Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én gondolok bele többet?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én gondolok bele többet?

Figyelt kérdés
Egyetemre járunk mindketten, ő 21 éves én 22 vagyok fiú (csak tisztázás miatt, hátha valakinek így jobb). Eleinte 1 évig nem is tudtam ő ki is pontosan, meg nem is ismertük egymást, viszont az első pillanattól kezdve kicsit más volt a közelemben a lány. Egyetem első napja óta van egy haverom, aki viszont az első naptól kezdve ismeri őt és a barátnőit is. A haverom sokat mesélt és mesél is mindig rólam nekik, innen ismerhetett engem akkoriban. De miért is írom ezt a kérdést? Nem vagyok szerelmes a lányba és nem is szeretnék emiatt összejönni vele, mert így értelme se lenne nekem. Pusztán érdekelnek a mi lett volna helyzetek, illetve hogy csak én látok-e bele ismét mindent az esetekbe vagy sem. Volt rá példa amikor még nem is beszéltünk, hogy egyik nap amikor bementem egy órára és csak ketten voltunk a folyosón, akkor a semmiből amikor elsétáltam mellette hírtelen rám köszönt. Viszont nem ez az átlagos köszönésfajta volt, hanem egy szia, jó reggelt! és mosolygott is hozzá nagyon kedvesen, mintha szeretett volna valamit abban a pillanatban. Gondoltam is minimum egy viszonzást, de annyira nem voltam se felkészülve se hozzászokva ilyenekhez másoktól, hogy egyenesen megijedtem és ráadásul megvoltam akkor fázva, így egy hello kis mosolygással jött ki belőlem nagyon laposan, amit elhiszek a mai napig, hogy nem esett neki túl jól akkor. Azóta is elég gázul érzem magam, amikor ránézek és ez a jelenet újra és újra lejátszódik bennem. Meglepő volt ez kezdésnek, úgymond az első interakció ami köztünk létrejött akkor, mert nem szokott a mai napig számára ismeretlen szaktársaimnak köszönni csak úgy a semmiből. Igazából nem ez volt teljesen a legelső megmozdulása "felém", mert a legelején csak néha hallgatózott, amikor az előbb említett haverommal beszélgettem előadásokon, folyosón, szünetben. Ez a kezdeményezése hírtelen ennyi is lett egy évig (pontosabban 2 félévig). Én viszont ez idő alatt összebarátkoztam a barátnőivel a választható tárgyaknak köszönhetően. Így márcsak mi nem ismertük egymást úgy különösebben. Emiatt éreztem, hogy kezdte feladni a kezdeményezéseit felém, de most 3. félévben szerintem megtört a jég. Egyik tárgyból (tipikusan) megkértek a haverom által, hogy segítsek nekik egy feladattal kapcsolatban. Akkor kérdéseket is feltett az említett lány is felém, úgyhogy megtörtént az első beszélgetésünk is. Ami kicsit fura volt, hogy egyből rólam is kérdezgetett és nemcsak a feladattal kapcsolatosan. De ezt ügyesen beleszőtte a mondatába amikor meglátta a háttérképem a lapotopomon, hogy az micsoda meg azért raktam-e ki, mert én is szeretem akkor biztosan stb. Itt azért már úgyvéltem ezután nem lesz túl furcsa számára sem, hogyha bejelölöm facebookon. Természetesen visszajelölt nem sokkal később. Majd pár nap múlva rámírt, hogy nem zavarhatna-e egy kérdéssel. Akkor szintén a tárgyal kapcsolatosan tette fel a kérdéseit, de egész nap. Reggel 8-9 körül írta ezt először és éjfél után is még kérdezgetett. Megírtam már neki úgy hajnali 1 óra felé, hogy mennék lassan aludni egy kicsit, addig szedje össze a kérdéseit. Nem zavart egyébként, de annyi kérdést én még életemben nem kaptam. Gondolhattam volna, hogy mivel ő egy kitűnő tanuló (de amúgy én is az vagyok és igyekszem is az lenni mindig), ezért nem akar megbukni és inkább feltesz sok kérdést, hogy meglegyen a jó jegye a tárgyból majd később. Viszont szinte minden válaszom után egy pirulós smile-t rakott és megköszönte illedelmesen a segítségem. Én nem vagyok nagyon híve ennek, hogy szükséges lenne minden válaszom megköszönnie az illetőnek így neki is megírtam, de azt írta hogy nagyon hálás mindenért és egyszerűen nem tudja ezt nem megköszönni. Ezt csak azért emeltem ki, mert van egy olyan feltételezésem, hogy mivel haverom mesélt rólam neki és valszeg arról is, hogy nem tanulok rosszul, ezért arra megy ki ez az egész, hogy jóban legyen egy jó tanulóval. Ekkor tudtam meg kb, hogy haverom szerint van barátja. Nem tudom mi igaz ebből, mert nem is hallottam őt róla egyszer sem erről beszélni, meg facebookon sincs róluk semmi konkrétan. De visszatérve később már személyesen és írásban is ugyanúgy segítséget kért. Írásban smile-s stílusban szokott írni (amihez sajnos nincs összehasonlításom, hogy a haveromnak vagy másnak hogyan szokott írni), személyesen meg ilyen nagyon megfontoltan és összeszedetten, emiatt inkább lassabban is kérdez vagy válaszol. Nem úgy, hogy haver, hallod meg ilyenek (de egyébként sincsen ilyesmi "stílusa", vagy csak én nem tudok róla). Kicsit mintha változna így a beszédstílusa és úgy köszöni meg a dolgokat, mint amikor egy tanár segít neki. De már kikéri csak úgy zh-król vagy valami sulis dolgokkal kapcsolatban a véleményem és látszólag nagyon is érdekli én mit gondolok dolgokról. Aztán amikor ő, a haverom és csak én lettünk egy teremben egy napon, akkor elmesélt olyan dolgokat magáról, amit szerintem mindenkinek nem mesélne el. Hogyan váltak el a szülei, hány testvére van és ehhez hasonlók. Mondjuk itt haverom is ott volt, tehát nem volt annyira személyes csak felém, de azért mégis olyan érzés fogott el ott, hogy ez nála nem mindennapi lépés. Tehát hírtelen 1 napi írástól egész jóba lettünk, aminek a felvezetése nálam nem egy mindennapi. Azonban tényleg érdekelne, hogy az ilyen esetek mögött mégis mik állhatnak, amikor megtörténnek. Gondolnék én itt sokmindenre, hogy csak azért kedves velem ennyire, mert alapból ilyen mindenkivel (de szerintem ez hazugság lenne), vagy mert csak egy barát kellett neki, vagy mert jóban van a haverommal, akkor velem is jóban akar lenni. Vagy valami más is van ebben esetleg. Azon is gondolkoztam, hogy mivel a haverom is csak 1 évvel később tudta meg, hogy van barátja, így lehet azért jött össze valakivel akkor, mert én csúnyán leszerepeltem abban az időkben számára és most csak barátnak kellek neki. Szerintetek?

2022. dec. 15. 22:38
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

nyakadon lehet a vizsgaidőszak, de nagyon ráérsz kilométeres kérdést kiírni.

meg agyalni hülyeségeken, mi lett volna ha... de ha semmit nem akarsz tőle, ez miért is érdekel??

2022. dec. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Hmm...szerintem ez a csaj odavolt, vagy még mindig odavan érted, de hát ha nincs akció, nincs reakció sem, a kíváncsiság ami katalizátorként működött nála, nem sokáig tudja fenttartani az érdeklődést.

Finomhangolni kellene magad, hogy vedd észre ezeket a bizonyos alacsony frekvenciás bújtatott jeleket és ahogy látom, túlagyalod ezt, vagy ennyire atomi szinten kiakarod analizálni ami történt, hogy máskor felismerd?

2022. dec. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nincs mindenkinek 10 vizsgája egy félévben. Vagy talán az zavar, hogy ennyi időm van? A kérdés tényleg hosszú lett, ezt aláírom. Talán még azt is, hogy sikerült elvennem pár percet az életedből feleslegesen. Viszont akkor minek olvastad el? És miért válaszoltál? Ez is csak időhúzás.
2022. dec. 15. 22:58
 4/8 A kérdező kommentje:
2-es: Ilyesmire gondolok én is, de a barátja ezeket tudja egyáltalán? Vagy őt nem zavarja, hogy a barátnője más fiúkkal kedveskedik neten? Én nem reménykedem kapcsolatban, az időzítés is rossz lenne most, hogy egy olyasvalakit vesztettem el, aki csak barát volt, de én többet szerettem volna. Viszont nem akartam elrontani a barátságunk, ez azonban sikerült máshogyan. Ez már más téma igazából. Nem tudom miért, csak szimplán nagyon zavarnak az ilyen helyzetek. Pusztán lányokkal is megkellett tanulnom beszélgetni eleinte, így ha legközelebb ilyesmi lenne, akkor ezekre már jobban tudnék reagálni legalábbis.
2022. dec. 15. 23:15
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajnos ez a hátránya ha biztonsági játékot akarsz játszani, plusz nem könnyíti meg a dolgod, hogy agyalsz és az sem, hogy nehezen veszed a jeleket. Talán félsz a sérüléstől, vagy túl nagy önbizalom hiányod van?

Sajnos az élet sérülésekkel teli dolgokat rejt, mindenképpen fogsz szenvedni, de ha meg sem próbálod, akkor elmennek melletted a lehetőségek és minél több ilyet hagysz ki, annál nagyobb lesz a tapasztalatlanságod és minél nagyobb lesz a tapasztalatlanságod, annál nehezebben fog menni a csajozás és ez idővel a benső lényedet is kikezdi, aminek hatására befordulsz, görcsös leszel, ingerült stb. Sokkal nagyobb károkat és sérüléseket szenvedsz el ezek miatt majd, mintha egyszerűen csak rákérdeznél egy lánynál arra, hogy "dugunk?". (vagy elhajt vagy nem)

Kérdezz, szóból ért az ember, burkoltan simán kilehet deríteni két mondatból, hogy milyen kapcsolata van egy lánynak, boldog e benne, egyáltalán van e kapcsolata stb.

Szóval kénytelen leszel kilépni a komfortzonadbol. Bár tudom, nagyon megtévesztő lehet egy lány viselkedése, ugye ez a túlzott közvetlenség, amit mutatnak néha, azt gondolná az ember, hogy benne lenne mindenbe, hogy ez még a lelket is ki szívna belőlem, mikor meg közöd vele...."bocsi én csak barátként tekintek rád". Persze ez szar érzés ilyenkor, de ezeket megkell szokni ilyenkor.

Meg szerintem jó képességű srác vagy, jó tulajdonságokkal.

Puhatolózz, figyelj a jelekre, írásban amúgy ha van lehetőséged ilyenkor sokkal könnyebben kilehet faggatni valakit, sokkal könnyebben megtudni nyílni két fél.

2022. dec. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
végig nem olvasom! annyit nem érsz!
2022. dec. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak te, te vagy a tutorja, ennyi. 😆
2022. dec. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7: 🥲
2022. dec. 18. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!