Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hét év miért számít nagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hét év miért számít nagy korkülönbségnek?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, a barátnőm pedig 21, és nagyon sokszor mikor kérdezik, hogy mennyi idősek vagyunk akkor meglepődött fejet vágnak, meg a rokonok is mondták az elején, hogy háááát, éppenhogy jó, stb...


Nyilván semmit nem fog meghatározni, hogy ki mit gondol, a barátnőm pont annyival érettebb mint amennyivel én "visszamaradottabb" vagyok a korunkhoz képest, szóval szerintem ugyan azon a szinten vagyunk az életfelfogásunkat tekintve.

Teljesen mindegy a kor, meg van a családban olyan akinek 14 évvel idősebb a férje (egyedül ő nem ment bele az életkorba)


Csak úgy önmagában az a kérdés érdekelne, hogy ez társadalmilag miért olyan meglepő meg miért "határeset"?

Szerintem kifejezetten gyakori, az ismerőseim körében 80%-ban a férfi idősebb, 2-10 évvel.

(egy közeli ismerősöm van csak akinek a barátnője 1 évvel idősebb nála)


Persze ha én 20 éves lennék a barátnőm meg 13 akkor sok lenne a 7 év, meg az valóban fura lenne, na de így a mi esetünkben ebben mi a fura?


Senki nem bántott minket emiatt a kezdeti meglepődöttséget leszámítva,már ha azt bántásnak lehet venni.

Kicsit szeretném megérten a miértjét, mivel számomra ez normális így, nem tudom más gonodolatmenetében mi az ami meglepődést válthat ki,ez utóbbi érdekel csak.


2023. ápr. 16. 21:29
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Valamilyen szinten sok.

Én is féltem ennyivel idősebb pasassal kezdeni.

Én éppen végeztem az egyetemet,ő már dolgozott,más volt az életszakasz,és csomó dologban éreztem,hogy ő már teljesen máshol tart.

De érettségben meg nem tűnt fel,sőt..férfiak mindig később érnek,kb agyilag én voltam érettebb tőle még.

Szóval nagyon nézőpont kérdése.

Igazából az a kérdés tényleg, a két fél milyen típus.

Mert nem mindegy,hogy a csaj egy tipik,nagyon gyerekes,bulizós egyetemista,vagy már normálisan érett,karrierre koncentráló,esetleg egyedül élő nő.

Ahogy az sem,hogy a férfi már esetleg gyerekvállaláson gondolkozik,vagy tipik férfi,és éretlenebb a koránál..

2023. ápr. 17. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Én 27 voltam, amikor megismertem a páromat. Akkor már túl voltam egy rosszul sikerült házasságon, és egyszerű melósként anyáméknál laktam. Ő 21 éves volt, akkor futott neki munka mellett az első diplomájának. Előttem csak egy kapcsolata volt, akivel a szexig sem jutottak el, tehát szűz volt. Senki sem jósolt nagy jövőt nekünk.

Két hete ünnepeltük a 20. évfordulónkat.

2023. ápr. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
31%

8. "neked már itt lenne a családalapítás időszaka, ha meg akarod érni a gyereked diplomázását"


Az a legundorítóbb, hogy ezt természetesen te sem gondolod komolyan, kizárólag ezen kérdés alatt, hogy legyen mivel fikázni a korkülönbséges kapcsolatokat. A kérdező gondolom se nem cigány, se nem nagyhasú alkesz munkás-paraszt proli és megsúgom, hogy a mostani fiatal, nagyvárosi diplomás emberek, akik egészségesen élnek a 90-100-at is megérik majd legtöbben, ha nem lesz háború vagy világjárvány. Pont, mint ahogy a most 8X éves nagyszüleim sem gondolták fiatalon, hogy ilyen sokáig fognak élni, mert amikor ők voltak fiatalok, az akkori öregek előbb meghaltak. Ugyanígy aki normálisan él mostani fiatal, azok között is nagyon magas lesz az átlagéletkor. Na ezért is undorító, amikor ezt írod, hogy egy 30 éves embernek családot kell alapítania, ha látni akarja a gyereke diplomázását, miközben ha nem vagy hülye, te is tudod, hogy ez nem igaz.

2023. ápr. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
35%
30 evesek kozott sok a joval fiatalabbnak kinezo ferfi igy a 20 eves sem lenne feltuno vagy szembetuno masoknak...
2023. ápr. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Mert teljesen más életszakaszban vagytok, amivel jár hogy a főbb prioritások, értekek is mások
2023. ápr. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
35%
Az eletszakaszos dolog csak az ilyen streber agyakban letezik.
2023. ápr. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Nem sok,néha pont ez az ideális.

De 13-20, 20-27 korosztályú párosnál még baj.

Mert ott azért teljesen más életszakasz,személyiségbeli különbségek vannak.

De 26-33, 33-40 éveseknél például már fel sem tűnik..

2023. ápr. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
13-20 oke hogy baj , de 20 eves mar nem kis gyerek !!!!
2023. ápr. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

#18 dehogynem

Testileg nyilván nem,de nézd meg a mai 20 éveseket!

Más világ teljesen,mint egy 25 feletti..

Egy 20 éves éppen kikerül az iskolából,és beül az egyetemre..

A 27 éves már dolgozik,lassan családot alapít..

2023. ápr. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
19. En beszelgetek is veluk nem csak tavolrol figyelem oket, vannak 20 evesek kozott is erettebb hölgyek!!!!!
2023. ápr. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!