Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hét év miért számít nagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hét év miért számít nagy korkülönbségnek?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, a barátnőm pedig 21, és nagyon sokszor mikor kérdezik, hogy mennyi idősek vagyunk akkor meglepődött fejet vágnak, meg a rokonok is mondták az elején, hogy háááát, éppenhogy jó, stb...


Nyilván semmit nem fog meghatározni, hogy ki mit gondol, a barátnőm pont annyival érettebb mint amennyivel én "visszamaradottabb" vagyok a korunkhoz képest, szóval szerintem ugyan azon a szinten vagyunk az életfelfogásunkat tekintve.

Teljesen mindegy a kor, meg van a családban olyan akinek 14 évvel idősebb a férje (egyedül ő nem ment bele az életkorba)


Csak úgy önmagában az a kérdés érdekelne, hogy ez társadalmilag miért olyan meglepő meg miért "határeset"?

Szerintem kifejezetten gyakori, az ismerőseim körében 80%-ban a férfi idősebb, 2-10 évvel.

(egy közeli ismerősöm van csak akinek a barátnője 1 évvel idősebb nála)


Persze ha én 20 éves lennék a barátnőm meg 13 akkor sok lenne a 7 év, meg az valóban fura lenne, na de így a mi esetünkben ebben mi a fura?


Senki nem bántott minket emiatt a kezdeti meglepődöttséget leszámítva,már ha azt bántásnak lehet venni.

Kicsit szeretném megérten a miértjét, mivel számomra ez normális így, nem tudom más gonodolatmenetében mi az ami meglepődést válthat ki,ez utóbbi érdekel csak.


2023. ápr. 16. 21:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%

Ismerek olyat, akik között 10+ év van és nagyon jól megvannak. Nem kor, hanem érettség kérdése, hogy működik-e egy kapcsolat.

Szerintem egyébként arra gondolhatnak, hogy a barátnőd még fiatal, inkább a bulizós korszakában van. Te pedig lassan már családot szeretnél. Viszont ez egyáltalán nem biztos, de sokakban felmerülhet ez a gondolat.

2023. ápr. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
49%
7 év inkább ideális, nem pedig sok.
2023. ápr. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ideális korkülönbség. Köztünk is hat év van.

De az lehet amit az első mond. Hogy az életszakaszotok miatt mondják inkább. Mert egy 25-32-nél nem olyan szembetűnő ugyanaz a hét év.

2023. ápr. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
74%
10-12 év is bele fér.
2023. ápr. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
35%

Akiket ismerek, ott az az eset all fenn, hogy a srácnak menő az ennyivel fiatalabb csaj, több mindent elnéz, mert tapasztalatlan, lehet vele a haverok előtt villogni.

Szerintem ebben a korban sok a 7 év.

Ilyen 25-32 fele már nem, azonos eletszakaszban vannak már.

2023. ápr. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
58%
5. Nem mindenki villogni akar egy nővel, ha nem szimplán tetszik neki.
2023. ápr. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Az exemmel volt ennyi a korkülönbség, semmin gond nem volt. Illetve annyi, hogy már kezdett érezni a generációs különbség-de csak lehelletnyit..:D
2023. ápr. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
49%

azért, mert bár a korkülönbség nem olyan nagy, de más-más életszakaszban vagytok.

te mindjárt 30 leszel, a csajod meg az amerikai törvények szerint csak most, 21 évesen számít nagykorúnak, de a magyar jog szerint is még csak 3 éve.


neked már itt lenne a családalapítás időszaka, ha meg akarod érni a gyereked diplomázását, a csajod meg még mindig tanul, vagy mit csinál?

érted?

nem jósolok nagy jövőt, mert ha el is veszed és lesz gyerek pár év múlva, nagy sansz van rá, h. elváltok, mert neki te vagy az első, zéró tapasztalat, és hülyeség is lenne ilyen korán lekötnie magát.

2023. ápr. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
8. Mindenki elval kortol fuggetlenul, hagyjuk ezt a nagy eletfilpzofiat ki milyen szalaszban van.. en 32 evesen is lehetek olyan aki egy 20 eves lannyal elvan kolcsonosen , lexxarom masok velmenyet es a szakaszait !
2023. ápr. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Ez tényleg attól függ ki hol tart.


Nem volt gyakori, de nekem olyan magánsulim volt, ahova volt, aki többször felvételizett és nyelvi év miatt amúgy is tovább jártunk egy évvel. Így én 19 évesen végeztem, de volt 20-21 évesen érettségiző osztálytársam is.


Más meg 21 évesen befejezte az egyetemet, vagy 16 éves korától dolgozva van 7 év munkatapasztalata.


Itt nem mindegy, hogy ki hol tart. Ahogy az sem, hogy te 28 évesen most fejezed írod a phd-t és pár év múlva elkezdesz dolgozni vagy már a gyerekvállaláson gondolkodsz.


A 21 éves barátnő első hallásra azért sok, mert egy fiatal egyetemista ugrik be rá értelmiségi körökben. Valószínűleg viszont, mivel bemutatkozás után nem feszegette senki a témát, így tényleg összeilletek.

2023. ápr. 17. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!