Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi ez az incel őrület és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi ez az incel őrület és miért csak itt látom ezt állandóan?

Figyelt kérdés
Egyáltalán mit jelent ez? Miért lett ez most akkora őrület? Még sehol máshol nem olvastam ezt a szót sem, itt meg folyamatosan ezt a témát látom. Valaki magyarázza el légyszi… 24/N

2022. okt. 17. 13:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%
Azért itt látod mert ez egy anonim oldal, és nem kell hogy felvállalják magukat. A való életben ilyen nőgyülölő, önmagát sajnáltató emberrel még sose találkoztam.
2022. okt. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%

Nem mozogsz olyan körökben, ahol ez a téma felvetődik :D


Facsén, redditen például sokszor szembejön velem.


Tömören: Az incel (involuntarily celibate, azaz önkéntelen cölibátus) olyan ember, többnyire férfi, aki nem sikeres a párkeresésben, és a másik nemet, valamint a sikeres "konkurenciát" ("Chad") okolja.

("A nők mind pénzéhes kvák, persze hogy Ágika is a jól kinéző főnökkel fog kavarni")

2022. okt. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Mathus ***** válasza:
64%
egy-két elmebeteg irogatja az inceles, meg a visszakérdező kérdéseket. az utóbbi olyan kamu, mint a tied incel. nem rendel az orvos?
2022. okt. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
46%
Gozom sincsen mi az. Valami uj idiotasag....
2022. okt. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon röviden a társkeresésben sikertelen férfiakra mondják ezt.


A fogalom eredetiét fent leírta már valaki, de ez kicsit bonyolultabb. Önkéntelen cölibátus? Miért? Mikortól számít annak? Ha mondjuk valaki prostizna az is ezt jelentené?

Vagy a sikertelen a társkeresésben mikortól érvényes? Hány év/hónap az, amitől ennek definiálhatnánk.


Én személy szerint nem évekhez kötöm azt, hogy ki incel. Legalábbis nem a szingliség éveiben.

Van az inceleknél egy nagyon tipikus megkeseredettség. Ez vegyülhet önsajnálattal (amikor mindenki hibás a világon, csak ő nem) és vegyülhet nőgyülölettel is (vicces, nem? nőt akarnak, de gyűlölik őket. Márpedig a "minden nő pénzéhes k, minden nő csak a kocsira hajt, minden nőnek a kigyúrt pasik kellenek" stb hozzáállások valahol mélyen nőgyűlöletből fakadnak).

Ehhez még sokszor az internet által hozzátársul összeesküvés elmélet is. Pl. a blackpill kontentek vagy amikor nők újraelosztásáról, párkapcsolati piac államosításáról beszélnek.


Úgyhogy összességében nagyon nehéz meghatározni az incel szó jelentését. Van akinek már az a férfi is incel akinek 2 hónapja nincs barátnője. De kifejtettem, hogy például nekem mi számít incelnek.

Egyébként közös jellemző általában, hogy nárcisztikusak, önsajnáltatók, önbizalomhiányosak vagy épp pont, hogy nagyon is egoisták.


Ha visszaolvasol kérdéseknél felfigyelhetsz egy jelenségre: amikor leírja baját egy incel, javasolnak neki megoldást. Például sportolást, pszichológust. Erre a tipikus válaszreakció az elutasítás és kifogáskeresés. Hogy ő semmit sem tud csinálni, nincs pénze, nem tud még otthon se edzeni, nem bízik a pszichológusokban, önsegítő könyvekre nincs pénze, stb, stb, stb.

Ilyenkor azért felmerül bennem, hogy tényleg önkéntelen cölibátus? Ha nem teszünk semmit magunkért akkor jogos kifogás ha valamit nem tudunk elérni? Ha nem tanulok és nem lesz diplomám akkor a világ a hülye meg az egyetem? Akkor önkéntelenül buktam meg?

2022. okt. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
50%
Aki élőben tudja, az tőlem tudja, mit jelent. 😆
2022. okt. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
11%
Aki nem tartja be a "Nőkről vagy jót vagy semmit" szabályt az már automatikusan incel.
2022. okt. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
7%

"Van az inceleknél egy nagyon tipikus megkeseredettség"



Vagyis a blackpill......



38F incel

2022. okt. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Mert itt névtelenek lehetnek
2022. okt. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
55%

Ez egy gúnynév az egyedülállókra akik nem tudnak vagy nem akarnak kapcsolatot kialakítani.

Én is úgy tudtam hogy nőgyűlölők!


Ez olyan mint a "mamahotel" kifejezés, ami egyre általánosabb a rezsiválság miatt Magyarországon!

2022. okt. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!