Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg csak az anyukák...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg csak az anyukák lennének a hibásak?

Figyelt kérdés

Nemrég beszélgettem egy pasassal, és arra terelődött a téma, hogy mostanában mennyi sérült gyermek van. Bár nem részletezte de úgy sejtem, főként az értelmi fogyatékosokra gondolt.


Ezzel még egyet is értettem vokna, de rögtön folytatta, hogy "de hát csak meg kell nézni az anyjukat".


Na erre kikerekedett a szemem, mert nem gondolom, hogy ez csak az anyákon múlik.


És elgindolkodtatott ez a dolog, hogy ez a pasi mennyire tisztelheti úgy altalanossagban a nőket, vagy pl. ha valaha sérült gyermeke születne, azt mennyire fogadná el, tolerálná?


Ti hogy látjátok.csak én reagálom ezt túl, en képzelek csak be olyan gondolat folytatást, ami egyáltalán nem is biztos, hogy így van?



2023. márc. 24. 13:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
7%

Javarészt az anyán múlik. O van többet a gyerekkel de a gyerekek is hozzájuk ragaszkodnak jobban.


Persze vannak környezeti hatások is de az anyának fontos szerepe van

2023. márc. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%

Hát az értelmi fogyatékosság nagyon ritkán szerzett dolog, szóval már születés előtt eldől, hogy az lesz-e vagy sem. Innentől kezdve ez csak genetika, az a "felelős" aki hordozza a betegséget, de igazából az is, akinek a génjei nem küszöbölték ki a betegséget.

Szóval ebben kár bárkit is hibáztatni.


De "sérült gyerek" alatt érthetünk pszichés zavarokkal küzdő gyerekeket is, ami már valóban a nevelés függvénye. De ebben is kár az anyukákra szűkíteni a kört, hiszen (jó esetben) apuka is ott volt, ő is épp ugyanúg ymegteremtheti a biztos érzelmi hátteret és a megfelelő pszichés fejlődéshez szükséges környezetet.

Szóval nem az anyuka felelőssége, hanem a szülőké.

2023. márc. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
2%
Lehet benne valami. Kivel van többet a gyerek, főleg amíg kicsi? Apával vagy anyával? És ugye nem én vagyok az egyetlen, aki látott már babakocsit toló anyukát kezében a mobillal? Vagy játszótéren ugyanez. Természetesen nem fekete-fehér a probléma.
2023. márc. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az értelmi vagy testi fogyatékosság nem nevelés kérdése. De még csak nem is a mobiltelefonálás okozza. Atyaég, ezt a sötétséget...
2023. márc. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
38%
Inkabb az apukák. Az anyukák tesznek csak meg mindent a gyerekért
2023. márc. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
24%
Ha idős már a férfu vagy a nő esrtleg mind2 de meg is babat csinalnak akkor van esely ertelmi es testi fogyatekosra. Tehat úgy tudom 35 éves kor előtt érdemes már csinalni után magasabb a rizikó.
2023. márc. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem, nem azért mondta szerintem,mert x idősen még gyermeket tervez. Csak úgy megjegyezte.


Ja, nem pontoztam le senkit, köszi minden választ :-)

2023. márc. 24. 14:27
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Azert van ennyi serult, mert regen az ilyenek nem eltek tul, nem szaporodtak, el voltak zarva stb. Most viszont mar javultak eletkorulmenyeik, tovabbadjak a geneket.
2023. márc. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
48%

Én inkább szülőt mondok az anyuka helyett, mert a gyerekhez 2 ember kell. Sok ember úgy vállal gyereket, hogy nem kéne. Az anyuka rész annyiban lehet igaz, hogy sok nő képes megőrülni azért, hogy gyereke legyen, sokszor szinte belekényszerítik a pasast a gyerekvállalásba aki nem is akar. Olyan emberekkel vállalnal gyereket akivel nem kéne.


De a férfiak ebben ugyanúgy hibásak. Vagy nem foglalkoznak a gyerekkel.


Manapság amúgy is divat betenni a gyereket a képernyő elé (telefon, tablet, tv stb.) hogy nyugiba legyen. Ez pedig nem tesz jót a gyerekek fejlődésének, sok a viselkedészavaros stb.


Szóval de, sok esetben a szülŐK, anyukák ÉS apukák a hibásak.

2023. márc. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem.

1. Az értelmi fogyatékosság nagyrészt genetikai, vele született dolog... abban az esetben lehet "hibást" megnevezni, ha az egyik fél tudta, hogy megvan benne genetikailag erre a hajlam, de túl önző volt, ill. a másik is "tettestárs", ha tudott róla.

2. Attól még nem lesz egy gyerek sem pszichésen sérült, sem értelmi fogyatékos, hogy az illető pasasnak nem szimpatikus a gyerek anyja. Sok esetben azt látom, hogy ezek a nőszapulók olyan "hű, de nagy hibák" miatt gondolják, hogy az anya okozta a gyereknek a pszichés sérüléseket, mert mondjuk az anyuka nem otthon súrolja a padlót szabadidejében, hanem néha elmegy szórakozni meg megiszik havi 1-2 koktélt vagy pohár bort, vagy éppen dolgozik és nem htb.

3. Olyan eset nyilván van, amikor a gyerek azért születik fogyatékossággal, mert anyuka ivott a terhesség alatt - ha bizonyítható, hogy alkoholszindrómás a kölök, akkor abban az esetben igenis az anya hibája.

4. A pszichés sérülésekről a legtöbb esetben mindkét szülő tehet (hacsak nem vele született mentális problémáról beszélünk)... nyilván olyan esetben nem, amikor az egyik meghalt előtte... de lehet azzal takarózni, hogy több időt tölt az anyukával a gyerek, de az is okozhat kárt a gyerekben, ha az apuka sz...ik vele időt tölteni, ill. traumát tud okozni olyan ember is, akivel a gyerek kevesebb időt tölt. Nekem pl. apám gyerekkoromban több traumát okozott a viselkedésével, pedig kevesebb időt töltött velem.

Sőt olyan eset is van, amikor a szülőnek max. annyi a felelőssége, hogy nem vett vmit észre, de alapvetően egy más családtag vagy ismerős a fő ludas. Beszélek itt pl. rokon vagy ismerős általi szexuális zaklatásról, iskolai bullyingról (főleg ha a tanár tud róla, és cs.ik tenni ellene bármit it), nyílt megalázásról, verésről... sőt olyanról is, amikor nem készakarva okozzák a traumát, pl. haláleset.

2023. márc. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!