Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen említésre méltó hibákat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen említésre méltó hibákat követtetek el párkapcsolati téren, és mit tanultatok belőle?

Figyelt kérdés
2023. aug. 21. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Amik voltak a múltban:

- Hagytam a személyisgem valamennyire "feloldódni" a kapcsolatban.

- Nem hallgattam a megérzésemre, amikor úgy éreztem, valami van a háttérben.

- Amikor kiderült, hogy igazam volt és megcsaltak, nem léptem le azonnal, hanem még adtam egy esélyt és vergődtem.


Azóta ezekre nagyon figyelek.

2023. aug. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Megtanultam, hogy nem a legjobb dolog fullra bekokózva rugdosni a barátnőm ajtaját.
2023. aug. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

...hogy az egészséges(!) önzőség muszáj, hogy boldog legyek!

...hogy magamat is néznem kell, hisz az én életem és érzésem is fontos

...ne tegyem mindig a másikat magam elé, mert akkor az, ami nekem fontos mindig elmarad


Szerencsére ezeket tudatos munkával az elmúlt 10 évben helyretettem és megtaláltam mindenben az arany középutat:)


38/F

2023. aug. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát nagy volt a szerelem az első évben aztán kibukott milyen ember is és megpróbáltam megváltoztatni. Csak úgy dobáltam az esélyeket... nagyon égő volt az egész ahhoz képest milyen rózsaszín mámor volt az elején...😂 Tudod tipik filmbe illő volt...nem bírtuk ki az izzó szemkontaktus nélkül...

Azóta nem akarok megváltoztatni senkit sem.

De azt se mondja a szemembe senki, hogy ő soha nem fog megváltozni (mert ez a s3ggf3j ezt mondta)...a változás az élet része és az embernek mindíg javítani kell saját magán.

Na aztán a tanulság az volt, hogy a szívemet teljes egészében nem adom oda senkinek, mert borzalmasan nagy az a fájdalom.

Olyannyira fájt, hogy milyen elkorcsosult kapcsolat lett, mennyire toxikus és, hogy ő valójában egy egoista xar, hogy még egy évig a nyakán maradtam és úgy hevertem ki csak így tudtam elfelejteni őt és tovább lépni...feldolgoztam az egészet és elköltöztem... egyedül akartam lenni aztán 3 hónappal később jött valaki más, nem mondom, hogy készen álltam, de félek, hogy a kezdeti szépből ezt a kapcsolatot sem fogom tudni kezelni, mert azt szeretném, ha a másik javítana magán, ha hallgatna rám csak egy kicsit...nagyon úgy tűnik, hogy nem akar...😒 A be nem tartott igéretektől már a falra tudnék mászni.


Tudod ezt magamnak kellett megtanulni, de leginkább jobb mások hibájából tanulni...én nem utánoztam az átlag csajokat pl. h magamhoz próbáltam láncolni a másikat vagy, hogy nem beszélhet senkivel. Mellettem szabad ember a másik és mégsem kapom meg azt amire vágyom.

2023. aug. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Piha

Köszi az eddigi válaszokat, jöhetnek még.

Amúgy valójában olyan válaszokra gondoltam amik a kapcsolatvezetésre vonatkoznak. Mármint persze, az is fontos, hogy fleismerjük miből kell kilépni, meg igazából a kérdésnek tökéletesnek megfelelnek ezek is, csak olyasmire gondoltam, amiből az jött ki, hogy hibázunk egyet, a kapcsolat döcög kicsit, aztán fejlődünk és jobb lesz tőle. Mármint ugyanaz a kapcsolat.

2023. aug. 21. 15:09
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hehh, itt bárki is követett el bármilyen hibát azon kívül, hogy túl türelmes és megértő volt? De komolyan, esetleg bármi, amit TI tettetek rosszul, és a MÁSIK ember szenvedett miatta?


Nálam ilyen volt a csenddel verés vagy a passzív agresszív duzzogás, játszmázás. Ezeket igyekszem kiküszöbölni a jelenlegi kapcdolaotmban, visuonyag sikeresen.

2023. aug. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

- Nem az elvárás és a megfelelés a fontos, hanem a problémák megoldásának képessége, lehetőleg közösen,

- Igyekezni kell elkerülni a fatális dolgokat, azaz nem szabad olyan helyzetbe keveredni, ami vagy igen vagy nem, mindig kell legyen kettőnél több opció,

- nem kell bosszút állni, hosszasan haragudni. Nálam a legsúlyosabb büntetés a reggeli kávé elkészítésének megvonása,

- ha kérdeznek és segítséget kérnek, akkor támogatólag kell fellépni,

- hosszas folyamat és nehezen érthető, de sose mondok semmire nemet. Azaz nem döntök, főleg nem fontos dolgokban. Ezt nem lehet két mondatban leírni, majd 20 év eredménye.

2023. aug. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A másik bántása, amivel tudom, hogy a legnagyobb fájdalmat okozom neki verbálisan. Ez nem jó vita taktika. Gyerekkorból fakad mint kiderült...dolgoztam rajta és teljesen kigyomláltam az életünkből. Azóta a párom is jobban közeledik és másképp áll dolgokhoz. Tökéletesen tönkre lehet tenni vele egy kapcsolatot, ha a belső hülyeségeidet a másikon akarok "leverni"
2023. aug. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

- a féltékenykedés teljesen felesleges és több kárt teszel vele, mint amennyi hasznot hoz

-az érzelmi zsarolásnak az lesz a vége, hogy a partnered türelme elfogy

- teljesen felesleges felhozni a partnered múltbéli hibáit minden veszekedésnél, úgysem tud már változtatni rajta

- ne bántsd azt, akit szeretsz, csak azért, mert félsz, hogy elveszíted, mert tényleg elveszíted és utána lehet, hogy elég hosszú ideig bűntudatod lesz, mint nekem

2023. aug. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!