Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi visz rá embereket arra,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi visz rá embereket arra, hogy a párkapcsolati problémáimat kívülállókkal (barátok, rokonok, idegenek) vitassák meg a párjuk helyett?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, egyedül csak az tudja ezeket megoldani, aki a kapcsolatban van. Ha az nem akarja, akkor meg nincs is igazán értelme pattogni.


Mindig is szánalmasnak tartottam, ha egy ismerősöm vagy barátom nekem panaszkodott a párjáról. Egyrészt mert mikor épp valaki haragszik rá vagy nincs vele megelégedve, mondhat olyan dolgokat is, amivel túlzóan rossznak állítja be az illetőt vagy lejáratja mások előtt, aztán mikor minden jó lesz a kapcsolatban, csodálkoznak, ha a többiek ettől már nem tudnak elvonatkoztatni. Másrészt meg teljesen mindegy, hogy egy barát kinek ad igazat vagy mit tart helyesnek, hogy ha a párod meg másképp gondolja. Olyan nehéz lenne akkor vele konszenzusra jutni?


Emberek hákliznak, ha a párjuk beleavatkozik a barátjukkal zajló beszélgetéseikbe, mert hogy az privát szféra, magánügy. Hol van ez akkor, mikor a havernak fecseged ki, hogy a párod rossz az ágyban vagy nem tereget ki vagy épp csúnyán beszélt veled tegnap? Akkor nem számít, hogy ki látja azokat a dolgokat, amik csak kettőtökre tartoznának?


Engem nem kifejezetten zavar, hogy a barátaim kiteregetik a szennyest, de egyszerűen nem tudok mit kezdeni vele. Csak azt tudom mondani, hogy menj és beszélj vele, ti vagytok együtt, teljesen mindegy, hogy én egyetértek-e veled, mert nem mi járunk. Szerintem kifejezetten káros, mikor egy barát (főleg ha ellenkező nemű) igazat ad a pár egyik tagjának, aki aztán otthon azt használja vitaalapnak, hogy valaki a pártját fogta és megmondta neki, hogy nem ő a hülye. Természetesen mikor megkérdezem, hogy vele beszéltél-e erről, egyből az a válasz, hogy még nem/nem mertem/nem lehet... Kösz, így mit akartok?


2021. aug. 18. 15:55
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Problémáikat* bocsi
2021. aug. 18. 15:56
 2/14 anonim ***** válasza:

Engem is be szoktak talàlni


Nem tudja, vagy meri vele megbeszèlni, esetleg ő maga nem tudja kezelni ( itt is rengeteg ilyen ember van )

2021. aug. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Mert a masik titkolozik hazudik etc.

Most komolyan. egy megcsalast is mástol hamarabb tud meg az ember mint a sajat parjátol.

2021. aug. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ez egyfajta lelki szemét lerakás, megkönnyebbülnek.

Régen ott volt a gyónás, a pletyózás, a barátnők, rokonok, ismerősök, közös tevékenységek (kvházak, cukrászdák, mg-i munkák, hímzőkörök, bármi) amelyek közben nagyszerűen kiadhatta magából az ember a bajait.

A tanácsokat úgysem fogadja meg a legtöbb ember, sőt ha bántani merészelik a párját még neki áll feljebb.

"Bélát csak én szidhatom" stb.

Nem akarnak semmit, ki akarják magukat panaszkodni, ők megkönnyebbülnek te sokkolódsz és rágod magad, ennyi. Ha van hozzá idegzeted hallgasd meg félfüllel, hümmögj, hogy aha, aha, ha érzékenyebb vagy kerüld el a hasonló szituációkat.

2021. aug. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Az, hogy csak a párjukkal nem beszélik meg ezeket konfliktuskerülés, az meg, hogy másokkal megbeszélik emberi természet; igaz, hogy a modern élet elég individualista, de az ember attól még közösségi lény, aki a fajunk létezése alatt nagyban támaszkodott a teljes közösségére. Az az elvárás, hogy ne oszd meg a szeretteid körével a gondodat bajodat, viszonylag ujkeletű.
2021. aug. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy velem van a baj, de én egy olyan kapcsolatot, ahol ezt csinálják az emberek és egymás között nem tudnak megoldani dolgokat (meg sem próbálnak első lépésként), nem tartok jól funkcionáló, egészséges kapcsolatnak... Persze, a megcsalást kideríteni már más dolog, de szerintem ahhol ilyesmi felmerül, ott is elindultak már azon a bizonyos lejtőn.


Párterapeutához menni szintén nem tartozik ide. :D

2021. aug. 18. 16:14
 7/14 anonim ***** válasza:
9%

Megszabadul a problemaitol, rad nyomja, majd hazamegy es eli tovabb a forintot nem ero eletet.


Ket opcio van:


1. Ha birod, hallgasd meg es meg se probald megmenteni az ilyet, mert ha kijon az egyik szarhalombol, ugyis ugrik bele a masikba.


2. Offold ki. Az a baj, hogy eddigi tapasztalataim szerint, aki a sajat parjat kibeszeli a hata mogott, az mind defektes es rogton kiad/kibeszel teged is, ha ugy adodik.

2021. aug. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Van mikor jól esik kiöntenie a szívét az embernek, mert vannak olyan helyzetek, mikor nem tud a két fél kommunikálni egymással, valamilyen okból kifolyólag, vagy csak vita veszekedésbe torkollna ahelyett hogy értelmesen tudnának beszélni egymással. Ilyenkor jól esik a másiknak hogy valaki meghallgatja.
2021. aug. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
55%
Egy kívülálló reálisabban lát dolgot. A feleknek meg nincs t*k egymással összecsapni...
2021. aug. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
36%
Egy külső szemlélő objektíven sokkal inkább tud tanácsot adni mint valaki aki benne van.
2021. aug. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!