Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan ne legyek féltékeny?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan ne legyek féltékeny?

Figyelt kérdés

Mielőtt mindenki elkezd kiosztani, hogy gyerekes vagyok, én tisztában vagyok vele, hogy nem ez a normális viselkedés, pont ezért szeretnék tanácsokat kérni, hogy hogyan le legyek féltékeny és kezeljem felnőttesen a dolgot.

A páromnak van egy azonos nemű legjobb barátja. Ünnepek alatt is folyamatosan találkoztak, egy 7 nap alatt 5ször is. Nem órákra, ezek ilyen fél órás dohányzások, vagy séták, de számomra ez olyan féltékenységet okoz, hogy ennyi időt tölt vele, hogy az hihetetlen. Mindig arra gondolok, hogy hiába lakunk együtt, talán velem nem is csinál ennyi programot, meg az van bennem, hogy jobban szereti a haverját, mint a több éve mellette élő párját.

Tisztában vagyok vele, hogy bennem van a probléma és nem helyes így érezni. Ezen szeretnék változtatni.

Köszönöm a tippeket


2022. dec. 30. 15:50
 1/10 anonim ***** válasza:
23%

Hat ha itt lakna valamelyik jo baratom ket utcanyira, akkor en is lemennek vele szivesen setalni minden nap. A seta tok egeszseges es dumalnak egyet eloben, ahelyett, hogy a mobilt nyomkodnak.

Nem tudom, hogy valtoztass ezen, de problemat nem latok, nem azert csinalja, mert nem akar veled lenni.

2022. dec. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%
Ha felnőttek vagytok, nekem már alapból az nem férne bele egy kapcsolatba, hogy ellenkező nemű legjobb barátja van. Onnantól, hogy összejöttel vele, te ezt elfogadtad. Ha akkor nem volt neked ez probléma, akkor most se legyen.
2022. dec. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, most akkor vele azonos nemű, vagy ellenkező nemű? Mi a leosztás?
2022. dec. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Azonos neműt írtam. Tehát férfi - férfi.


1es,hat igen, én nem így nézem, hanem úgy, hogy velem biztos nem akar lenni.

2022. dec. 30. 17:04
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom neked nincs barátnőd akivel önfeledten tudsz csajos dolgokról beszélni, hanem inkább a párod untatod vele. Keress barátnőt, ne akaszkodj a párodra, mert megfolytod vele.
2022. dec. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok. Tudom hogy mit írtál, elolvastam.

Viszont a 2-es válaszoló ellenkező neműt írt, ami miatt felmerült, hogy akkor most mindenki jól értelmezi-e a leosztást.

2022. dec. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
35%

Kettes vagyok. Az azonos nemű t a kérdezőre értettem és nem a parjara, ezért zavart meg.

De egyébként nem normális, hogy a legjobb barátjával több időt tolt, mint a parjaval…

2022. dec. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Van, kettő őszinte barátom van, aki a bizalmasom, de mindkettő másfél órára lakik és 3 műszak mellett havi 1x tudunk találkozni. Pont ezért is írtam, hogy valóban tudom, hogy nem jó, amit érzek. Ezért kértem tanácsot.


6os, akkor tisztáztam. Nem romantikus okokból vagyok féltékeny. Hanem mert úgy érzem, hogy velem nem akar ennyire lenni, plusz az irigység, mert neki erre van lehetősége. Ezek emberi érzések, de nem kívánok gyerekes maradni, ezért akarok valtoztatni, de nem egyszerű egy ösztönös érzésen azonnal változtatni

2022. dec. 30. 17:46
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

"Tisztában vagyok vele, hogy bennem van a probléma"


Nem biztos. Szerintem máshogyan élitek meg a kapcsolatot. Lehet, hogy téged ez bánt igazából. Neked a társ egyben a legjobb barát is, és talán az egyetlen - és elég is, kitölti azt amire vágysz. Ő nem ilyen, és ez benned kérdéseket is vet fel, meg talán bizalmatlanságot is, mert ebben azt érzed, hogy ő nem is szeret eléggé, vagy hogy kevés vagy neki.


Nem tudom erre mi a megoldás. Talán nyugodtan meg kellene beszélnetek ezt, de valahogy úgy, hogy ne támadásnak vegye, hanem átmenjen neki az, hogy téged mi nyugtatna meg.


Szerinted ha leállna ezzel, akkor meg tudnál nyugodni?

2022. dec. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szerinted ha leállna ezzel, akkor meg tudnál nyugodni?


Jó kérdés. Tényleg. Mert őszintén nem tudok rá válaszolni. Lehet, hogy akkor azon stresszelnék, hogy mi mást csinál a sok szabadidőben.

2022. dec. 30. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!