Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél abban az esetben,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennél abban az esetben, ha a párod kategorikusan ellene lenne, hogy elmenj vele a szülei házába (az otthoni rossz körülmények miatt) ?

Figyelt kérdés
Tehát albérletben vagytok (hacsak nincs neked saját lakásod), ő még pályakezdő, túl sokat tehát nem keres még. Viszont azon van, hogy majd feljebb kerüljön, fejleszti az angol/német tudását, hogy majd magasabb fizetésért kimenjen pár évre nyugatra, egyszóval tesz azért, hogy ne. A szülői ház felújítására pedig nem érzi értelmét túl sokat költenie (ha már a szülei nem tették meg), mert nem ott tervezi az életét (életeteket), hanem majd szeretne saját lakást, tehát tesz azért, hogy jobbak legyenek a körülmények. Viszont, ahogy arra kerülne a téma, hogy elmenjetek vendégségbe nála, azért kész lenne a botrányt is kiverni. Mondaná, hogy "neki kényelmetlen és megalázó, hogy valaki odajárjon", meg illetve "nekem az albérleten kívül nincs hová mennem még, magasak a lakásárak". Hazalátogatáskor annyival tudná le, hogy "eltűnök egy kis időre" (nem titkolná persze, hová megy, el is magyarázná, miért nem akar magával vinni). Mit tennél ebben az esetben? Ragaszkodnál -e tovább, hogy vigyen el haza?
2023. aug. 14. 20:18
 1/10 anonim ***** válasza:
12%
Nem sokáig ragaszkodnék a páromhoz se, ha így áll a szülei otthonához, meg belőlem is ennyit néz ki.
2023. aug. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Személy szerint örülnék. Nekem tetszik, ha valaki megkímél a kellemetlen helyzetektől/emberektől. Nekem is vannak olyan rokonaim, akiket legszívesebben letagadnék. Teljesen megértem.
2023. aug. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
26%
Megpróbálnék beszélni vele, hogy azért szeretnék menni, hogy megismerjem a szüleit és nem ítélkezni. Nem a házuk érdekel és rá sem fogok negatívan nézni, ha látom, hogy milyen körülmények között nőtt fel. Megértem, ha nem szívesen mutogatja és kellemetlen neki, de egy komoly kapcsolatban szerintem kéne annyira ismerni a másikat és bízni benne, hogy ezt is meg merjük mutatni és ne csak azt, amivel lehet büszkélkedni. Ha nagyon nem akarja így sem, akkor felajánlanám, hogy elsőre hívjuk meg a szüleit hozzá/hozzánk és találkozzunk ott, de szerintem hosszú távon nem tartható, hogy ezt titkolja.
2023. aug. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
Ez nem rólad szól, kérdező, hanem róla. Nem kell ebből is drámát csinálni, hogy ha szeret, akkor vállalja a saját megalázását. Milyen társ vagy te?
2023. aug. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Elfogadnám. Hihetetlenül frusztráló tud lenni, ha az ember társa nem tud tiszteletben tartani egy negatív pontot. Szakítottam is már hasonlóért, amikor egy illető folyamatosan egy témát boncolgatott. Egy bizonyos érzelmi szint felett megérti az ember, hogy van, amit nem kell erőltetni és tiszteletben kell tartani a másik döntését.
2023. aug. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
3-a: Mondjuk abba annál inkább belemenne, hogy jöjjenek el hozzátok, vagy akár valamelyik rokonához menjetek vendégbe (akiknél mondjuk normálisabbak a körülmények). Azt, hogy beszélj a szüleivel, nem ellenezné, bár talán kissé kellemetlen lenne neki, inkább a szülői házába járástól együtt irtózna (persze, még házasság előtt).
2023. aug. 14. 20:44
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben gyakorolnám a nyelvtant és az igényes fogalmazást, mert ha ő tesz érte, hogy "feljebb kerüljön", ezzel a szinttel le fogsz maradni. Már ha nem magadról írtad ki ezt az egészet! Nem igaz már, hogy nem lehet normálisan megfogalmazni az irományodat!


Annyit tennék, hogy beszélnék vele a családjáról, meséltetném. Engem nem zavarna, ha nem megyek. Nem vagyok egy nagy családolás fan.

2023. aug. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én se viszek és nem is vittem sose haza senkit. A körülmények jók, de apámmal nem vagyok jóba és senki nem mehet oda. Ha ezt párom nem érti meg és erőlteti az nem lenne a párom. Amúgy se a szüleimmel akár párkapcsolatot.
2023. aug. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát...ismertem ilyen embereket, akik nem mertek beengedni az otthonukba szinte senkit. Velem általában kivételt tettek, de nagyon fájó dolog, mert nem tehettek róla, de borzasztó sérültek voltak lelkileg. A vakolatlan házikók, a mélyszegénység tükrözte azt a szülői tehetetlenséget és elhanyagolást, amiben felnőttek. Az egyik a volt párom volt. Kénytelen voltam szakítani vele, mert nem csak ezt a mintát hozta otthonról, hanem azt is, hogy az asszony verve jó, meg ha depressziós vagyok, nem csinálok semmit meg ha nincs kedvem nem megyek dolgozni, nem iszok egy csepp alkoholt se, mert megvetem az alkoholista szüleimet, de ha rálèpsz a gyenge pontomra, beléd állítom a konyhakést...

Szóval én emiatt hamar lezárnám ezt a kapcsolatot. De én már sokat tapasztaltam. Túl sokat is.

2023. aug. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én örülök, ha nem kell az ősökkel bájcsevegni. Utálom a pofa viziteket.
2023. aug. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!