Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire zavaró/kiábrándító...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire zavaró/kiábrándító egy férfinak a nagy anyagi különbség és az, ha a nő anyagilag nincs nagyon elengedve?

Figyelt kérdés

Főleg azért zavar a téma, mert ráadásul olyan szakmában dolgozom, ahol a tévhitek alapján mindenki mocsokjól keres (IT)... Nos, én nem. Én kutatok és még tanulok is, ami rengeteg ingyenmunkát jelent, a bérem pedig alig több egy pedagógusénál és ez valószínűleg még jó ideig így lesz. Az iparban 1M+ fölött kereshetnék már, de szeretném végigcsinálni, ha már itt vagyok. Ez még beletelik pár évbe.


El tudom magam tartani, mert saját, örökölt kislakásban élek, nem várok senkitől anyagi segítséget. De rettenetesen szarul állok anyagilag, alig jövök ki egy téli hónapban, a lakást sem ártana felújítani, de egyelőre csak pofozgatom minimális összegekből, hogy ne nézzen ki borzalmasan. Akivel jelenleg randizom, szintén szakmabeli és zavarbaejtően sokat költ rám. Már jeleztem neki párszor, hogy felezzük a számlát, de nem nagyon engedi (pedig akkor még nem volt szó erről a problémáról). Félek attól viszont, hogy ha oda kerül a sor, hogy tényleg felezzük a költségeket, akkor csak égni fog a pofám, hogy nekem a programok nagy részére nem telik, amire meg igen, az nem túl érdekes neki. Nem szeretnék közös kasszát és beszélgettünk már erről korábban, azzal ő is egyetért a korábbi kapcsolatai alapján, hogy nem jó ötlet és nyilván azt is a tudtára adtam emellett érvként, hogy mi a helyzet nálam a keresettel. Egyelőre nem szólt hozzá semmit, örült neki, hogy mindennek ellenére kitartok az álmaim mellett. De nem tudom, hogyan kivitelezhető így a közös élet, hogy az én bérem fele/harmada az övének. Úgy érzem, anyagilag túlságosan leszűkítem a lehetőségeket, mert nagyon szegény vagyok és minden kiadást kétszer meg kell gondolnom. Ami engem nem zavarna, tudom olcsón jól érezni magam, ő viszont inkább ez a programokra eljárkálós típus és természetesen mindenhova boldogan vinne (visz) magával. Mikor még nem meséltem neki a helyzetemről párszor már tett olyan megjegyzést (nem rosszindulatút), amiből érződött, hogy ő mennyivel könnyelműbb tud lenni ilyen téren. Sajnos én nem.


Párok nagy anyagi különbségekkel, nálatok ez hogy működik, hogyan alakult ki?


2023. febr. 20. 09:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ha őt nem zavarja és tisztában van vele akkor nincs gond. Ha te ezután egyfolytában ezen pörögnél mikor együtt vagyunk valami programon és észre veszem akkor biztos lecsesznélek.
2023. febr. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem még jobb is nekik, mert így aztán nagy macsónak érzik magukat. Persze később meg dirigálnak, tisztelet a kivételnek.
2023. febr. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
50%
Férfiak fejében a pénz hatalom a párkapcsolaton belül is. Ezért nem szeretik, ha a nő jobban keres, és ezért izgulnak rá, ha rosszabbul. Idővel zsarnokoskodni fog.
2023. febr. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért az erős túlzás így látatlanban, hogy zsarnokoskodni fog csak mert most nagylelkű. De igaz, hogy a társadalmi elvárások miatt a férfiaknak és nőknek is az az elfogadottabb, ha a férfi keres jobban.
2023. febr. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 mikeXxX ***** válasza:
10# Ez maximum a fiúkra igaz meg talán akinek nincs önbizalma nekem volt baromi gazdag is de èn ott is maradtam a klasszikus fèrfi női szerepnèl magyarán első randin èn fizettem.....
2023. febr. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!