Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem nincs olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak szerintem nincs olyan hogy közös?

Figyelt kérdés

Valaki nemrég írt ki egy hasonló kérdést, de az enyém más picit.


Ha valaki kapcsolatban volt/van/lesz, és az egyik félnek van kocsija, lakása, a másik meg csak oda költözik, akkor onnantól közösnek nevezik az autót, a lakást, ami van. Csak én gondolom úgy hogy lehet bármekkora a szerelem, de ha különválásra kerülne a sor (akár évek után megy tönkre a kapcsolat), akkor úgy is csak az osztozkodás megy, a kisemmizés, és viszi mindenki azt amit bele vitt a kapcsolatba? Akkor már mindjárt nem közös ami annak lett nevezve, hanem ez az enyém, ez a Tied. Ha nem vittél semmit a kapcsolatba akkor így jártál. Viheted a kis tévédet, meg a bugyis-zoknis fiókodat. Nekem teljesen természetes, hogy nem nevezek magaménak semmit egy pillanat erejéig sem ami nem az enyém, de persze biztos jobban hangzik ha azt mondja a másik hogy ez ugyan úgy a tiéd is, minden ami van közös, csak éppen az hiányzik a mondat végéről hogy amíg együtt vagyunk. Minek ez a nyáladzás, beetetési szöveg, ha tények támasztják alá hogy kinek mije van? Ha megkérdezik hol lakok, akkor régen is azt mondtam hogy a páromnál, vagy megkérdezték milyen kocsitok van, akkor azt mondtam a páromnak van egy x kocsija, és ki lettem javítva hogy lakásunk, kocsink, stb. Nem tisztább és reálisabb a tényeket mondani, vagy ennyire szégyellik kimondani ami van? Miről szól ez?


2022. jún. 30. 08:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy intézed az életed, ahogy akarod, máséhoz meg nem sok közöd van. Hol itt a kérdés? Ez csak egy rant.


Én a párom autóját összeköltözés után is "a kocsid"-nak neveztem pl., ő viszont "a kocsink"-nak hívja, mert egy családdá váltunk. Mindketten tudjuk, hogy nem közös, de a gesztus értékelendő, de ha nem is lenne az, ez akkor is túlzottan apróság ahhoz, hogy bármelyikünk vergődjön rajta.

2022. jún. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szeretem azt mondani, hogy a párom lakásban elek, hanem hogy “haza” megyek. Attól, hogy tulajdonrészem nincs benne, attól meg érzelmileg igenis az otthonom és annak megfelelően is hívom.

És kit érdekel, ha máshogy nevezed, miután szétmentek? Ez miért lényeges ?

2022. jún. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Amit közösen szereztek, az viszont közös, és válás/szakítás esetén osztozni kell rajta.

Amit előtte vett valamelyikőtök, az nyilván az övé marad, akár lakás, akár autó, akár plüssmackó. :-)

Viszont ettől még közösen használhatják, amíg együtt vannak. Ha ebben egyetértés van, miért ne adná oda a tulajdonos a párjának az autóját, ha épp arra van szükség?

2022. jún. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, amíg együtt vagyunk, közös a használata, ergo közös. Jogilag az én házam, amiben élünk, de a közös otthonunk. Ha együtt maradunk, örökre közös marad. Ha nem, akkor igen, nálam marad. Ahogy ő megkapta a szülei régi autóját, nyilván az övé, ő viszi, ha szétmegyünk, de addig közös, mert a közös dolgainkat is szolgálja. Miért nem lehet egyszerűen közösnek mondani?

De jó, együttélés, házasság előtti vagyon nem közös jogi értelemben. De azért általában együttélés során keletkezik közös vagyon is, amit a felek közösen szereztek hacsak nem csinálják szigorúan azt, hogy mindenki egy dolgot egymaga vesz meg, és azért ezt bizonyítani sem árt tudni később. De általában, akár közös, akár külön kassza, együtt vesznek hűtőt, mosógépet, bútort, stb. Akkor arról mégis mit mondjunk? Hiszen az tényleg közös...

Amúgy váláskor sem kell egy nyomoréknak lenni és kisemmizni a másikat. Nálunk úgy volt, hogy az exem itt hagyta nekem a mikrót, amit ő hozott még az együttlétünk előtt, mert tudta, hogy mennyire szeretem. És én is odaadtam neki olyan dolgot, amit én vettem/kaptam egyszerűen azért, mert neki nagyobb szüksége volt rá.

2022. jún. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és azt légy szíves ne nevezd kisemmizésnek, ha szakításkor valaki viszi azt, ami a kapcsolat előtt is már megvolt neki. AZ az ő tulajdona. Addig használhatja (élvezheti előnyeit) a másik, amíg a tárgy tulajdonosával párkapcsolatban van.
2022. jún. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem aki úgy áll egy kapcsolathoz, hogy hogyan lesz az osztozkodás, amikor majd szakítunk, annak nem való párkapcsolat. Ha együtt élek valakivel, akit szeretek, akkor az életem részeként és nem szobatársként kezelem. Ergo közösen használunk dolgokat. Nyilván nem mindent, de a legtöbbet igen.
2022. jún. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A jog és az érzelmek nem mindig vannak szinkronban.

És egyébként sem kell minden pillanatban a legrosszabbra gondolni.

2022. jún. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Más a jog és más a hétköznapi élet.

Nyilván senki nem gondolja azt, hogy a másik lakásának a fele az övé lesz, de attól még "haza" megy.

2022. jún. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!