Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben szerintetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebben az esetben szerintetek hogyan optimális a nyaralás költségeinek elosztása? Bővebben lent

Figyelt kérdés

A felállás: A lány még tanul, a fiú dolgozik(külföld, többet keres, mint a lány szülei ketten). Utazási költség, szállás, programokra értendő a kérdés.


Akik ilyen helyzetben vannak, hogyan beszéltétek meg a párotokkal? Nyilván fele-fele arány ilyenkor is úgy gondolom, programoknál meg lehet variálni ki mit fizet. Kíváncsi vagyok a véleményekre, mert megosztó vélemények vannk erről. Ez idáig nem mentem nyaralni exeimmel, így ebben nincs tapasztalat.



2022. júl. 5. 14:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom ki milyen életet él , nekem nem volt probléma , hogy fizessem a csajom nyaralási költségeit - és még nem is dolgozom külföldön.


Csak akkor engednèm hogy fizessen , ha nagyon ragaszkodik hozzá .

2022. júl. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Amennyi pénzzel tud a lány gazdálkodni egy hónapban, annyit kell a fizetésének tekinteni. És fizuarányosan.
2022. júl. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%

Én nő vagyok, de jelenleg én több pénzt adok bele a kapcsolatba, hiszen én több pénzzel rendelkezem. (Ő és én is még tanulunk, de nekem van "vagyonom" ezt dobta a gép)


Én úgy gondolom az a célravezető, hogy az a fél fizet többet, akinek ez nem esik nehezére.


De az is igaz, hogy ehhez én úgy állok hozzá, hogy a párommal maradok végleg, tehát az a pénz ami rá megy el, az is közös pénz.

2022. júl. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%
Ha tanul és nincs önálló keresete, mégis hogyan fizessen fele-fele arányban? :D
2022. júl. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%
Na, egy újabb szarrágó
2022. júl. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Én azt gondolom, hogy az a fél, akinek nincs önálló keresete, az fizessen jelképes dolgokat, pl. egy fagyi, egy gyros, ilyesmi, a többit állja az, aki jól keres. A fele-fele arány ilyenkor kicsinyes, és igazából nem is kivitelezhező.

Én képes voltam a pasimnak kifizetni egy egésznapos elég drága programot, amikor nem volt munkája és keresete. Mehettem volna persze egyedül fele ennyiért, vagy egy barátnőmmel, aki állja a magáét, de nekem az volt a fontos, hogy vele legyek. Cserébe olyan programot fizettem, amiről tudtam, hogy ha szakítanánk sem bánnám meg.

2022. júl. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha fele-fele akkor olyan helyre kell menni ami a rosszabbul kereső félnek sem megterhelő anyagilag.
2022. júl. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Mióta vagytok együtt? Hova mentek? Kinek az ötlete volt?

Ha egy pár hónapos kapcsolatban a párom dominikára szervezné a nyaralást és elvárná, hogy én fizessem, arra nyilván azt mondanám, hogy a lónak a f_szát. De mondjuk, ha én nekem nem elég a tisza-tó, én dominikára akarok menni, amit meg a párom nem engedhet meg magának, akkor természetesen fizetem a részét.

2022. júl. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi együtt vagyunk 12 éve, de első pillanattól úgy álltunk hozzá, hogy az fizet nagyobb részt, aki tud. Pl. elmentünk együtt a koncertre, amire nekem amúgy nem lett volna pénzem, a most már férjem megvette nekem is a jegyet. 20 ezer forint volt 1 db, ami akkor nagy pénz volt azért, elég kellemetlenül is éreztem magam, hogy pár hónapos kapcsolatban ennyit költ rám, de azt mondta, velem akar menni, ő dolgozik, én még tanulok, akkor kifizeti és kész. Innentől ez volt mindkettőnk hozzáállása, közben fordult is a helyzet, jó ideje én keresek többet, de sosem volt ebből gond. Igaz, vagy 11 éve közös is a kassza, de nálunk valahogy nem téma, ki mennyit rak bele 🤷‍♀️

Szerintem gáz fillérezni egy kapcsolatban. Nyilván ne legyen elvárás, hogy a másik elvigyen a Karib-tengerre, de ha ő szeretne menni, te meg nem tudod kifizetni, akkor magától értetődő kéne, hogy legyen, hogy vagy nem oda mentek, vagy ő fizeti. Nekem ez tiszta gáz, hogy egymást elvileg szerető emberek azon agyalnak, hogy nehogy túl sokat költsenek a párjukra, mert azt bukják, ha szakítanak.

2022. júl. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Mikor tanultam, a párom már dolgozott főállásban.

Fele-fele fizettük a nyaralást, olyan helyet választottunk aminek én is ki tudtam fizetni a felét diákmunkából.

2022. júl. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!