Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogyha elmondom a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, hogyha elmondom a problémáimat, az érzéseimet, akkor veszekedés lesz belőle?

Figyelt kérdés

4 hónapja vagyunk együtt, de máris úgy érzem magam, mintha 10 éve házasok lennénk, 2 gyerekkel.

Amíg össze nem jöttünk, addig udvarolt, kedveskedett, most meg úgy érzem magam, mintha egy prosti lennék, akit hétvégére kibérel. Hétköznap nem tudunk találkozni, csak hétvégén, és zavarja az, hogy írok neki.

Én most vagyok igazán szerelmes, és rossz, hogy én jobban szeretem őt, mint ő engem. Mindig megkérdezem tőle, hogy mi esne jól neki, és meg is csinálom, de visszafelé ez sosincs így. Ha szóvá teszem, akkor jön azzal, hogy én a barátnőimet akarom utánozni, ami nem igaz. Ők kapnak rózsát, csokit, ami nekem is jól esne, főleg hogy nagyon a kapcsolatunk elején vagyunk, de elfogadtam, hogy nem az a hős szerelmes típus. De az, hogy egy jó reggelt üzenetet nem tud írni, vagy egy "Kitartást szívem"-et, amikor tudja, hogy nehéz napom lesz, az már kicsit sok nekem, hogy ezeket az alap törődéseket se adja meg nekem, és le van az érzéseim degradálva, hogy biztos a barátnőim beszélték tele a fejem, meg biztos tiktokról szedtem...


2023. júl. 22. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Megértelek, voltam ilyen helyzetben. Nálam az volt a gond, hogy az előző kapcsolatomban megvolt a figyelem, a törődés, és amikor utána új kapcsolatba kerültem, akkor hiányzott. Persze az elején ő is tepert, de onnantól, hogy biztosnak érzett, egyre inkább visszavett, sőt, le is állt vele teljesen. És amikor jeleztem, hogy mire vágynék, akkor besértődött. És alapvetően ezzel van a probléma: egy kapcsolatnak arról kellene szólnia, hogy a másik figyelembe veszi az érzéseimet, igényeimet, még ha nem is tudja valamiért kielégíteni, de tiszteletben tartja és próbálja megérteni, elfogadni. Na ez nem volt meg, egyre rosszabbul éreztem magam és ő is, mert úgy élte meg, hogy nekem teljesíthetetlen elvárásaim vannak felé.

Akkor én is úgy éreztem, hogy szerelmes vagyok, de valójában nem voltam az. Amit én szerelemnek hittem, az vágy volt arra, hogy megkapjam, amit nem kapok meg. Amikor vége lett, még egy ideig szenvedtem, nyalogattam a sebeimet, de nem sokkal később már örültem annak, hogy megszabadultam egy ilyen embertől, aki semmibe vesz. Úgy adódott, hogy később, hónapok múlva muszáj volt vele kommunikálnom, és még akkor is csak a szemrehányásokat tette, hogy őt mennyi sérelem érte részemről. Na akkor már biztos voltam benne, hogy jobb, hogy vége.

Azóta olyannal vagyok, akinek jelezhetem az érzéseim és igényeim és figyelembe is veszi azokat. Nem feltétel nélkül, van, hogy megmondja, hogy ezt most ezért meg azért nem tudja aktuálisan megadni, de attól még fontos vagyok neki. És ő magától is nyújtja a gesztusokat, ebben sincs hiány.

2023. júl. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Szakíts
2023. júl. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szakíts szerintem is, ő nemhogy kevésbé szeret téged, ő egyáltalán nem szeret...
2023. júl. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem itt ugyan az a teendő, mint a wishről rendelt 64 terrabájtos ssd-vel.
2023. júl. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Miért értekeled magadat annyira alul, hogy leállsz egy ilyen szarkupaccal?
2023. júl. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ő nem szerelmes
2023. júl. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szakíts, ő nem szeret - vagyis a saját képére formálva fog. Felejtős.
2023. júl. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"megkérdezem tőle, hogy mi esne jól neki, és meg is csinálom, de visszafelé ez sosincs így. - Miért akarsz semmiért sokat adni?

Ha szóvá teszem - Ne hánytogasd fel, amit adsz.

Kérjét rózsát, csokit és jó reggelt üzenetet, ha az neked nagyon fontos.

"elfogadtam, hogy nem az a hős szerelmes típus" - nem fogadtad el, hiszen panaszkodsz.

"az alap törődéseket se adja meg nekem, és le van az érzéseim degradálva"

4 hónap szenvedés? Miért kell ez neked? "hogyha elmondom a problémáimat, az érzéseimet, akkor veszekedés lesz belőle" - - Ha nem vagy boldog és elégedett, lépj ki.

2023. júl. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!