Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hét év miért számít nagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hét év miért számít nagy korkülönbségnek?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, a barátnőm pedig 21, és nagyon sokszor mikor kérdezik, hogy mennyi idősek vagyunk akkor meglepődött fejet vágnak, meg a rokonok is mondták az elején, hogy háááát, éppenhogy jó, stb...


Nyilván semmit nem fog meghatározni, hogy ki mit gondol, a barátnőm pont annyival érettebb mint amennyivel én "visszamaradottabb" vagyok a korunkhoz képest, szóval szerintem ugyan azon a szinten vagyunk az életfelfogásunkat tekintve.

Teljesen mindegy a kor, meg van a családban olyan akinek 14 évvel idősebb a férje (egyedül ő nem ment bele az életkorba)


Csak úgy önmagában az a kérdés érdekelne, hogy ez társadalmilag miért olyan meglepő meg miért "határeset"?

Szerintem kifejezetten gyakori, az ismerőseim körében 80%-ban a férfi idősebb, 2-10 évvel.

(egy közeli ismerősöm van csak akinek a barátnője 1 évvel idősebb nála)


Persze ha én 20 éves lennék a barátnőm meg 13 akkor sok lenne a 7 év, meg az valóban fura lenne, na de így a mi esetünkben ebben mi a fura?


Senki nem bántott minket emiatt a kezdeti meglepődöttséget leszámítva,már ha azt bántásnak lehet venni.

Kicsit szeretném megérten a miértjét, mivel számomra ez normális így, nem tudom más gonodolatmenetében mi az ami meglepődést válthat ki,ez utóbbi érdekel csak.


2023. ápr. 16. 21:29
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Azért, mert abból indulnak ki, hogy átlag érettségi szinttel rendelkező embereknél általában kibukik az életszakaszbeli különbözőség (nem ugyanazok a problémák, az idősebb érettebb, már családalapításon gondolkodna... és pont azért amúgy sok esetben kihasználja a fiatalabbat... a fiatalabb meg még jobban aktívkodna, bulizna, ida-oda járna, élvezné még az életet)... csak abba nem gondolnak bele, hogy ti nem olyanok vagytok.
2023. ápr. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Ez az "életszakasz" dolog nem húzható rá mindenkire. Van, aki már 20 évesen szülő, van aki pedig 30 évesen még az első kapcsolatát keresi. Akkor milyen "életszakaszban" vannak?
2023. ápr. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

22: kivételek mindig vannak, és nem is csak a párkapcsolatra értendő az életszakasz. Manapság azért 21 évesen az emberek többsége olyan téren még nem felnőtt, hogy teljesen eltartsa magát, a többség még tanul... 28 évesen meg van pár PhD-s, aki tanul, a többség meg már eltartja magát. Egészen m

mások a tapasztalataik, a napi rutinjuk, a napi problémáik... a párkapcsolat meg nemcsak a cukiskodásról meg a dugásról szól, hanem a beszélgetésekről, és a legtöbb esetben záros határidőn belül együttélésről és közös háztartásvezetésről is.

2023. ápr. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
61%

Én 29 éves vagyok, a barátnőm pedig 20 éves. Egyáltalán senki nem szokott fejeket vágni, vagy nem vettem volna észre, hogy bárkit zavar. Egyedül a nővére mondta, hogy ez sok, aki velem egyidős, de ő szerencsére az ország másik végén lakik és még sosem találkoztam vele élőben. De az én családom, a barátaim, a munkatársaim, az ő barátai, senkitől nem hallottam még egy rossz szót sem ezzel kapcsolatban.


A nagyszüleim között egyébként 10 év van és ők akkor ismerkedtek meg, amikor papa 30, mama 20 éves volt, illetve a szüleim között is van 5 év apa javára.

2023. ápr. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!