Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Párkapcsolatban ez zavaró...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolatban ez zavaró lenne neked nőként?

Figyelt kérdés

Megpróbálom a lényeget leírni:


Rokkantnyugdíjas vagyok a látásom miatt, ezért mindig is szoros kapcsolatban leszek a családommal, illetve vannak dolgok amikben segítség kell ( főleg a messzi utazásoknál mivel nem lehet jogsim)


A családom bármi van kérés nélkül jön, segít.


Szüleim külön lakásában élek barátnőmmel. Szüleim nagyon sokat segítenek mindenben. ( kérés nélkül vesznek élelmiszereket, anyum gyakran főz) Persze szinte semmit nem engednek kifizetni.


A családi üzletben dolgozom. Be vagyok jelentve heti 20órába. Kapok fizetést ami nem sok, de emellett kompenzálják h ha az üzletbe rendelnek vegyiárút stb akkor nekünk is ami kell és nem kell kifizetni, vagy nagybevasarlast nem kell kifizetni. A lakásra se engednek semmit fizetni.


Ha szólnak h menjek át a másik helyre akkor oda kell mennem, vagy apumat kell elkísérnem mikor fuvarba megy.


Szóval ezek a körülmények zavarnának egy kapcsolatban?


2022. dec. 13. 16:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%
Nálam kizáró ok
2022. dec. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

de miért ez a kérdés, ha már van párod?

vagy dobbantani készülsz, és most azt méred fel, egy potenciális új nőt mennyire zavarna?


hogy tudsz gépelni, ha rossz a látásod?


azt gondolom, óriási szerencséd van a családoddal.

2022. dec. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Örülj, hogy ilyen családod van.

Az enyém pl nem ilyen.


Ha van barátnőd, akkor mi a gond?

2022. dec. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

2es



Igen van párom, csak érdeklődök h ilyen helyzet mennyire zavaró egy nőnek?


Nem vak vagyok. Szerencsére 15%ot látok csak

2022. dec. 13. 16:29
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát az a nagy helyzet, hogy te akkor leszel NAGY bajban ha a szüleid meghalnak. Márpedig mivel senki sem él örökké, ezért ez sajnos be fog következni. Te meg teljes mértékben rájuk vagy utalva. Félig meddig ők tartanak el.

Mi lesz akkor ha ők nem lesznek, vagy olyan öregek lesznek, hogy fel sem tudnak kelni az ágyból?

Akkor veled mi lesz?

Gondolkoztál már ezen?

Nem is a barátnőkérdés itt a legnagyobb baj, hanem hogy totál rá vagy "függve" a szüleidre.

2022. dec. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Engem zavarnának, mert bár vannak tagadhatatlan (anyagi) előnyei a leírt helyzetnek, mégis csak messze van az önálló, felnőtt élettől, hiába a külön lakás. Én pedig ugyebár arra vágynék. Szóval számomra ezek zavaróak lennének, ugyanakkor a barátnődnek láthatóan nem azok, hiszen veled van, innentől lényegtelen a kérdés. Nem nekem kell megfelelnie az életmódotoknak.
2022. dec. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
66%
Nem te vagy az, aki mindenert ba...gatja a baratnojet? Mert nem rakja el rogton a tejet meg ilyenek?
2022. dec. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad, hogy mennyi idős vagy. Nem mindegy, hogy 20 évesen élsz így, vagy 40 évesen is. Tudom, hogy nehéz ezt jól csinálni, és alapvetően normális dolog, hogy segít neked a családod, de a cél ugye az lenne, hogy felnőttként többé kevésbé önálló életet tudj élni. 20 évesen még oké ez a mennyiségű segítség, 40 évesen már jó lenne, ha jobban elengednék a kezed.

Szóval engem mondjuk huszonévesen nem zavarna, de így, 30 fölött már igen, az a része, hogy így nem tudnánk önálló, felnőtt életét élni. Ha az embernek fogyatékossággal élő párja van, nyilván számol vele, hogy a segítségére szorul valamilyen szinten, de én azért ebben a helyzetben is azt szeretném, ha a párom találna valami olyan foglalkozást, amiben nem gátolja a sérültsége, hogy ne szoruljon a szüleire munka és megélhetés terén. Nekem pl volt teljesen vak csoporttársam az egyetemen, azóta is a szakmában dolgozik. Nem egy sikerszakma, nem lehet vele milliókat keresni, de olyan munkája van, amiben elismerik, amiben jó, és amit szeret is.

2022. dec. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
91%

Látássérült nőként válaszolok. Ezt azért emelem ki, hogy értsd, ismerem a helyzetet. De igen, engem zavarna. Eéldegélsz a rokkantnyugdíjból meg abból a kis pénzből amit a szüleid vállalkozásában keresel. Erre viszont nem lehet alapozni, és arra sem hogy a család mindig ott lesz. Mi lesz ha majd nem lesznek? Engem a szüleim világéletemben arra neveltek, hogy önálló legyek. Kemény munka volt, és néha nekem is jobban esett volna ha megcsinálják helyettem, de nem. És milyen jó, hogy nem. A kérdésben vázoltakat most akkor kicsit szétboncolnám:

- Szoros kapcsolat a családdal, nem lehet jogsid, segítség messzi utazásokban: az utazásban való segítség, gondolom hogy kocsival elvisznek ide oda ez oké, néha nálam is megesik, mert van olyan hely ahova nem lehet tömegközlekedéssel eljutni, vagy csak nehezen. Viszont, számomra az fontos hogy azért az utazásnál önálló legyen valaki többnyire, mert én is maximálisan az vagyok. 2%-os látásmaradványom van, tehát nem sok, mégis megoldom. A Google Maps a barátom.

- Anyukádék vesznek nektek dolgokat, és főz is rád: na nálam ez komoly kapcsolatban nem oké. Ne járkáljon be senki úgy hozzánk és pláne ne főzzön nálam kérés nélkül senki. Igen, ti a szüleid lakásában éltek, ez kicsit más helyzet, de határokat szerintem akkor is érdemes kialakítani mert így nem lesz semmi magánélet.

- Szüleid konkrétan eltartanak téged: íro hogy se nagybevásárlásra se lakásra nem kell fizetned semmit. Ez így nem önállóság és pont. Igen, zavarna, mert engem nem így, nem erre neveltek. Manapság egy látássérült is dolgozhat normális munkahelyen, tanulhat, fejlődhet, építhet karriert.

2022. dec. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

9es:


Dolgoztam külsős helyen, nem egyszer úgy h segítettem továbbra is az üzletekben.


Van egy turisztikai közgazdász diplomám 10éve, de mindig mikor keresni akartam munkát ebben azt mondták h inkább nekem adják a pénzt, meg a sajátodat csinálod stb. ember meg kellett..de a tanulásra azt mondták h az eszemmel keressem a pénzt..amikor akartam jött a fenti szöveg..

De ez ördögi csapda mert sokat nem tudok gép előtt ülni ( ami ma az ész munkához alap), de fizikait se igazán csinálhatom a szemem miatt..


Az utazasban csak a távoli helyre visznek ha rossz a tömegközlekedes..


Anyum otthon főz és mi etelhordóban hazavisszuk( mint tesómék is)

2022. dec. 13. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!