.


Belegondolva, egy csomó szülő (köztük az enyémek is) elvált. Következésképpen, a gyerekeimnek majd (még a közelében se vagyok) már nem lesz meg ez a mama-papa dolog, hiszen az én oldalamról már ők a majdani nagyszülők külön vannak. Ki tudja, hogy a jövendő páromé együtt lesznek-e vagy sem. És oké hogy van külön mama meg papa, de mégis más ha együtt vannak a nagyszülők és együtt tudnak lenni a gyerekkel/gyerekekkel. Ott is látnak egyfajta családi egységet. Ráadásul egyik szülőm új partnerét sem szívlelem, ha belegondolok hogy lenne gyerekem nem szívesen hagynám rájuk (idegenként tekintek rájuk) a gyerekemet. Ha a párom akivel majd gyereket vállalok szülei is elváltak akkor a 4 nagyszülő, 4 különböző helyen, ki tudja kikkel...


Szóval ez egy olyan dolog ami pl speciel nekem elveszi a kedvem. Nekem mindkét oldalról sok és jó emlékem van a nagyszüleimmel együtt. Az én gyerekemnek már 50%-al kevesebb esélye van erre..

2022. jún. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet. Viszont ez nem baj; a válás legálissá válásával és elterjedésével hihetetlenül megcsappant a családon belüli erőszak aránya.


Régen sem olyanok voltak ám a családok mint ahogy azt az idilli disney filmekben mutatják. A szeretet sok esetben ígyis úgyis elmúlik, de ha nem tudod elhagyni a párodat, akkor a közönyöd átcsaphat gyűlöletbe, márpedig milliószor jobb a mozaik család, mint jobb esetben apád-anyád ordibálását hallgatni egész gyerekkorodban, rosszabb esetben meg heti egyszer elrejtőzni apu elől, mert megint felöntött a garatra, és viszket a tenyere.


A társadalmi berendezkedés megváltozása nem ijesztőbb, mint ha követnénk a régi tradíciókat.

Ha valaki akar, akkor menjen. Senkinek sem jó ha két felnőtt együttélésre van kényszerítve.

2022. jún. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
11%
Mivel a nők szerint nekik jár minden alanyi jogon. A férfiaknak meg nem elég hogy a nők szolgái lehetnek. Így igen ez a jővő.
2022. jún. 14. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

"Az élethosszig tartó, monogám szexualitáson alapuló házasság is úgy tűnik, hogy válságba került"


Régen ennek volt egy vallásos megalapozottsága a legtöbb embernél, amikor a legtöbb ember még gyakorló vallásos volt. Nem azt mondom legyen újra mindenki az, de az egész házasság, éljünk együtt egy életen át jóban-rosszban, stb. gondolatok azok Istentől és a vallástól eredeztethetőek. Naná, hogy akiknek nincs kapcsolata Istennel, ott ezerszer gyakoribb a szétmenés, hiszen egyszerűen csak meggondolja magát mindenki, vagy úgy "érzi" már mást akar és dobja el egyből a dolgokat.

Akik manapság is vallásosak és még elhiszik, hogy nem ők saját maguk a legnagyobb erő a világon, hanem van valami magasabb rendű dolog is, ami egymás mellé rendelte őket az életben, ott a párok is jobban együtt maradnak.

2022. jún. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
37%

Angliában is nagyon elterjedt, hogy fiatal lányok egyedül vállalnak gyereket, már válniuk sem"kell".

S minden szarság nyugatról jön.

Lehet szidni a szocializmust, főleg azoknak akik párhuzamot húznak általa a Szovjetunióval, de az élet szebb volt...

2022. jún. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
70%
Az a baj, hogy a mozaik nem működik. Persze lehet, hogy ez lesz a jövő.
2022. jún. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!