Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerekvállalás előtt hogy volt?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerekvállalás előtt hogy volt?

Figyelt kérdés

Mennyi ideig beszélgettetek róla?

Te Mennyire voltál biztos benne h akarsz?

Ki akarta jobban?

Mennyi idő után vállaltatok gyereket?


2023. jan. 21. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kb. két évvel korábban kezdtünk el beszélgetni róla. Mindketten akartuk, de egyikünk sem érezte, hogy teljesen fel van rá készülve. 7 év után született meg az első, 5 évre rá a második, de én csak 19 voltam, amikor megismerkedtünk, így volt sok időnk eldönteni.
2023. jan. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

Eleve akartunk mindketten gyereket, ezt eléggé az elején tisztáztuk is. Ahogy azt is, hogy nagyjából mikor, milyen feltételekkel. Aztán pár hónap után megbeszéltük, hogy szeretnénk összeköltözni, komolyak a szándékaink. Két év után eljegyeztük egymást, másfél évvel később esküvő. Utána akartunk gyereket, házasságban. Egy pár estét rászántunk, átbeszéltük, hogy ki mit érez, mennyire vagyunk felkészülve, mi lesz, ha egyikünk pl elveszti a munkát, mit hogy tudunk megoldani, ha bármi közbejött. Mindketten vágytunk rá, és mindketten féltünk is kicsit, de tudtuk, hogy közösen mindent megoldunk. Úgyhogy elkezdtünk próbálkozni pár héttel az esküvő után. Nem akartuk mondani senkinek, mert a családomban több nő is nehezen esett teherbe. Nem akartam évekig hallgatni, hogy mi van már. Nagy meglepetésre elsőre sikerült. Aztán egy sima terhesség után megszületett a kisbabánk.

Igazából annyira sablonosan mentünk végig szép egyesével a hagyományos lépcsőfokokon, hogy szinte unalmas. 😌


Szerintem egyikünk se akarta jobban. Talán a férjem beszélt róla többet, főleg a kapcsolat elején. A második gyereket ő akarta jobban, de meggyőző volt.

Kezdettől beszélgettünk erről, néha álmodoztunk, hogy milyen lenne, máskor meg arról, hogy hogyan nevelnénk, ha lenne. Ebben is nagyon hasonlóan gondolkodunk. A csalàdunk is hasonló, jól kijönnek a szüleink is, mi is az anyós-apóssal. Nagy meglepetés nem volt szülés után se, azt kaptuk, amire számítottunk.


Igazából mindig is egyértelmű volt, hogy mi összeházasodunk és gyerekünk is lesz.

2023. jan. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ezt hogy 2es :


A második gyereket ő akarta jobban, de meggyőző volt. Hogy lehet meggyőző egy ilyen témában?


pár estét rászántunk, átbeszéltük:

Szted 2hétig beszélgetni sok idő erről?

2023. jan. 21. 16:33
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha eddig sose jött szóba, akkor inkább kevés. Mi inkább azt tisztáztuk, hogy tényleg elérkezettnek látjuk az időt, és mindketten akarjuk. Egyikünk se akarta ráerőltetni a másikra.


A második gyerek előtt én jobban tartottam attól, hogy anyagilag és időben mennyire tudjuk megoldani. Neki is mindent meg akartam adni. Illetve értelemszerűen a terhesség, szülés, szoptatás és a gyed is rám várt. De megnyugtatott a férjem, és rám is átragadt a lelkesedése.

2023. jan. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi 12 éve voltunk együtt mikor eldöntöttük. Anyagilag sem álltunk jól korábban, valamint a személyiségünk sem lett volna megfelelő egy babához. Így 30- 35 éves korunk közt lett baba. Eleinte nem is voltam benne biztos hogy szeretnék. Aztán egyre biztosabb lettem, lettünk. Sokat beszéltünk róla, de semmit nem akartunk a másikra eröltetni. Mire az anyagi életünk rendeződött, mindketten szerettük volna. Pár évvel hamarabb is lehetett volna, de párom is új szakmában kezdett el dolgozni, de ami fontosabb hogy nekem a tudomanyos eletben nem volt stabil szerződésem, fél éves szerződések vannak az egyetemen pályázatokból, még az 1 éves is ritka stb, szóval rizikós lett volna. Persze mindíg meghosszabították de nem akartam csupán a jóindulattól függeni pl a gyed miatt. Szóval végül mindketten egyformán akartuk.
2023. jan. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Először az első együttlét alkalmával merült fel futólag. Aztán rövid időn belül részletesebben. Egyöntetűen biztosak voltunk benne, hogy szeretnénk gyereket. Fél éve voltunk együtt, amikor elkezdtünk próbálkozni az első gyerekünkkel. Másoknak nem feltétlen ajánlom ezt, számunkra világos volt az elején (ismertük már egymást), hogy komoly kapcsolat lesz, együtt is szeretnénk maradni).

Szerintem kb. egyformán akartuk mindegyik gyerekünket. Azt se mondhatnám, hogy előtte célirányosan kezdtünk beszélgetni róla, mert valahogy mindig ott volt a jövőbeli terveinkről szóló beszélgetésekben.

2023. jan. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!