Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt egy lány barátom csak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt egy lány barátom csak online, 1-szer találkoztunk több mint 3 év alatt. Letiltott pedig nem csináltam semmi olyat. Hogy béküljek ki vele? 28/F

Figyelt kérdés

Nagyon hosszú a történet. A lényeg az hogy 2,5 évig soha nem vitáztunk semmin. Idén meg mindig előjött valami leginkább jelentéktelen dolog.


Nekem volt egy rosszullétes sztorim mikor bekerültem a kórházba, nagyon lélekpróbáló időszak volt az és utána próbáltam visszatérni az életbe, visszaépítgetni magam. Előtte egyetemmel próbálkoztam de nem ment az akkori nehézségeim miatt. Ő ott volt online és támogatott, ő volt az aki a leginkább családomon kívül. Hogy miért csak 1x találkoztunk? Nagy távolság van köztünk és nekem az utazással voltak gondjaim. Már annyira nem lenne. Mikor találkoztunk minden szuper volt, teljes összhang és ő is azt gondolta valami elindult. Aztán elmondta hogy távkapcsolat valószínűleg nem menne sajnos de továbbra is beszéltünk neten évekig.


Nem követtem el nagy dolgokat amúgy azt kár lenne ragozni csak az utolsó dolgokat szeretném megosztani. Ami lényeges hogy a jelentéktelen viták miatt kb évek után mondta el hogy benne átfordult a dolog, már csak barátként tekint rám.


Az utolsó vita ezért született meg: leírtam neki hogy nekem évek után ez kevés, igényem lenne a személyes találkozóra is mert már az utazás nem jelentene annyira gondot (bizonyos problémák miatt amik eddig voltak), nem szeretném ha a jövőben párja lenne és háttérbe szorítana teljesen, nem szeretnék olyan lenni aki folyton alkalmazkodik a körülményekhez


Ő ezt lezárásnak vette, fogta magát kitörölt ismerősei közül, letiltott. Emaileztem vele egy keveset ennek ellenére hogy elmondjam neki nem akartam lezárni csak elmondani hogy igényem lenne többre és nem szeretném ha leépítene a jövőben.


Ő ezt magyarázkodásnak gondolta, nem hiszem hogy elhitte azt hogy nem lezárni akartam őt.


- ami nagyon bántó hogy hiába beszéltünk évekig szerintem a viták miatt rosszabbakat gondol rólam mint ami a valóság


- szeretném megmutatni hogy valójában egy rendes srác vagyok és nyilván nem azért beszélgetek vele évekig csak neten mert csak " arra " hajtok


- rossz hangulatban váltunk el, ezt nem érzem méltónak és fairnek mivel ő is megbántott párszor nem csak én őt kisebb dolgokkal


- azt állította én voltam a legjobb barátja még így is hogy csak netes barát voltam. Sokszor olyan érzése volt jobban ismerem mint ő saját magát



Többször megpróbáltuk feléleszteni ezt az online kapcsolatot mióta viták vannak de valószínűleg az előző munkahelyem nem segített ebben mert az engem lehúzott és emiatt sem tudtam úgy viselkedni ahogy odáig.


Nagyon sokat jelent ez a lány nekem és azt érzem hogy én is nagyon sokat jelentettem neki csak szerintem félreismert az utóbbi időben. Rossz időszakom volt több okból is amiket tud. Viszont nem kaptam tőle így sem több toleranciát mint amennyit normál esetben kellett volna kapnom.


Szeretnék kibékülni vele. Korábban is volt szó arról hogy le akart zárni, lezárt de megoldottuk, megbeszéltük.


Szeretném neki bizonyítani hogy nem változtam meg mert szerinte megváltoztam, régen nem ilyen voltam. Csak nem tudom hogyan mert le vagyok tiltva és max emailben tudok írni, ott is elmondta hogy felejtsem el az e-mail címét.


Egyébként tudom hogy hol lakik de nem tudom ez mennyit segíthet ebben a szerencsétlen helyzetben.

Ha tudnám hogy neki nem jelentettem sokat meg hogy ő is nekem amit többször igaz megkérdőjelezett, akkor nem agyalnék azon hogy tudnánk kibékülni.



2022. júl. 23. 03:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd békén. Ő lezárta. Nem akarja, hogy több legyen köztetek és mivel te ezt nem fogtad fel, letiltott. Ennyi történt. Nincs ennek semmi köze a veszekedéshez meg mittomén miket írtál a felesleges kisregényedbe. Nem érdekled úgy. Kész. Pont. Fogadd el és lépj tovább. Te csak egy barát voltál. Sokszor még annak sem túl jó. Akkor mit vársz?

Az meg ne haragudj milyen retardált követelés, hogy ne legyen barátja, meg ne kelljen alkalmazkodnod? Mert ki vagy te? Szerintem szimplán elege lett belőled. Mondjuk érthető miért.

2022. júl. 23. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%
Minek zaklatod? Remélem feljelent a πcsába.
2022. júl. 23. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
Ez a hajó már elment, engedd el végleg!
2022. júl. 23. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%

Te ki akartad sajátítani őt, ő meg nem akart veled elköteleződni. Ez van. Vége. Talán ha nem akartad volna börtönben tartani, meg barátként (?) megszabni, hogy hogyan éljen, akkor most nem tiltott volna le.

Őszintén? Én is zsigerből tiltanám azt, aki követelné (milyen jogon??), hogy nekem ne lehessen senkim.

Mint pasi nem jöttél be neki. Ez van. Barátnak meg pocsék voltál. Az ugye megvan, hogy egy barátság nem csak addig tart, ameddig egyedülállóak vagytok? Csak te ezt nem fogtad fel. (Vagy talán nem is barátként tekintettél rá.) Van nekem egy lány barátom, már kb. egy évtizede. Azóta nekem volt 3 barátnőm, most van a negyedik, neki volt két pasija... de ugyanúgy barátok maradtunk. És eszembe nem jutott megtiltani (milyen jogon??), hogy legyen valakije. Sőt, örültem, ha boldog. És ő is örült, hogy én az vagyok. Ez a barátság. Nem az, amit te mutatsz.

Fogadd el, hogy vége. Nem, hogy nem jelentesz sokat neki, de egyenesen kevesebb, mint nullát jelentesz. Ezért nem is akar veled még csak online sem kapcsolatot fenntartani.

2022. júl. 23. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kisajátítósdi feltette nála az i-re a pontot,ne erőlködj tovább.
2022. júl. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Aha értem. Mondjuk így kívülállóként valószínűleg ennyi jöhetett át mindenből hogy én teljesen ki akarom őt sajátítani. Ha pocsék barát voltam akkor vajon miért állította volna azt hogy sosem találkozott ilyen emberrel akivel ennyire megvolt az összhang évekig, hogy én voltam a lejobb barátja annak ellenére hogy csak neten tartottuk a kapcsolatot.


A kisajátításhoz valóban egyik férfinek sincs semmi joga. Én nem azt akartam hogy amint lesz párja én lelécelek egyből. Hanem annyit akartam hogy ha lesz barátja szeretném ha nem lenném teljesen elhanyagolva. A kettő nem teljesen ugyanaz. Ez gondolom érthető. Igyekeztem megbarátkozni azzal a gondolattal hogy ő több évig elhitette velem hogy nem barátként gondol rám majd utána a viták miatt már igen.


Ja hogy ha jelentéktelen viták voltak az csak miattam lehettek? Ugyan miért?


Letiltani azért tiltott le mert ő azt gondolta le akartam zárni őt, pedig csak azt akartam megbeszélni hogy ha párja lesz esetleg akkor a nagy távolság ellenére teljesen kizárjon az életéből.


Ja hogy ez nagy igény? Ha párja lenne akkor törődjek bele abba is ha teljesen elhanyagol? Nyilván nem akartam ezt feltételezni csak szimplán elmondtam hogy egy ilyen nem esne jól.


Akkor nem értem hogy pontosan mit kellett volna másképp csinálnm, miben vagyok egy paraszt férfi?

2022. júl. 23. 08:05
 7/20 A kérdező kommentje:

Bírom hogy ha egy lány letilt egy fiút akkor: hagyjad békén nem látod hogy nem akar téged?


ha egy fiú letilt egy lányt: mekkora szeméét ez a srác, nagyon aljas letiltani egy lányt, szégyellje magát


Valahogy milyen érdekes mindig a férfi a bűnös, mindig ő a hibás. Persze igaz általába véve a férfiak követik el a nagyobb hibákat. Ők lépnek félre előbb, ők erőszakoskodnak. Viszont nem hiszem hogy mindig ők a felelősek egy rossz kapcsolatért, hogy ez minden esetben csak a saját hibájuk.

2022. júl. 23. 08:12
 8/20 A kérdező kommentje:
Pasiként meg bejöttem neki éveken át hiszen ha nem így lett volna nem mondta hogy nem csak sima barát vagyok. Valami utána változott meg de gondolom persze az is miattam van. Persze, persze értem
2022. júl. 23. 08:15
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy egyszerűen sok lettél neki? Állandóan magyarázkodsz kisregényekben. A kevesebb néha több. Ez az egész belefért volna 3 sorba.
2022. júl. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira a barátod volt, miért a párkapcsolati topikba raktad, miért nem a barátságba? Ja mert h nem a barátod volt, de mindig többet akartál és azért vagy most felháborodva. Meg mi az h online barát? A barát azt jelenti h mindig lehet rá számítani, jóban rosszban egymás mellett stb. Bocs de ez online mégis hogy kivitelezhető? Milyen online barát?! Ilyen nincs.
2022. júl. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!