Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarok gyereket mert...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem akarok gyereket mert nagyon szegeny csaladbol szarmazom es nem is mehetnek vissza oda. Jol gondolkodok ebben a temaban, vagy nem kellene felnem?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz kornyeken nottem fel, mindig is gyuloltem es nagyon boldogtalan voltam ott ameddig otthon laktam, az embereket meg mindent ami ahhoz a helyhez tartozik.

Szegenyem voltunk, anyagi teren voltak jobb idoszakok es voltak nehezebbek, de tobb volt a nehezebb. A futes sajnos nem volt jo a hazban, hiaba vettunk fat az utolso penzbol, megfagytunk szo szerint a hazban. Kegyetlenek voltak a telek.

A csaladommal nem beszelek miota elkoltoztem otthonrol.

Van egy okj-s bizonyitvanyom, de nincs erettsegim, munkam az van.

Van parom, es nagyon szeretjuk egymast de en felek gyereket vallalni..gondolni kell arra is, hogy mi lenne ha o nem lenne nekem, es ott lenne egy gyerek nekem. Nem tudnam egyedul ellatni es nem tudnek vele haza menni sem. Es eskuszom inkabb azt mondanam nevelje az apja, de nem koltoznek vele haza soha! Nem akarom hogy ott eljen, nem akarom hogy barmi koze legyen ahhoz a helyhez.

De annyira elszomorodok amikor erre gondolok..azert nem lesz soha gyerekem, mert felek a jovotol?

Ha tudnam elore hogy orokke egyutt leszunk a parommal, mar holnap gyereket akarnek..semmi felelem nem lenne bennem. De az elet kiszamithatatlan..

Senkim nincs, se rokonok, se olyan baratok akik segitenenek nekem egy gyerekkel..csak en vagyok magamnak es a ferjem.

Rosszul gondolkodom? Vagy ertheto hogy nem akarok igy gyereket?

Barcsak lenne csaladi hatterem..nem is a penz hanem a tamasz az ami nekem kellene. Mert en a penzt kiteremtenem minden aron, de egy kisgyerek mellett egyedul még azt se lehet. Es bennem ilyen rossz gondolatok vannak.

A parom is nehezn erti meg hogy nem akarok még, de neki van csaladja..o nem ert engem


2023. jún. 2. 20:49
A kérdező szavazást indított:
Jogos a felelmem
Rosszul gondolkodom
21 szavazat
 1/7 A kérdező kommentje:
24 eves vagyok a parom 28
2023. jún. 2. 20:50
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem is tudnek boldogan gyereket nevelni igy mert bennem lenne az allando felelem
2023. jún. 2. 20:58
 3/7 Kitana. ***** válasza:
92%

Ha gyereket akarsz, akkor legyél azon, hogy fejlődj, hogy lehessen jobb munkád. 24 évesen még bőven ráérsz szülni, mire 30 leszel, leérettségizhetsz, elvégezhetsz egy jobb szakmát, megtanulhatsz nyelveket, stb.

Ha nem érti a párod a problémád és mindenképp erőlteti a témát, akkor nem jó emberrel vagy.

2023. jún. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezt akartam írni, amit 3-as. Először képezd magad, mert hogy ahonnan jöttél, az nem jelenti azt, hogy ott is kell maradnod azon a szinten. A gyerekszülés helyett inkább ebbe az irányba gondolkozz, mert csupasz seggre szülni nem jó.
2023. jún. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Fiatal vagy, 24 éves. Ha 30 alatt akarsz szülni, akkor is van 5 éved. De akár 10 is.

Szerintem két dologba kéne erőt fektetni: egyrészt a traumáid feldolgozásába, másrészt pedig egy értelmes tervet kéne összeraknod arra, hogy hogyan teremtesz meg magadnak olyan képzettséget, anyagi javakat, stb., amik segíthetnek neked, ha bármi miatt egyedül maradnál a gyerekkel. (Amúgy bárki bármit mond, az sem szégyen ám, ha az apjánál marad, mert ő is ugyanolyan szülője, mint te. Normális esetben a részét is kiveszi amennyire csak tudja. De osztott felügyelet is létezik, ahol nem rád szakad minden.) Vannak helyek, amiknek van pl. saját bölcsödéjük, vagy adnak rá támogatást. Ha képzed magad, és jól fizető állásod van, lehet rugalmas munkaidőd is, vagy fizethetsz valakit, aki segít, pl. délután elhozza a gyereket az oviból/suliból, amíg te hazaérsz.

2023. jún. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nincsenek meg a normális körülmények, addig felelősségteljesebb döntés nem vállalni gyereket.

Persze van aki 6ot szül a penészes putriba és száraz kenyéren tengődnek egymás hasznàlt ruháiban, de én úgy gondolom, ez nem igazi élet egy gyereknek.

Bár nem ez a fő ok, mert mi a férjemmel nem vágyunk rá amúgy sem. De már csak az anyagi plusz terhek miatt sem vállalunk gyereket. Nagyon drága mulatság.

Szerintünk minimum havi 100 ezer kellene csak a gyerekre, ennél alább nem adnánk a dolgot, nem akarnánk úgy, hogy választani kelljen a pelenka, a gyógyszer vagy bármi más közt ami kellhet neki, lehetnek váratlan kiadások stb, de ennyi+ pénzünk nincs.

Mi megélünk, tudunk félretenni is kicsit, szórakozni is kicsit, de gyerekre mar nem futná. Plusz kizsigerelni sem akarjuk magunkat több munkával, sem azzal hogy olyan munkát vállalunk el ami mondjuk többet fizet, viszont nem szeretjük.+ Kicsi a házunk is. Hitelbe pedig nem vernénk magunkat. Szóval ez ennyi.

De nyilván a te gyereked lenne, neked kell dönteni milyen körülmenyek közé vállalod, ha akarsz, lelked rajta.

2023. jún. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
24 éves vagy, valószínű, semmid sincs. Mégis mi a fenére vállalnál gyereket, ne csináld már! Ha 10 év múlva is ugyanígy állsz, akkor siránkozz ezen, de ne most! Ez most nem a családalapítás időszaka, hanem önmagad megtalálásának, fejlődésnek, építkezésnek. Ha most gyerekgyártáson gondolkoznál, egyenes út vezetne a családod nyomora irányába téged is. A párod meg felelőtlen, nem a családra kell alapozni akkor, amikor ő gyereket vállal, hanem arra, amit ő maga megteremtett, meg a kedves házastársa.
2023. jún. 3. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!