Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Pénzügyi problémák párkapcsola...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pénzügyi problémák párkapcsolatban?

Figyelt kérdés
Van egy közös gyerekünk aki 3 éves. Fél éve nem dolgozok, mivel nem találtam még olyan munkahelyet, hogy tudjam vinni hozni a kicsit oviba. Így mostmár csak havi 35 ezret kapok, párom 320 ezret kb. Eleve mindig úgy volt, hogy én számlára kaptam a fizetést ő pedig kézbe, ez már eleve bonyolítja az egészet, de kb felesbe fizettünk mindent. Kértem többször, hogy kérje ő is számlára vagy tegyük egy dobozba és akinek amennyi kell kiveszi, de erre az volt a válasz hogyha kell kérjek és ad. 2 hónapja örököltem egy kevés pénzt, hogy nagymamám meghalt azóta az ég világon mindent én fizetek ebből a pénzből. Bevásárlás, csekkek, gyógyszer, gyereknek bármi kell, mindent én. Hiába mondtam már neki, hogy ez így nekem nem jó, a válasz, hogy kérjek ha kell. Ő teszi el magának szépen a fizetését, én meg költöm az enyémet mindenre. Valóban volt 4 hónap, hogy nem volt semmi bevételem szinte míg ezt a pénzt kaptam, de ő kap rendesen fizetést most mégse ad semmibe. Nekem eleve ez megalázó, hogy kérni kell. Ti hogy látjátok ezt a helyzetet? Ha szerintetek én nem látom jól akkor mondjátok nyugodtan.

#Pénzügy, közös kassza,
2020. júl. 24. 12:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Ekkora gyerekkel már rég közös kasszán kellene lennetek, de az sem normális, hogy te dacból mindent fizetsz, mert nem akarsz kérni. Ha másképp nem megy, akkor kérd el utólag a költségek felét, és a következő hónapban már tudsz abból gazdálkodni. Át kellene ezt beszélnetek normálisan.
2020. júl. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
Miért nem kérsz tőle? Néma gyereknek anyja se érti a szavát..
2020. júl. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Tudom hogy most a sárgaföldig leszek pontozva, a kérdező meg megsértődik, de nem lehet esetleg ezeket gyerekvállalás előtt tisztázni, vagy éppen kipróbálni? Nem kell sok idő, 1-2 év alatt simán kiderül, hogy a másik hogyan áll ezekhez a helyzetekhez.


Egyébként meg gyerek mellett, pláne ilyen aránytalan jövedelmek esetén közös kassza. Nálunk fel sem merült, amikor párom ideiglenesen, költözés miatt munkanélküli lett, hogy bármit is felezgessünk vagy ilyesmi. Most hogy gyerek van, fordítva sem merül fel...

2020. júl. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ilyennek nem szültem volna gyereket. Most őszintén, ezek a problémák hogyhogy nem derülnek ki gyerekvállalás előtt?
2020. júl. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
18%

Hat ez a közös kassza nekem elég meredek. Egymás pénzét kolteni...ami közös kiadas azt kozosen,vagy ha a ferfi gondoskodo tipus akkor fizessen tobbet bele főleg ha tobbet keres,de szerintem mindenki tartsa meg a sajat penzet maganak.


Akik közös kasszan vannak azoknak ez miert jó h nincsenek a sajat pénzük felett sajat kontrol. Nem értem ezt.

2020. júl. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem volt eddig probléma, csak mióta örököltem. Mindig kerestem én is, utána kaptad csed, gyed aztán mikor bölcsis volt dolgoztam. Hol ő fizetett hol én, eddig nem volt gond ezzel. Most költözés miatt fél éve nem dolgozok és ha elfogyott a 35 ezer amit kapok akkor kértem tőle és hónap végéig kitartott. 2 hónapja, hogy kaptam 1,5 milliót mintha ő nem is keresne, egy forintot nem ad. Csak a kocsiba tankol meg cigi, kaja amit munka közben eszik. Minden mást én. Már ott tartok, hogy kár volt neki elmondani, hogy kaptam pénzt, de akkor meg magamra haragudnék.
2020. júl. 24. 13:14
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi a szrert nem.tudjatok ezt elore megbeszelni h ennyi a havi kiadas annak adja oda egy reszet es aklor nem.kell mindig kuncsorognod?
2020. júl. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem szoktam számolgatni mennyit költök de 120-130 ezer körül lehet. Biztos vagyok benne, hogy akkor meg az lesz a válasz, hogy én felesleges dolgokat veszek, ami nem igaz
2020. júl. 24. 13:17
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem pénzügyi, ha nem komoly párkapcsolati probléma.

Azon rugóztok, hogy ki kit használ ki anyagilag, ki mer a másikra rábízni 20 ezer forintot, miközben van egy közös gyerek.

De ti nem vagytok egy család.

A gyerek is csak a tiéd, és a vele járó probléma is. Miért csak az opció, hogy te viszed és hozod? Akkor is, a így nem találsz munkát?

Megmondod, hogy vigye ő, te hozod, és oldja meg.

2020. júl. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a kapcsolatban nem a pénz a legnagyobb probléma, az csak egy ütközési zóna amin előjönnek a gondok... a gondolkodásmód a lényeg. Ha életközösséget, érzelmi kapcsolatot vállalsz valakivel akkor nem "kérj és majd adok" hanem "adok mert látom szükség van rá" a felfogásbeli különbség. Tartok tőle hogy ti nem egy pár vagytok, csak lakótársak akik együtt élnek egy közös gyerekkel.


Ami meg a pénzt illeti. Üljetek le, beszéljétek meg hogy bizony vannak közös kiadások amihez mindenki hozzájárul, szóval utaljon át a fizujából x-et és mindenkinek azon felül marad "zsebpénze". Ideiglenesen talán segíteni fog. Ideiglenesen...

2020. júl. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!