Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Baráti társaságom lenézi a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baráti társaságom lenézi a barátnőmet, mit tegyek? 27/F

Figyelt kérdés

Van egy nagyon erős, összetartó baráti társaságom már középiskola óta, tehát majdnem 15 éve egy csapat vagyunk, mindenben számíthatunk egymásra. Ezt úgy kell elképzelni, hogy 7 fő, + azóta már csatlakozott hozzánk még 3 feleség is. Tudni kell, hogy anno elég erős elitgimibe jártunk, így mindenki népszerűbb szakokon végzett végül (orvos, közgazdász, informatikus).


2Fél éve ismertem meg a párom, kezd egyre komolyabbra fordulni a kapcsolatunk. Viszont a barátaim mind azt mondják, hogy csak a fizetésem miatt van velem. A barátnőm tanár, és hát őszintén szólva viccnek is rossz a fizetése. Mi azért a baráraimmal nettó 600-800 közt keresünk, a párom meg kap nettó 260-at, ami tényleg felvet kérdéseket. Pl. nyaranta általában elutazunk egy hétre közösen, ilyenkor alsó hangon félmillió/fő elmegy. Egy tanár ezt tényleg nem engedheti meg magának. És ezt már a többiek a szememre vetették, hogy én akarom-e eltartani...


Nem tudom mit tegyek. Szerintem nem a pénzem miatt van velem, de ott motoszkál bennem, hogy mi van, ha mégis.



2023. ápr. 9. 15:17
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
89%
Ismerem az ilyen “baráti társaságokat”. Gondolom a jópofáskodó sznob srácok lenézik a csajt, mert hogy bölcsész, höhöhö
2023. ápr. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
92%
Egyébként Kérdező, én havi nettó 266 ezret keresek. És van annyi megtakarításom egy évben, hogy ki tudnék perkálni évente félmilliót nyaralásra, ha erre lenne igényem. Lehet, hogy a barátnőd is ki tud, ezt nem tudom. Mert a rendkívül iskolázott haverjaidnak üzenem: a megélhetést egy csomó minden befolyásolja, nem csak a fizetés.
2023. ápr. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
21%
Az tényleg senkinek meg nem fordul a fejébe, hogy ekkora anyagi és szociális szakadék okozhat gobdokat egy kapcsolatban? Itt minfenki egy Disney meséből lépett elő?
2023. ápr. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 A kérdező kommentje:

"Ez a pénz amit keresel, edes kevés lesz arra hogy kocsihitelt, lakashitelt, gyerektabort, kiskutyat fizess es persze imadkozhatsz hogy mindig ennyi maradjon a fizud vagy csak nojon."


Épp ezért aggódom egy olyan csaj miatt, aki a felét sem keresi. Ha én valamiért (pl. betegség) nem dolgozhatnék egy ideig, kerüljünk utcára?

2023. ápr. 9. 15:47
 15/53 anonim ***** válasza:
90%
Minek az embernek ellenség, ha ilyen 'elit' barátai vannak? 🤦‍♀️
2023. ápr. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
90%
Akkor szakíts vele.
2023. ápr. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
88%
Ha ennyire zavar, akkor szakíts vele. A csaj jobbat érdemel.
2023. ápr. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
88%

Hallgatsz az idióta haverjaidra, akik lehet tök irigyek a te kapcsolatodra.

Kifejezte az a barátnő, hogy pénzre utazik? Kért tőled drága ajándékot, vagy akármit? Látod rajta tényleg, hogy a pénzre utazik, vagy bebeszélték neked? A jövőn igen kell gondolkodni, de miért nem akkor tetted, amikor még csak randiztál vele?

2023. ápr. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
86%
Ennyi idő alatt már kiderülhetett, hogyan áll a lány a pénzügyi kultúrával. Nem írtad, hogy eddig lehúzott volna... De kapaszkodj meg, ennyi idő után mi már rég közös kasszán voltunk. Drága nyaralásaink is voltak. Kifizettük szépen KÖZÖSEN. Azóta ez a lány a feleségem. Gyermekeim édesanyja. Pedagógus. El se tudod képzelni, mennyi anyagiakkal nem mérhető áldozatot hozott a családért. És NEM a pedagógusok szégyene, hogy ennyi a fizu.
2023. ápr. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
96%

Akkor dobd ki a csajt, és élj együtt inkább a jól kereső “elit” haverjaiddal. :)

Hiába jártál elit gimibe és van jó fizetésed, ha 27 évesen ilyen szinten tartasz, hogy a haverjaid véleménye alapján hozol döntéseket a saját kapcsolatodról, a saját életedről. Ha fél éve ismered a barátnőd, akkor azért már olyan szintre el kellett jutnod, hogy el tudd dönteni, tényleg szeret-e vagy csak a fizetésedre megy. Azt, hogy problémát okoznak-e számára a közös drágább programok, azt hadd döntse el ő, ne helyette találd ki ELŐRE, hogy “jaj hát ő majd biztos nem fogja tudni kifizetni ezt, biztos velem akarja eltartatni magát, aztán megbetegszem és éhen halunk”. Te itt konkrétan kifogásokat keresel, hogy miért ne legyél együtt a pároddal.


Az elit gimikről pedig annyit, hogy én is ilyenbe jártam, ráadásul nálunk a legtöbben mérnöki szakra mentek, és persze nagyon sokat hallgattuk ezt, hogy a bölcsészek így buták, úgy fognak éhen halni stb., aztán szerencsére 20 év körül kinőttek ebből, és most kb. mindenkinek bölcsész barátnője van. Jópáran mentek tanárnak is a gimiből, és nyilván nem azért, mert rosszabbul tanultak volna (sőt a legnagyobb koponyák közül is többen a tanári pályát választották), hanem mert ezt a hivatást érzik maguknak, azóta pedig visszamentek tanítani a régi suliba. Ezzel azt akarom mondani, hogy ha nem lennének tanárok, az “elit gimikben” se tudnának kitől tanítani a későbbi gazdag sznobok. :)

2023. ápr. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!