Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnénk, ha a 18 éves...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnénk, ha a 18 éves fiam nem akarja elfogadni a páromat, aki egy szeretetteljes, kedves nő?

Figyelt kérdés

Sajnos elhunyt a feleségem egy éve.

A fiam azt mondta, hogy soha senki nem léphet az anyukája helyébe.

Azt követeli hagyjam el a páromat, mert ő senkit nem fog kerülgetni a házunkban, ha összeköltözünk a párommal.

Azért, hogy elhagyjam a páromat azt is megtette, hogy öngyilkosságot helyezett kilátásba, ha ezt nem teszem meg.

Nem hajlandó fogadni, ha a párom szeretne kicsit közeledni hozzá, elutasító, rideg.



2022. szept. 22. 12:25
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

18: Jó, de gondolj bele, ha az ő barátnője költözne oda, nem korlátozná az a te teredet, szokásaidat?

18 éves, pár év és már az apjával sem akar együtt lakni, bármilyen kedves ember is vagy.

Ha elég nagy a ház, meg lehet oldani a szeparálódást, ne várd el tőle, hogy veletek töltse az időt!

2022. szept. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
70%
Hűúű! Es a 18 eves fiad egyedul fent fogja tartani a házat? Nagyszeru!
2022. szept. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

Még az jutott eszembe, hogy ragaszkodik az anyukája személyes holmijához, személyes teréhez. Tehát ha pl. ugyanazokat a szobákat, helyiségeket használja a barátnőd, mint az anyuka, akkor kvázi elfoglalta a helyét, a fiú még szeretné megélni a gyászfolyamatot.

Mi is évekkel később tudtuk csak kiadni az örökölt lakást... és még most is vannak meg tárgyak emlékbe, amiket talán sose adunk el!

Ő ráadásul napi szinten kapcsolatban van azokkal a helyiségekkel, tárgyakkal, amiket az anyukája használt, mivel ő is ott lakik.

2022. szept. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
75%

1.gyász miatt pszichológus


2.leülnék vele ezt megbeszélni,hogy jogod van tovább élni az életedet és az ő édesanyját senki se fogja helyettesíteni és az ő helyébe senki se fog lépni


Ha nem ül le veled beszélni,és ismét öngyilkossággal fenyeget,akkor már pszichiáter segítségét kell kérned.


Próbáld meg az ő helyzetével,helyében magyarázni pl aminek tanulni szeretne hogy ahogyan tanul azért hogy elerje a célját és rendesen éljen,ne szenvedjen hiányt,ugyanígy vagy te is akinek egy társ hiányzik az életéből

2022. szept. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

A pszichológustól kértem segítséget, voltam is nála, a fiam nem hajlandó elmenni a pszichológushoz.

Természetesen nem neki kellene fentartania magát, ha az ő kérésének megfelelően a közelben vennénk egy házat, hanem én állnék számára mindent addig, míg önálló keresete nem lesz, mivel egyetemre is fog menni, ez még jó pár év lesz.

A ház amiben élünk, nagyon nagy ház, és jelenleg a fiamé egy külön szint, viszont ő azt sem szeretné, hogy a másik szinten a párom bejáratos legyen, azt követeli, hogy szüntessem meg a kapcsolatomat, nem azért, mert gondja lenne a párom személyével, de egyáltalán senkit nem tud elképzelni mellém, szerinte nekem már ne legyen senkim.

A párom már sajnál engem és azt mondta inkább félreáll, hogy a gyerekem és én őmiatta ne kerüljünk távol egymástól. De én mondtam neki, hogy erről szó nem lehet, nem ez a megoldás.

2022. szept. 23. 07:42
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
Akkor vegyél neki egy külön kislakást. Nevetséges, hogy egy plusz hazat akarsz venni. 18 éves a gyereked, nehéz lehet neki, de ez a dühödt hiszti nyilvánvalóan túlzás. Mondd meg neki szépen, hogy nem ő fogja megmondani, neked lesz-e valakid vagy nem, és nem fogsz neki egyedül egy kétszintes hazat fenntartani csak azért, mert ő ezt talalta ki.
2022. szept. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Az teljesen érthető, hogy még nem zajlott le a fiadnál a gyászfolyamat, ezt bizony orvosolni kellene.

Az viszont egy teljesen más dolog, hogy ismer téged a fiad, és tudja, hogy lehet téged érzelmileg zsarolni.

Ha jól megnézed a mai magyar fiatalokat, ki teheti meg hogy öngyilkossággal való fenyegetőzéssel kizsarol magának egy saját házat?

Sok 18 éves a szüleivel egy 2-3 szobás panelban él. Ha egy gyereknek nem szabod meg a határokat, mindig mindent megkap, akkor sosem fogja megtanulni, hogy az élet nem habos torta, és nem lehet zsarolás útján mindent megkapni. Az emberek nagy többségének egy életen át tartó kemény kuporgatással lesz csak saját háza. Ha most aláraksz egy házat akkor mást fog kitalálni. Mindig lesz valami amivel zsarolhat. Valószínű, hogy sosem voltak határok szabva, mindig mindent megkapott.

Meg azt sem értem, hogy hirtelen fel tudja dolgozni az édesanyja halálát ha aláraknak egy házat? Akkor minden lelki baja meggyógyul?

Nem a barátnő itt a legnagyobb baj, csak rá vannak kivetítve olyan alapvető problémák amik évek óta fennállnak. Magyarul el van kényeztetve a "gyerek", tiszteletlen, nincsenek határok húzva, bármit megengedhet magának stb.

Ha meg tényleg a gyászfolyamat lenne számára a legfontosabb akkor önként elmenne pszichológushoz aki segítene ezt feldolgozni. De neki minden baja elmúlik ha kitúrja az apját egy szép nagy házból?

Nem ártana a fiadnak ha a barátaival lenne és keresne magának egy barátnőt, téged meg hagyna élni. Sajnálatos dolog ha a családban ilyen tragédia történik, de az élet megy tovább, nem lehet mindenkitől elvárni, hogy akkor vonuljanak kolostorba vagy haljon meg mindenki. Ilyen nincs.

2022. szept. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

azt követeli, hogy szüntessem meg a kapcsolatomat, nem azért, mert gondja lenne a párom személyével, de egyáltalán senkit nem tud elképzelni mellém, szerinte nekem már ne legyen senkim.


Persze. A gyerek 40 lesz és még mindig zsarol, hogy te maradj egyedül, mert csak az övé vagy.

Az életed megy tovább. Sajnálatos, hogy meghalt az anyukája, de csodálom, hogy neki nincs barátnője és ennyire nem érti, neked miért is van szükséged társra.

2022. szept. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

Én őszintén nem vennék neki semmit.Albérletet fizess ki neki szerintem ha már ennyire nagylegény ha elballagott és megy egyetemre mehet dolgozni,nem fog belehalni suli mellett a heti 30órába.Ha nagyon kell a segítség neki és olyan jellegű természetesen HA megérdemli segítenék neki.


DE a TE életedet nem rombolhatja szét és nem lehet önző.Akkor az ő fejével gondolkozva neki se legyen senkije.


Ha nem megy pszichológushoz nincs egyetem és segítség a tovább tanuláshoz én ehhez kötném,meg kell húzni a határt mert nagyon elszállt.Vagy ha más fontosabb neki akkor ahhoz. Vagy mondd meg neki kamuból hogy a párodat ott hagyod de úgy hogy elmegy veled pszichológushoz. És a pszichológus látni fogja a helyzetet ha hajlandó ilyenbe belemenni a fiad.

2022. szept. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
76%
Van ott pénz.. 30 millió csak úgy egy takonyra.. hol tart a világ??
2022. szept. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!