Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted te értesz a női...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerinted te értesz a női lélekhez? (Férfiak válaszát várom). Bővebben lent. Bocs, hosszú lett.😕 Köszönöm, ha elolvasod. Nem párkapcsolati téma, azért írom csak ide, mert férfi-nő gondolkodásbeli kérdés.

Figyelt kérdés

Leírom a szituációt, ami velem történt, hátha úgy érthetőbb, mire gondolok.

A férfi chatpartnerem volt, kb.1 éve. Semmit nem akartunk egymástól. Neki családja van, én nem akarok pasit. Ő barátjának tartott (tudom, hogy férfi és nő között nincs, szerintem se, szerinte viszont igen), én egy haveromnak őt. Soha nem találkoztunk személyesen.

Szóval én csak miatta mentem fel néha arra az oldalra, de mostanában alig-alig tudtam írni, mert nagyon mélyponton vagyok, rengeteg dolgom van. Én a problémáimat nem részleteztem neki, csak azt tudta, hogy minden nap sz@r napom van és mindig rohanok, ezért írok ritkán.

Többször kérdezte, mi van, de nem nagyon akartam azzal terhelni, mert jót tényleg nem tudtam volna írni, meg időm se volt ugye. Legutóbb, amikor újra kérte, hogy írjam le, mi a bajom, leírtam a 600 problémámból kb. tízet. Abból az egyik olyan, ami minden nő számára az egyik legnagyobb csapás, és eddig úgy vettem észre, ezzel a férfiak is tisztában vannak.

Nos, ő erre elkezdte, hogy "szerettessem megam egy pasival, hogy legyen párom."🙄 Én szerintem nem vagyok egy menhelyi kutya, akinek meg kéne szerettetni magát valakivel, hogy befogadják. Egyetlen dolog van rendben az életemben, történetesen az, hogy nem akarok pasit és nincs is. Tehát ez nem volt a felsorolásban. Nem kértem tanácsot, pláne nem létező problémára, nem akartam, hogy megoldja helyettem, kizárólag azért írtam le, mert sokszor kérte, és úgy éreztem valami magyarázattal tartozom neki, hogy mostanában miért nem írok, mert addig gyakrabban ráértem.

Mondtam neki, hogy eszem ágában sincs, mivel semmi köze a problémáimhoz, csak tetezné azt, kisebb gondom is nagyobb a pasizásnál és, ha akarnék se férne bele az időmbe, hisz épp az az egyik bajom, hogy túl sok dolgom van.

Szerintem nem sok empátia lehet abban az emberben, aki egy közismerten fájdalmas, nőket érintő problémára ezt ajánlja kéretlenül, majd utána megsértődik, ha nem úgy fogadják, ahogy képzelte.

Utána írtam, hogy most nincs kedvem ezen vitatkozni, szerintem én jobban tudom, mi a problémám és azt szeretném megoldani, pasizni pedig NEM szeretnék.

Ezután közölte, hogy neki ilyen negatív emberre nincs szüksége, majd letiltott.

Nos, én női aggyal úgy gondolkodom, ha megkérdezem valakitől, hogy mi a PROBLÉMÁJA, akkor negatív dolgokat fog mondani, hisz a problémák általában negatívak🤷🏼‍♀️ Ha szivárványos boldogságról akarok hallani, akkor nem kérdezek ilyet. Tanácsot pedig akkor adok, ha kifejezetten megkérnek rá és akkor is az adott témában. Nem tök másról, ami fel se merül, mint probléma.

Ti hogy látjátok? Én vagyok a hülye? Vagy ő? Vagy ez egy ilyen általános férfi-nő gondolkodasbeli különbség.



#probléma #barátság #empátia #férfi agy-női agy
2023. márc. 31. 19:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%
Nem olvastál a sorok között. Talán ő akart lenni az a férfi, aki megszeretget. Persze nem biztos. A másik, hogy 1 év után azért lehettek olyan viszonyban, hogy tanácsot adtok egymásnak, amit persze nem kell megfogadni, de illik finoman visszautasítani, ha nem tetszik. Talán most esett le neki igazán, hogy nem lehet veled semmi, azért vágta be a durcát.
2023. márc. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%

Tudta az elejétől fogva, hogy nem akarsz férfit az életedbe? Nem tudom mire írta, hogy szeretesd meg magad, mi lehet a legnagyobb női csapás, így nem tudok hasznosabb választ írni.

Mert lehet, hogy igaza van, mármint abban, hogy negatívan állsz a dolgokhoz hiába negatív dolgokat soroltál fel, mert ja attól még lehetsz pozitív személyiség. És neki valószínűleg ez nem tetszett.

2023. márc. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%
Ez nem női lélek, ez a te lelked.
2023. márc. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Erre én is gondoltam, pont ezt nem értem. Mind ezt csinálják.

Látszólag megértette még az elején, hogy nem akarok pasit. Se őt, se mást. Vagy fél éve képet se kért, nem akart találkozni, semmi. Mindig barátjaként emlegetett. Sőt, azt is állította, el se bírna viselni barátnőként. Nem vagyok "úgy" az esete.

De miért kell egy embert fogyatékosnak nézni? Ha valaki következetesen állítja, hogy nem szeretne pasit, akkor mit nem lehet azon érteni? Miért gondolják azt, hogy a másik, felnőtt emberként nem tudja magától, hogy mit akar?

2023. márc. 31. 20:05
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
Voltak kétértelmű megjegyzések, flört, szemezés, erintesek? Akkor többet akart, ha nem, akkor tényleg csak barátként tekintett rád. És nem tetszett neki a megnyilvánulásod, a negatív energia szerinte.
2023. márc. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

#2! Persze, tudta. Azóta már leírtam a 4.kommentemben.

Hát, azért "szerettessem meg magam", mert akkor lesz pasim és megoldódnak a problémáim.(Amiknek semmi köze a pasikhoz.)

A legnagyobb, ha egy nőnek nem lehet gyereke, pedig akar.(Eü.okok miatt.)

#3! Ez igaz. Úgy értettem, hogy pl., ha egy nőtől megkérdezik, mi a baja és elmondja, pedig magától nem akarta, akkor lehet, nem esik jól neki azután, hogy jaj, de rohadt negatív vagy, dögölj is meg kb. Hanem legalább annyi megértést, hogy jaj, sajnálom, ez most sz@r lehet, nem még pluszban belerúgok. De lehet, hogy ez csak az én "elvárásom", más nők örülnek, ha leb@sszák őket, mert mélyponton vannak.😂

2023. márc. 31. 20:15
 7/18 anonim ***** válasza:
83%
#20.05 Nekem úgy jön le, hogy te egy rendkívül logikusan gondolkodó ember vagy, aki pontosan tudja, és pontosan meg is mondja, mit akar. Nem mindenki ilyen, sőt, a többség szerintem nem ilyen. Van, hogy az ember reménykedik, hogy a nem végül mégis igen lesz. Nekem így lett feleségem. De nem mindig ez történik, és ezért hajlamosak vagyunk a másikat hibáztatni. Jogtalanul. (1. válaszoló vagyok)
2023. márc. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

#5!Nem! Írtam, hogy soha nem is találkoztunk. Semmi ilyesmi nem volt.

Értem, hogy negatívat nem akart, de akkor miért kérdezi, hogy mi a PROBLÉMÁD? Milyen válaszra számít? Ötösöm lett a lottón és nem tudom, mire költsem a milliárdjaim?😂

2023. márc. 31. 20:18
 9/18 anonim ***** válasza:
23%

Valahol igaza van, hiába nem tetszik. Attól, hogy nem lehet, lehetsz párkapcsolatban gyerek nélkül, vagy olyan pasassal, akinek van, esetleg örökbefogadás is létezik.

"Szerettesd meg magad!" durva mondat igen, de ha 1 éve nyomjátok, akkor ismer már azért és gondolhatja, érezheti, hogy mégis milyen ember vagy. Lehet ez volt az utolsó csepp a pohárban nála, betelt és letiltott főleg úgy, hogy összekaptatok és nem értetted meg, hogy honnan indult ő ki.

Természetesen írhatta/mondhatta volna, hogy sajnálom blabla, de lehet nem merte, azt hitte inkább azon akadtál volna fel.

Így inkább megoldást javasolt amin felkaptad a vizet, barátok tanácsot szoktak adni néha még kéretlenül is, senki sem tökéletes, te sem, mert tényleg ugattál rá a vita hevében, ő meg arra úgy reagált, hogy blokkolt...

2023. márc. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
#7! Köszönöm, ebben lehet valami. A logikámmal már sokszor befürödtem. Próbálok erre figyelni, de nem mindig sikerül. Nagyon nehéz máshogy gondolkodni. Ha pl.valaki azt mondja, hogy ez, vagy az neki nem gond és 2 hét múlva a fejemhez vágja, mert kiderül, hogy mégis csak gond volt, csak lesek, mint az üregi nyúl, mert bennem fel se merül, hogy azt mondanám, hogy nem gond, ha egyszer gond.
2023. márc. 31. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!