Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan le legyek féltékeny,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan le legyek féltékeny, ha tetszik valaki?

Figyelt kérdés

Mostanában azt veszem észre, hogy mindig ha megtetszik egy lány, borzasztó féltékeny leszek rá. Idegesít, ha nem tudom mi van vele, ha elmegy bulizni, ha más fiúkkal van.

Most konkrétan van egy lány, akit az egyetemen ismertem meg. Nagyon aranyos, nagyon tetszik. Ötször találkoztunk eddig, ilyen közös program keretében. (Nagyobb csoporttal). Nagyon jól elvoltunk, sőt egyszer hazakísértem, mert részeg volt és akkor megfogta a kezemet. Meg most voltunk együtt bulizni és akkor táncoltunk (nem volt csók meg semmi).

Nem vagyunk persze együtt, sőt kimerem jelenteni, hogy semmi komoly nincs köztünk, szerintem én nem is tetszem neki annyira. De néha nagyon elkap ez a “szorongás”, hogy más fiúval van, mással találkozik stb.

Én egyszer nagyon részegen a szeme láttára mással csókolóztam egy buliban, szerintem ezzel vágtam el magam nála.. utólag persze nagyon megbántam. És ezek után még én érzek féltékenységet.

Szeretnék ez ellen tenni, mert kezdek becsavarodni ettől. Nem az én “tulajdonom”, nem vagyunk együtt semmi. Szimplán tetszik.

És semmi jogom/okom féltékenynek lenni, mégis ezt érzem.

És egy másik lánnyal nyár elején ugyan ezt éreztem. Vele egy buliban ismerkedtem meg, ott smároltunk majd másnap elkezdtünk beszélgetni, egyszer randiztunk összesen. Vele is mindig ezt éreztem. Ő messzebb élt tőlem, ezért is tudtunk csak egyszer találkozni. De vagy 2 hónapig beszélgettünk. Vele is mindig ezt éreztem, hogy remélem nem mással van, remélem nem kavar más fiúval buliban. Pedig semmi jogom ahhoz, hogy féltémeny legyen.

Szerintem ez egy nagyon rossz berögződés nálam, és nem szeretném azt, hogy ez így maradjon. Azzal a a lánnyal, akit nyár elején ismertem meg, amikor vele megbeszélzem, hogy a távolság miatt nem menne, rosszabbul érintett mint egy szakítás. Nem tudom, miért…

Napokig szenvedtem és rosszul éreztem magam…

Valakinek van hasonló tapasztalata? Nagyon le szeretném vetkőzni ezt a tulajdonságot

19/F



2021. okt. 24. 15:00
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Legyen talonban más. Akkor nem görcsölsz rá egyre.
2021. okt. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hmm ez is igaz. Mindig, ha van “egy valaki” akkor mindent megteszek érte, és nagyon beleélem magam.
2021. okt. 24. 17:40
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
Menj el pszichológushoz.
2021. okt. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Te tényleg 19 vagy?
2021. okt. 27. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, sot most lesz 20
2021. okt. 27. 08:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Az önértékeléseddel van baj, mert alacsony. Kicsit erősíteni kellene és akkor nem paráznál ennyire.
2021. okt. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon éretten, bölcsen ráéreztél,hogy mi veled a baj. A beismerés, az önkritika mindenképpen becsülendő, pozitív dolog részedről! A következő lépés az önbizalmadon dolgozni. Azért szorongsz, mert kisebbségi komplexussal küzdesz, folyamatosan azt érzed, nem vagy elég jó. Nőként ez ismerős érzés sajnos, muszáj tenni ellene.

Rengeteg anyag van fent egyébként a neten, ami az önismeretet segíti, akár könyvek, akár videók. Illetve nem árt bővítened az ismeretségi körödet, az is sokat segíthet. Végső esetben pedig ott a külső szakember.

2021. okt. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!