Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért okolnak az emberek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért okolnak az emberek másokat magukon kívül párkapcsolati problémáik miatt?

Figyelt kérdés
Miért nem magukban vizsgálódnak inkább....

2023. febr. 27. 11:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Én nem okolok mást magunkon kívül. Mindenért a párom a hibás. 😂😂😂
2023. febr. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert könnyebb másokat vádolni mint magunkba nézni és változtatni.

Persze gyakran ez alacsony önértékelésű, önbecsülésű emberekre jellemző. AKik egója képes feldolgozni azt, hogy "hát, nem vagyok tökéletes, hibázok, ezt meg kimondottan elk*rtam", azok jellemzően nem okolnak másokat.

Pont emiatt elég egyértelmű, hogy aki habzó szájjal mondja, hogy ki a hibás az ő sikertelenségéért, főleg ha kollektívan nevez meg csoporotkat, akkor annak pszichológus kell, nem párkapcsolat. De ez meg nyilván derogál nekik, hisz ők nem hibásak, miért kellene nekik dolgozni a dolgon..

2023. febr. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon sokáig én is úgy go doltam, hogy a kapcsolat csak a két félen múlik. Nemrég beszélgettem egy barátnőmmel, aki boldog a kapcsolatában, ám mégis van egy rajtuk kívül álló probléma.


Mégpedig a külföldre költözés. Egyiket itthonra, másikat külföldre köti a hivatása. (Pl az egyik magyartanár vagy magyar irodalom kutató, a másik meg pl síoktató vagy tengerbiológus). Egyébként minden másban tökéletes kapcsolatuk van, hoznak nagy kompromisszumokat is, de egyszerűen lehet, hogy ez egyszer kevés lesz, vagy valakinek nagyon sokat kell feladnia.


Szóval szerintem lehetnek olyan külső okok, amik ellehetetlenítik vagy nagyon megnehezítik a kapcsolatot.

2023. febr. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Azert mert sokan csak akkor boldogok, ha a "kulvilágban" minden éppen számukra megfelelően működik. Mivel a boldogságot kint keresik, ezért nem a saját felelősségüket nézik, hanem azt, hogy kint minek kéne változzon ahoz hogy jobb legyen nekik.

Ám így élni nem egy leányálom, kiszolgáltatottságot eredményez valamilyen szinten.

2023. febr. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

3as, ez mondjuk igaz, bár lássuk be, elég ritka helyzet. És végs soron még mindig ott van a lehtőség a párnak, hogy hoznak egy kemény kompromisszumot. Az ő döntésük, teht az ő hatáskörük.


Deee ha megnézed itt az oldalon milyen kérdések vannak, korántsem ilyen problémákról van szó:D

2023. febr. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A probléma kérdéskör is megérne egy misét valóban? De őszintén, mindenkinek más a probléma, párkapcsolatban vagy viszonyban. Ami nekem probléma, és szóvá teszem másnak nem az, és fordítva.
2023. febr. 27. 12:40
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert felvállalni saját magunk előtt a hibáinkat fáj. Kevés ember tudja beismerni magának, ha elb@szott valamit, kevés ember tud őszinte lenni saját magával. Én azt gondolom, hogy aki ezekre nem képes, az egy gyenge ember, menekül a valóság elől, mert összetörne lelkileg, ha szembesülne vele. Én nem tudom, mikor lettek ilyenek az emberek, de én nagyon durván sok embert látok az ismerettségi körömben, akik vagy nulla vagy csak nagyon kicsi önkritikával rendelkeznek, nem vállalnak felelősséget, mindig másban keresnek hibát először. És az a durva, hogy ezek minden korosztályban ott vannak.
2023. febr. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert a legtöbb ember sajnos nem jutott el arra a szintre, hogy rendes, tényleg önkritikus önvizsgálatot tartson, belássa a hibáit és aztán összeszedje magát és belefeccölje az energiát abba, hogy dolgozzon is rajtuk. Kényelmesebb mindenki másra ujjal mutogatni, hogy ez miatta van, "én meg tökéletes vagyok" vagy csak olyan dolgokat felhozni hibának, ami igazából nem is az / SZERINTE nem ő tehet róla (sajjjjnos nem vagyok gazdag... sajjjjnos nem nézek ki jól... túl kedves vagyok...)
2023. febr. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A magyarok mindig ilyenek: mindig csakis a másik a hibás.
2023. febr. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!